Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 17.1.2020

Začal školní rok, ve vysokomýtských školách přivítali nové prvňáčky

03.09.19

Zahájení školního roku v základních školáchNa patnáct set žáků zamířilo první den nového školního roku do základních škol ve Vysokém Mýtě. Bylo mezi nimi i 137 nových prvňáčků, které na jejich první cestu do školy doprovodili rodiče, sourozenci a prarodiče. Slavnostního přivítání žáků prvních tříd se v základních školách tradičně zúčastnili také představitelé města. Starosta František Jiraský přivítal prvňáčky v Základní škole Jiráskova a v Základní škole Knířov. Popřál jim, aby se jim ve škole líbilo a povzbudil je do učení. „Učíme se nejen ve škole, ale v podstatě po celý život. Vzdělání je důležitá hodnota. Pomáhá v objevování a pochopení světa i věcí a lidí kolem nás,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Na tradičním slavnostním přivítání před budovou I. stupně Základní školy Javornického pozdravil prvňáčky místostarosta Martin Krejza. Popřál školákům, aby se jim ve škole dařilo, našli si nové kamarády a aby jim nadšení, které z nich první školní den přímo čiší, vydrželo co nejdéle.

 

Do tří prvních tříd Základní školy Jiráskova letos nastoupilo 70 prvňáčků. V Základní škole Javornického otevřeli dvě první třídy, ve kterých je celkem 49 školáků. V první třídě Základní školy Knířov přivítali 14 žáků.  

 

Vedle základních škol, jejichž zřizovatelem je město, zahájili ve Vysokém Mýtě školní rok také ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto, kde přivítali 3 žáky první třídy, a v pobočce Základní školy a Praktické školy Svítání, kam nastoupil 1 prvňáček.  

 

Foto archiv ZŠ Javornického, Marie Lněničková

 

Zahájení školního roku v základních školách Zahájení školního roku v základních školách
   
Zahájení školního roku v základních školách Zahájení školního roku v základních školách
   
Zahájení školního roku v základních školách Zahájení školního roku v základních školách