Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 2.6.2020

Rekonstrukce silnice I/35 na průtahu Vysokým Mýtem vstoupí do poslední etapy

13.06.19

IMG 1486V pondělí 17. června začne třetí etapa rekonstrukce silnice I/35 na průtahu Vysokým Mýtem úsekem od křižovatky s ulicí Gen. Svatoně po okružní křižovatku u čerpacích stanic. Objízdná trasa povede ve směru od Litomyšle z kruhového objezdu ulicí Českých bratří, vlevo ulicí Jeronýmovou, dále Litomyšlskou ulicí vlevo na ulici Prokopa Velikého, ze které se na světelné křižovatce vrátí na silnici I/35 vpravo směr Hradec Králové. Opačný směr Hradec Králové – Olomouc bude veden volnou polovinou vozovky po staveništi.

 

V současné době finišuje druhá etapa rekonstrukce silnice I/35 v úseku od křižovatky silnice I/35 s ulicí Rokycanova po křižovatku s ulicí Gen. Svatoně. V rámci této etapy byly provedeny úpravy přechodu u krytého bazénu a křižovatky silnice I/35 s ulicí Prokopa Velikého. Na přechodu a na křižovatce byla nainstalována nová světelná signalizace.

 

"Úpravy křižovatek a přechodů na průtahu městem jsou společným projektem města Vysokého Mýta a Ředitelství silnic a dálnic. Společně jsme vybrali i dodavatele. Město instaluje semafory a ŘSD provede stavební úpravy křižovatek a přechodů a také obnovu povrchu silnice,“ řekl starosta František Jiraský. Veškeré úpravy budou stát 63 milionů korun, z toho 17,5 milionů korun zaplatí město Vysoké Mýto. Na světelné signalizační zařízení město obdrželo dotaci Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 14,9 milionů korun.

 

Foto Aleš Felgr