Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.9.2020

Technické služby opraví přechody na náměstí, další budou opravy chodníků

12.06.19

DSC01116 LargeTechnické služby zahájily opravu přechodů na náměstí Přemysla Otakara II. Během ní vybourají stávající betonový podklad, položí nový a přechody opět předláždí žulovou mozaikou. Stavební práce budou probíhat pouze na polovině přechodu tak, aby byl zachován průjezd. Současně s opravou přechodů Technické služby na náměstí nainstalují dva elektrorozvaděče, které připojí z nové elektro přípojky v Kollárově ulici. „Další elektrorozvaděče potřebujeme pro ozvučení a osvětlení kulturních akcí, jako je Týden hudby a Městské slavnosti, protože stávající elektrorozvaděč kapacitně nedostačuje. Využijí je i stánkaři, kteří do Vysokého Mýta jezdí na páteční trhy a na tradiční jarmarky,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Oprava přechodů bude provedena do konce srpna.

  

IMG 1386První letošní akcí, která už je téměř před dokončením, byla oprava chodníků a komunikace v Rokycanově ulici v úseku mezi ulicemi Denisova a Husova. Technické služby ji zahájily už v loňském roce a ukončí ji do 30. června. Zbývá už pouze opravit povrch komunikace na křižovatce s Jiráskovou ulicí. Čeká se jen, až skončí objížďka související s rekonstrukcí silnice I/35. Další stavební akce na sebe nenechají dlouho čekat. Následovat bude oprava chodníku v ulicích Litomyšlská a Husova podél silnice I/35 v úseku od Mýtnice po ulici Českých bratří. Ve druhé polovině roku dojde i na opravu chodníků v ulicích Javornického a Českých bratří v úseku od křižovatky s ulicí Třebízského po ulici Českých bratří k domu čp. 385. Technické služby letos také opraví chodníky v ulicích Jirečkova a Brandlova a předláždí hlavní nástupiště na autobusovém nádraží. V neposlední řadě rozšíří veřejné osvětlení ve Vraclavské ulici směrem od železničního přejezdu k Průmyslové ulici. 

 

Technické služby mají údržbu a opravy chodníků, komunikací, veřejného osvětlení a veřejných prostranství jako jednu ze svých hlavních činností. Do plánu oprav každoročně zařazují to, co spolu s městem vyhodnotí jako nejpotřebnější. „Několikrát ročně objíždíme město a kontrolujeme technický stav chodníků i komunikací. Reagujeme také na připomínky a náměty občanů, které vkládají do webové aplikace Lepší Mýto. Havarijní případy Technické služby řeší samozřejmě okamžitě. Některé drobné nedostatky opraví v krátké době po nahlášení, jiné vyžadují více času a peněz. Rozsáhlejší opravy plánujeme v předstihu, abychom s nimi mohli počítat v městském rozpočtu,“ dodal místostarosta.

 

Součástí činnosti Technických služeb je také správa dětských hřišť, do které spadá i obnova herních prvků. Letos po konzultaci s obyvateli lokalit doplnily nové herní prvky na hřištích v Domoradicích a na Limperkách. V minulých letech obměnily herní prvky na hřištích u hřbitova, u Naděje, u Centra sociálních služeb, v Palackého ulici, v Knířově, v Domoradicích, v Brtči a ve Lhůtě.