Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 27.5.2020

Rekonstrukci silnice na průtahu Vysokým Mýtem budou provázet objížďky

05.04.19

Frézování povrchu vozovky na silnici I/35Na silnici I/35 na průtahu Vysokým Mýtem pokračují stavební práce a příprava pro instalaci nových semaforů na přechodu u krytého bazénu a na křižovatce s ul. Prokopa Velikého. Proměnou prochází i křižovatka s ul. Gen. Svatoně. Od příštího týdne do konce července bude pardubické Ředitelství silnic a dálnic provádět rekonstrukci povrchu silnice I/35 od supermarketu Lidl až po okružní křižovatku. Rozdělilo ji do tří úseků, během kterých budou platit částečné uzavírky. „Doprava ve městě bude v příštích měsících náročnější než obvykle, a proto očekáváme od řidičů větší trpělivost a ohleduplnost. Objížďky povedou převážně po místních komunikacích a zvýšenou dopravní zátěž pocítí i obyvatelé jinak klidných částí města. Doufám, že se většina projíždějících automobilů Vysokému Mýtu raději vyhne a využije k cestě na Moravu severní trasu,“ řekl starosta František Jiraský. Objízdné trasy jsou v každé etapě rekonstrukce silnice stanoveny vždy pro jeden směr jízdy, druhý směr povede volnou polovinou vozovky po staveništi.

 

První etapa začala v pondělí 8. dubna a potrvá do 12. května. Rekonstrukce povrchu bude v tomto období probíhat v úseku silnice I/35 od křižovatky s ulicí Vraclavská ke křižovatce silnice I/35 s ulicí Rokycanova. Objízdná trasa povede ve směru od Hradce Králové na okraji Vysokého Mýta vpravo po místní komunikací přes ulici Průmyslovou, s odbočením vpravo na ulici Vraclavskou a dále vlevo, po tzv. „Peklovecké“ k silnici III/35711 (tzv. „Vanická“) a zpět do ulice Gen. Svatoně, ze které vyústí na křižovatku se silnicí I/35. Opačný směr Olomouc – Hradec Králové bude veden volnou polovinou vozovky po staveništi. Silnici I/35 bude možné přejíždět na křižovatce s ulicí Prokopa Velikého.

 

Stejná objízdná trasa bude platit i od 13. května do 16. června v průběhu rekonstrukce silnice I/35 v úseku od křižovatky s ulicí Rokycanova po křižovatku s ulicí Gen. Svatoně. V této etapě bude pro přejíždění silnice I/35 v provozu křižovatka u supermarketu Lidl a křižovatka silnice I/35 s ulicemi Pražská a Riegerova. 

 

Až do konce školního roku bude městská policie věnovat zvýšenou pozornost bezpečnému přecházení chodců na označeném přechodu přes ulici Gen. Svatoně u Motocentra B&B.

 

Při rekonstrukci silnice I/35 v úseku od křižovatky s ulicí Gen. Svatoně po okružní křižovatku u čerpacích stanic povede od 17. června do 31. července objízdná trasa ve směru od Litomyšle z kruhového objezdu ulicí Českých bratří, vlevo ulicí Jeronýmovou, dále Litomyšlskou ulicí vlevo na ulici Prokopa Velikého, ze které se na světelné křižovatce vrátí na silnici I/35 vpravo směr Hradec Králové. Opačný směr Hradec Králové – Olomouc bude veden volnou polovinou vozovky po staveništi.

 

Na místních komunikacích, které budou sloužit pro objízdnou trasu ve směru Hradec Králové – Olomouc, bude před zahájením i po skončení objížďky provedena výsprava vozovky.

 

V rámci úprav křižovatek a přechodů na silnici I/35 na průtahu městem byly ve druhé polovině roku 2018 dokončeny stavební práce a osazeny semafory na křižovatce s ulicemi Vraclavská a Karosářská a dále na křižovatce s ulicemi Pražská a Riegerova. Současně byly částečně dokončeny stavební práce na novém semafory řízeném přechodu přes silnici I/35 u autobusového nádraží.

 

"Úpravy křižovatek a přechodů na průtahu městem jsou společným projektem města Vysokého Mýta a Ředitelství silnic a dálnic. Společně jsme vybrali i dodavatele. Město instaluje semafory a ŘSD provede stavební úpravy křižovatek a přechodů a také obnovu povrchu silnice,“ řekl starosta František Jiraský. Veškeré úpravy budou stát 63 milionů korun, z toho 17,5 milionů korun zaplatí město Vysoké Mýto. Dotace Státního fondu dopravní infrastruktury pokryje městu náklady 14,9 milionů korun.

 

Foto Aleš Felgr

 

Rekonstrukce silnice I/35 ve fotografii

 

 

I. etapa - frézování povrchu vozovky, 9. 4. 2019  
   
IMG 9523 Frézování povrchu silnice I/35
   
Úpravy přechodu u krytého bazénu, 9. 4. 2019  
   
Úprava přechodu u krytého bazénu Úpravy přechodu u krytého bazénu