Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 27.5.2020

Digitální úřední deska na budově městského úřadu slouží veřejnosti

12.03.19

Uredni deska 4V rámci zkvalitňování služeb veřejnosti město Vysoké Mýto zpřístupnilo digitální úřední desku. Umístěna je v informačním panelu na průčelí budovy Městského úřadu, B. Smetany 92. Digitální úřední deska je dostupná nepřetržitě 24 hodin denně. Nahradí úřední desku s listinnými dokumenty vyvěšenými v klasických vitrínách, které svojí kapacitou již nepostačovaly.

 

 

Obsah digitální úřední desky je stejný jako obsah elektronické úřední desky na webových stránkách města Vysokého Mýta http://deska.vysoke-myto.cz/. Digitální deska se ovládá nerezovou kuličkou se dvěma tlačítky umístěnými pod obrazovkou. Ovládací prvky jsou umístěny ve spodní části panelu, takže je digitální úřední deska přístupná i osobám na vozíčku. Nerezová kulička plní funkci klasické počítačové myši. Najetím kurzoru na odkaz a zmáčknutím levého tlačítka se zobrazí obsah odkazu. Tímto způsobem, který splňuje všechny legislativní podmínky dle § 26 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., je možné vyhledat všechny zveřejněné dokumenty. 

 

Uredni deska 2Digitální úřední deska přináší navíc přehlednost, které ve vitrínách ani při nejlepší snaze nebylo možné docílit, protože listinné dokumenty v nich byly z kapacitních důvodů vyvěšovány podle volného místa.

 

Po otevření digitální úřední deska nabídne posledně zveřejněné dokumenty. Podle obsahu si lze z nabídky v liště vybrat dokumenty z rubrik: Finanční úřady, soudy, exekutoři a dražby, Hospodaření s majetkem, Investice, Oznámení obecního živnostenského úřadu, Rozpočet, Správní řízení, Územní plánování, Veřejné zakázky, Volby, Výběrová řízení na přidělení bytů, Výběrová řízení na volná místa, Vyhlášky a nařízení, Dotace a Ostatní.

 

Informační panel kromě digitální úřední desky nabízí nadále turistické informace Pardubického kraje. V této části lze navštívit i webové stránky města.

 

Nový způsob zveřejňování dokumentů na digitální úřední desce přináší větší přehlednost a snazší vyhledávání než v dosavadních vitrínách. Občanům se díky jejímu zavedení zlepší přístup k informacím zveřejněným městem Vysokým Mýtem, Městským úřadem Vysoké Mýto a dalšími veřejnými institucemi.  

       

Jan Vlček, tajemník Městského úřadu Vysoké Mýto

 

Foto Aleš Felgr