Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 26.5.2020

Sociální sprcha jako nová sociální služba pro bezdomovce se osvědčila

11.03.19

apkovskaV rámci řešení průvodních jevů bezdomovectví se vedení města Vysokého Mýta s Městským bytovým podnikem a odborem sociálních věcí a zdravotnictví dohodlo, že bezdomovcům nabídne možnost provádění osobní hygieny. „Bezdomovcům jsme vytvořili podmínky pro osobní hygienu v městské ubytovně v Čapkovské ulici. Zároveň jim zde poskytujeme oblečení, potravinovou pomoc a hygienické potřeby, které zajišťuje Charita Nové Hrady. Za uplynulých šest měsíců se ukázalo, že se tato služba osvědčila,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Zkušenosti města Vysokého Mýta i informace z jiných měst potvrzují, že řada bezdomovců si bezdomovectví vybrala jako způsob života a jakoukoli změnu i pomoc většinou odmítá. „Bezdomovcům samozřejmě nabízíme další sociální pomoc i možnost sehnání ubytování,“ vysvětluje starosta František Jiraský. V minulosti ji většinou odmítli, a pokud ji přijali, po čase se opět vrátili na ulici.

 

Sociální sprcha byla zpřístupněna 4. září 2018 a bezdomovci ji mohou využít každé úterý dopoledne. Dohled při poskytování služby zajišťuje sociální pracovnice ve spolupráci s domovníkem z ubytovny a asistenty prevence kriminality. Každý týden tuto službu využijí alespoň jeden až dva bezdomovci.