Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 21.11.2019

Město požádalo o dotaci na obnovu komunikací v místních částech

11.03.19

komunikaceMěsto Vysoké Mýto pamatuje na rozvoj svých místních částí, které byly původně samostatnými obcemi. Řadu podnětů k jejich zvelebení představitelé města každoročně načerpají na tradičních podzimních setkáních s obyvateli a osadními výbory. Podle důležitosti a potřeby návrhy zařadí do investičního plánu. V letošním roce by mohlo dojít na obnovu místních komunikací. „Rádi bychom letos provedli obnovu místních komunikací v Knířově, Lhůtě, Svařeni a ve Šnakově. Rozhodli jsme se proto využít dotačního titulu Ministerstva pro místní rozvoj a požádali jsme o téměř sedmimilionovou dotaci,“ řekl starosta František Jiraský.

 

V rámci obnovy místních komunikací město opraví povrch vozovek, čímž zvýší jejich kvalitu a zlepší na nich bezpečnost provozu. Náklady na obnovu komunikací v místních částech Vysokého Mýta jsou očekávány ve výši 13 milionů korun, z nichž polovinu by měla zaplatit dotace.

 

Z loňských investic v místních částech Vysokého Mýta je třeba zmínit doplnění nových prvků na dětských hřištích v Domoradicích, ve Svařeni a v Brtči. Největší investici představovala oprava střechy budovy, kterou užívá Sbor dobrovolných hasičů ve Svařeni. V neposlední řadě vloni město ve Svařeni postavilo pískovcový pomník se žulovou deskou, na které je vytesáno jedenáct jmen svařeňských obětí první světové války.