Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 18.2.2019

Nominace na Výroční ceny města za rok 2018

07.02.19

Kujeba 2018 3 LargeUž více než dvacet let uděluje město Vysoké Mýto jednotlivcům, kolektivům, spolkům a sponzorům Výroční ceny za mimořádné výsledky, výkony a počiny.  O držitelích Výročních cen za rok 2018 rozhodne zastupitelstvo města v tajném hlasování ve středu 20. února. Z 68 nominací bude vybírat držitele devíti Výročních cen a jedné Zvláštní ceny za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta. Sošky bájného Kujeby si jejich držitelé převezmou na slavnostním večeru konaném ve čtvrtek 7. března v 19.00 v Šemberově divadle.

 

 

 

 

 

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci

 

Filip Janouch a David Lukáš – za autorský muzikál I ty, Kujebáku!;

Pěvecké sbory Otakar a Bendl a Litomyšlský symfonický orchestr – za koncertní program Pocta české opeře z děl českých hudebních skladatelů;

David Lukáš – za hudbu k muzikálu I ty Kujebáku!

 

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci

 

Kolektiv studentů VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto ve složení Vojtěch Dostál, Kateřina Menclíková, Adéla Kotrbová, Josef Uher, Pavel Šafařík, Jan Pohorský – za 1. místo v celorepublikové soutěži o nejlepší návrh (nové) Národní knihovny z vlnitého kartónu a za 1. místo za transportní obal pro model budovy;

Marek Mandík – za zdařilou rekonstrukci budovy a za stylovou restauraci Měšťanský pivovar Kujebák;

Variace vm, z. s. – za lipové srdce na chodníčku na Vinice v rámci projektu Cestou k srdci lípy;

Emilie Bednářová – za poskytnutí děl, materiálů a informací na výstavu k nedožitým 95. narozeninám Ivana Bednáře;

Promejto, z. s., předseda Jiří Šafr – za umístění objektů do veřejného prostoru – volnočasového mola na břehu Blahovského potoka a dřevěné lavičky na vlakové zastávce Vysoké Mýto město;

Jana Janecká – za rekonstrukci fasády domu v ul. Tůmova 152.

 

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii

 

Josef Víšo – za režii divadelní hry se zpěvy Tři Mušketýři od Vítězslava Nezvala;

Filip Janouch – za libreto k muzikálu I ty Kujebáku!

 

4. Za organizaci kulturního podniku

 

Variace vm, z. s. – za uspořádání koncertu Marika Singers 13. října v Husově sboru v rámci projektu Cestou k srdci lípy;

Vladimír Flídr, Pavla Dušková a Sbor dobrovolných hasičů Svařeň – za podnět, přípravu a za odhalení pomníku ve Svařeni věnovanému obětem první světové války a za uspořádání výstavy ke 100. výročí ukončení 1. světové války;

Speciální základní škola a Praktická škola Vysoké Mýto – za pravidelnou výzdobu vestibulu Městské knihovny;

Taneční soubor Česká beseda – za uspořádání setkání tanečních souborů Pardubického kraje na vysokomýtském náměstí v rámci Městských slavností;

Gymnázium Vysoké Mýto – za uspořádání 5. ročníku studentského festivalu GYMJAM;

ZUŠ Vysoké Mýto – za organizaci 19. ročníku Výtvarného salonu královských věnných měst ve sklepních prostorách školy;

ZUŠ Vysoké Mýto – za uspořádání ZUŠ OPEN v ulicích a veřejných prostranstvích města.

 

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost

 

Adéla Dvořáková – za účast v krajském kole soutěže Amavet s projektem Stanovení vlastností mouky, za který obdržela studijní stáž do Francie;

Vojtěch Krejsa, Vojtěch Dvořák, Ondřej Pechanec – za spolupráci se společností Contipro, a. s. na projektu Autonomní zařízení pro identifikaci a kontrolu produktu.

 

6. Za sportovní výkon

 

Adam Pánek (kickbox) – dvojnásobný mistr světa v tatami disciplínách na Mistrovství světa asociace WAKO;

Petr Dvořáček (kickbox) – mistr světa v ringové disciplíně v kategorii mladší junioři do 81 kg na Mistrovství světa asociace WAKO;

Eliška Zemanová (kickbox) – za 5. místo v tatami disciplíně na Mistrovství světa asociace WAKO, mistryně ČR v kickboxu, vítězka Světového poháru v Maďarsku a Rakousku;

Michal Kočárek (stolní tenis) – za reprezentaci ve stolním tenisu mentálně handicapovaných;

Michaela Zedníčková (kanoistika) – trojnásobná mistryně ČR ve dlouhém sjezdu a sprintu spolu se Simonou Bundovou, za vítězství v seriálu závodů Českého poháru žákyň ve sjezdu a sprintu v kategorii starší žačky;

Petr Novák (skialpinismus) – mistr ČR v kategorii veteráni, pět vítězství v Českém poháru, vítěz Středoevropského poháru, vicemistr v silniční cyklistice S.A.C Suchdol nad Odrou, mistr ČR v silniční cyklistice Extra liga masters na Monacu - Slatiňany;

Štěpán Hudeček (freeski, slopestyle) – za dvojnásobné vítězství v Českém poháru v kategorii do 15 let, za 11. místo v Evropském poháru a za 24. místo ve slopestyle na Mistrovství světa juniorů;

SK Vysoké Mýto, oddíl kopané – za 1. místo družstva U15 (starší žáci) v přeboru Královehradeckého kraje;

Daniel Suchánek (kanoistika) – za 2. místo spolu s Ondřejem Rolencem na Mistrovství světa v kanoistice v kategorii 3x C2 dlouhý sjezd, za dvě čtvrtá místa v kategorii C2, dvojnásobný mistr ČR v kategorii C2;

AC Vysoké Mýto – tým juniorek (atletika) – za 9. místo v celorepublikovém finále soutěže nejlepších atletických týmů;

Klára Bartošková (atletika) – za 5. místo ve sprintu 100 m a za 6. místo ve sprintu 200 m na Mistrovství ČR v atletice v kategorii U17;

Markéta Burešová (atletika) – za 4. místo na Mistrovství ČR v atletice ve skoku dalekém v kategorii žactva, za 4. místo na European kids athletic games a za 7. místo na Mistrovství ČR v nejdelším sprintu;

AC Vysoké Mýto (atletika) – za 4. místo v 1. lize žen;

David Novák (skialpinismus) – za 8. místo na Mistrovství Evropy, mistr ČR, vítěz Českého poháru v kategorii juniorů a dvojnásobný juniorský vítěz Středoevropského poháru ve skialpinismu junior, vicemistr ČR ve skyrunningu do 23 let;

 

7. Za organizaci sportovního podniku

 

Organizační tým Dobroběhu - Hana Kalousová, Milan Tesař, Eva Papoušková, Aleš Lipavský – za uspořádání dobročinné běžecké akce;

SK Vysoké Mýto, oddíl kopané – za uspořádání finále fotbalového turnaje Ondrášovka Cup U12 ve Vysokém Mýtě;

Sportovní klub kanoistiky – za organizaci a zajištění 41. ročníku Vysokomýtských slalomů;

SK Donocykl Vysoké Mýto – za organizaci 11. ročníku cyklistických závodů Kujebike 2018;

Cyklo Bendl – za uspořádání finále cyklistického seriálu pro děti Hledá se vítěz.

 

8. Za reprezentaci města a školy

 

Evžen Řehák – za stříbrnou a bronzovou pečeť v soutěži O zlatou pivní pečeť 2018 v kategorii minipivovarů;

Kolektiv studentů VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto ve složení Vojtěch Dostál, Kateřina Menclíková, Adéla Kotrbová, Josef Uher, Pavel Šafařík, Jan Pohorský – za 1. místo v celorepublikové soutěži o nejlepší návrh (nové) Národní knihovny z vlnitého kartónu a za 1. místo za transportní obal pro model budovy;

Pavel Mistr – za dvacetiletou službu v Římskokatolické farnosti – děkanství Vysoké Mýto a za péči a opravy církevních památek;

Florbalový klub FTC Vysoké Mýto – za výsledky družstev florbalového klubu FTC Vysoké Mýto;

Adam Pánek (kickbox) – dvojnásobný mistr světa v tatami disciplínách na Mistrovství světa asociace WAKO;

Petr Dvořáček (kickbox) – mistr světa v ringové disciplíně v kategorii mladší junioři do 81 kg na Mistrovství světa asociace WAKO;

Eliška Zemanová (kickbox) – za 5. místo v tatami disciplíně na Mistrovství světa asociace WAKO, mistryně ČR v kickboxu, vítězka Světového poháru v Maďarsku a Rakousku;

Lada Štěpánková Polcarová – učitelka ZUŠ a členka flétnové asociace dlouhodobě reprezentuje ZUŠ Vysoké Mýto na soutěžích, seminářích a kurzech v rámci ČR;

Dětský pěvecký sbor RUBÍNEK – za koncertní vystoupení Zpěváčci kraje mého spolu s dalšími pěveckými soubory na festivalu Smetanova Litomyšl;

Tým „JAVORÁCI“ – Stanislav Doubravský, Matěj Pospíšil, Jindřich Morávek – za 2. místo v celostátním finále týmové matematické logické hry Brloh;

Pěvecký sbor OTAKAR – za reprezentaci města ve Spišské Belé a v Levoči společně s pěveckým sborem Bendl a Litomyšlským orchestrem vystoupil s programem nazvaným Pocta české opeře u příležitosti 100. výročí založení Československa;

Ondřej Šimek – za nominaci na ocenění Mladý talent Pardubického kraje 2018, za výborné studijní výsledky a úspěšnou reprezentaci Gymnázia Vysoké Mýto v logické olympiádě, zeměpisné olympiádě, fyzikální olympiádě, přeboru škol v šachu, biologické olympiádě atd.;

Andrea Kolářová – za ocenění Mladý talent Pardubického kraje a za 4. místo v mezinárodní soutěži čalouníků spolu s Karolínou Durnovou;

Karolína Durnová - za ocenění Mladý talent Pardubického kraje a za 4. místo v mezinárodní soutěži čalouníků spolu s Andreou Kolářovou;

Tadeáš Břečťan – za ocenění Mladý talent Pardubického kraje a za 2. místo v mezinárodní soutěži zručnosti Zlatý pilník;

Lukáš Miřiňovský – za ocenění Mladý talent Pardubického kraje, za 1. místo v krajském kole soutěže autoopravář JUNIOR 2018 a za 2. místo v celostátním finále v oboru KAROSÁŘ;

Tomáš Dudek – za ocenění Mladý talent Pardubického kraje a za 3. místo v celostátním finále soutěže autoopravář JUNIOR 2018 v oboru autolakýrník;

Jakub Dolanský – za ocenění Mladý talent Pardubického kraje, a za 1. místo v mezinárodní soutěži svařování Zlatý pohár Linde;

Matěj Lepka – za ocenění Mladý talent Pardubického kraje a za 3. místo v mezinárodní soutěži svařování Zlatý pohár Linde;

David Novák (skialpinismus) – za 8. místo na Mistrovství Evropy, mistr ČR, vítěz Českého poháru a dvojnásobný juniorský vítěz Středoevropského poháru ve skialpinismu junior, vicemistr ČR ve skyrunningu do 23 let.

 

9. Za sponzorství společenských aktivit

 

Iveco Czech Republic, a. s. – za finanční podporu městských akcí - novoročního ohňostroje a oslavy 100. výročí vzniku republiky, za podporu aktivit vysokomýtských kulturních organizací, škol, spolků, sportovních klubů i sociálních služeb;

Jiří Kutlvašr, ECOS Choceň, s. r. o. - za sponzorství Čermákova Vysokého Mýta, Týdne hudby 2018, Městských slavností, benefičního festivalu Hudba pomáhá a koncertů v M-klubu;

Josef Bárta - TVARMETAL, s. r. o. – za sponzorství aktivit VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s.;

Festival Hudba pomáhá – za uspořádání benefičních koncertů na rehabilitační léčbu handicapovaného dítěte.

 

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

 

Jindřich Šmöger – za přínos výtvarných salonů, za dar 30 obrazů do sbírek Městské galerie, malíř, žák Jana Jušky, vedoucí malířů Triangl Vysoké Mýto;

Zdeněk Culka – za působení v ochotnickém divadle, autor řady divadelních her zejména pro děti a mládež, režisér, autor výtvarných návrhů i realizací scén divadelních představení, bývalý kronikář města.

 

Foto Ivan Krejza