Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Hejtman a představitelé města jednali o stavbě stanice ZZS, dálnici i o stěhování poštovní pobočky

07.02.19

HejtmanHejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil 1.  února Vysoké Mýto. Se starostou města Františkem Jiraským a místostarostou Martinem Krejzou na radnici probrali záležitosti spojené se stavbou výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby, stavbu dálnice D35 a přivaděče směrem na Choceň a Žamberk, rozvoj karosářského muzea i stěhování pobočky České pošty.

 

V příštím roce Pardubický kraj plánuje vybudovat v areálu Vysokomýtské nemocnice novou budovu výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby. Prvním krokem bude bourání starých objektů, se kterým pomůže město Vysoké Mýto. „Na náklady města zajistíme demolici nevyužívaného pavilonu a skladu, které stojí na pozemcích určených pro stavbu stanice. Nyní čekáme na projektovou dokumentaci, jejíž součástí je i zbourání těchto budov,“ řekl starosta.     

 

Město je v současné době silně zatíženo kamionovou dopravou, a proto bylo jedním z témat stavba D35 a přivaděče na silnici II/312 směrem na Choceň a Žamberk. „Stále opakujeme, že dálnice nesmí skončit před Vysokým Mýtem či Hrušovou, protože by to pro celou lokalitu znamenalo katastrofální nárůst dopravy i oproti současné neutěšené situaci. Zároveň pokračujeme v přípravě napojení silnice II/312 směrem na Choceň a Žamberk jako součást memoranda se státem. Naše Správa a údržba silnic má jasné zadání, jak má v rámci těchto staveb postupovat, aby nedocházelo ke zbytečným průtahům v rámci jednotlivých etap,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že budou organizovány pravidelné a detailní kontrolní dny.

 

Ve Vysoké Mýtě bylo před pěti lety otevřeno Muzeum českého karosářství, o jehož expozici se odborně stará Regionální muzeum. Pro další rozvoj unikátního muzea jedná kraj o vhodných prostorech. Ty se nabízejí v bývalém školním areálu v ulici Kpt. Poplera. „V tuto chvíli se jedná o logický záměr, jak využít vyprazdňované prostory, které naše školy již nepotřebují. Pakliže tímto můžeme pomoci dalšímu rozvoji karosářského muzea, tak budeme připravovat další kroky,“ sdělil hejtman. V souvislosti s uvažovaným využitím školního areálu projevilo město zájem o sportoviště, které je součástí areálu. „Jednali jsme o možnosti převodu sportoviště do majetku města. V této lokalitě velké sportoviště postrádáme. Po opravě bychom ho zpřístupnili veřejnosti,“ dodal František Jiraský.

 

Dalším tématem bylo stěhování pobočky České pošty z pronajaté budovy ve Vladislavově ulici. Budova je v soukromém vlastnictví a vysoké nájemné provoz pošty zatěžuje. „Nabízíme České poště prostory v přízemí městského úřadu v Jiráskově ulici po bývalé restauraci. Jsem přesvědčený, že tyto prostory by mohly vyhovovat jak občanům, tak i provozu pobočky,“ řekl starosta. Hejtman, jakožto člen dozorčí rady České pošty nabídl zprostředkování jednání tak, aby bylo umístění nové pobočky pro občany co nejdostupnější.

 

Foto Dominik Barták, Aleš Felgr

 

hejtman1 hejtman2