Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 20.5.2019

Do vysokomýtských základních škol zamířilo 162 prvňáčků

06.09.18

ZS Kniov 10Prázdniny utekly jako voda a školákům začal nový školní rok. Do vysokomýtských základních škol v pondělí 3. září zamířilo na třináct set žáků, mezi nimi i 162 prvňáčků. V doprovodu rodičů, sourozenců i prarodičů se vydali na svou první cestu do školy. Na tradičním slavnostním přivítání před I. stupněm Základní školy Javornická pozdravil prvňáčky spolu se statutární zástupkyní ředitele školy Janou Vavřinovou také starosta František Jiraský. Popřál dětem, aby do školy chodily rády, aby se jim dařilo a dělaly radost svým rodičům. Před I. stupněm Základní školy Jiráskova oslovili nové žáky ředitelka Mirka Pátková a místostarosta Martin Krejza. Prvňáčkům popřáli, aby ve škole získali dobré základy vzdělání, na kterých budou stavět v dalším životě. Přáli jim také, aby si zde našli nové kamarády.

Po přivítání třídní učitelky odvedly nové školáky do tříd, kde děti mimo jiné obdržely omalovánky města Vysokého Mýta. V Základní škole Knířov školní rok zahájila radní Helena Mandíková. Ta ve své řeči k prvňáčkům připomněla, že se v knířovské škole naučí psát, číst a počítat a budou společně také poznávat okolní přírodu a starat se o zvířátka. 

 

Ze 162 prvňáčků jich 85 zasedne v lavicích čtyř tříd Základní školy Javornického. V Základní škole Jiráskova otevřeli v tomto školním roce tři první třídy pro 63 žáků. A v Základní škole Knířov přivítali 14 prvňáčků. Kromě toho tři prvňáčky přijali ve Speciální základní a praktické škole.

Videoreportáž z prvního školního dne naleznete ZDE, fotogalerii ZDE.

 

Zahájení školního roku v ZŠ Javornického, ZŠ Jiráskova a v ZŠ Knířov / foto Aleš Felgr, Marie Šplíchalová a Marie Lněničková

 

 ZS Javornickeho 1 Large ZS Javornickeho 2 Large

 ZS Javornickeho 11 Large 

 ZS Javornickeho 18 Large

 ZS Javornickeho 33 Large   ZS Javornickeho 39 Large 
 ZS Javornickeho 51 Large   ZS Jiraskova 1 
 ZS Jiraskova 2   ZS Jiraskova 4 
 ZS Jiraskova 9   ZS Jiraskova 11 
 ZS Jiraskova 13   ZS Jiraskova 14
  ZS Kniov 7   ZS Kniov 9