Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 20.4.2019

Pardubický kraj podpořil nákup automobilu pro dobrovolné hasiče ve Svařeni

01.08.18

SDH Svaren autoPardubický kraj pokračuje v podpoře jednotek sborů dobrovolných hasičů na obcích. Jedná se o podporu v rámci dotačního titulu Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Celkově mezi obce v letošním roce kraj v rámci této dotace rozdělí 11,7 milionu korun. Podpořil i nákup automobilu pro dobrovolné hasiče, kteří působí v místní části Vysokého Mýta - ve Svařeni.  Předání smluv se kromě hejtmana kraje Martina Netolického zúčastnil za město Vysoké Mýto Lukáš Vágner.

 

„V rámci dotačního titulu na pořízení dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu hasičských zbrojnic, který vyhlašuje Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, vyčleňujeme finanční prostředky již potřetí. V letošním roce se jedná o největší částku, která dosahuje téměř 12 milionů korun na 37 dopravních automobilů a tři zbrojnice. Stát vyčlení pro každou z obcí 450 tisíc korun, kraj přidá 300 tisíc, což následně znamená, že příspěvek obce na zcela nové vozidlo se pohybuje okolo 200 tisíc korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Díky této dotaci se podaří v letošním roce pořídit nový dopravní automobil ve Vysokém Mýtě. Vzhledem k tomu, že tento dotační titul je vypsaný i na příští rok, bude možné žádat o prostředky na pořízení dalších vozů.

 

„Z dotace na zakoupení automobilu pro Sbor dobrovolných hasičů ve Svařeni máme samozřejmě velikou radost. Díky němu se zlepší jejich operativnost a akceschopnost. Každou finanční pomoc na podporu našich tří jednotek dobrovolných hasičů vítáme. Od Pardubického kraje každoročně dostáváme příspěvek na jejich technické vybavení a od Ministerstva vnitra na jejich akceschopnost. Poslední velkou dotaci 1,5 milionu korun jsme dostali na rekonstrukci CAS TATRA 815, která slouží při společných zásazích s profesionály,“  sdělil starosta Vysokého Mýta František Jiraský.

 

SDH Svaren auto1