Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 19.9.2018

Po odchodu žáků na prázdniny nastoupí do vysokomýtských škol řemeslníci

28.06.18

V Myto 2011 14 ZS Javornickeho 001Ve vysokomýtských základních školách a domově mládeže začaly přípravy na nový školní rok. V příštích dvou měsících v nich budou probíhat opravy, které by jindy narušovaly provoz školy. V obou budovách Základní školy Javornického město zrekonstruuje kotelny, v přístavbě Základní školy Jiráskova zase toalety a v budově Speciální základní školy a praktické školy opraví podlahy. V neposlední řadě vymění okna ve dvou podlažích domova mládeže.

 

„Vysokomýtské základní školy sídlí převážně v budovách, které byly postaveny před více než sto lety. Proto je v nich stále co opravovat. Vedle nezbytných oprav i těch, které vylepší prostředí školy, provádíme různé úpravy, které vedou k úsporám energií,“ řekl starosta František Jiraský a dodal: „Například každý rok postupně opravujeme okna v historické budově Základní umělecké školy. Letos o prázdninách zrekonstruujeme kotelny v Základní škole Javornického.“ V rámci rekonstrukce kotelen v Základní škole Javornického město vymění stávající plynové kotle, které jsou na hranici své životnosti, za nové kondenzační. Výměna kotlů a související úpravy budou stát 4 miliony korun. „Očekáváme, že se nám náklady, který investujeme do výměny plynových kotlů, postupně vrátí v nižších výdajích za energie. Vloni jsme vyměnili kotle v domově mládeže a výdaje za topení tam klesly o čtvrtinu,“ doplnil místostarosta Martin Krejza.  

 

Loňskou výměnou plynových kotlů a oken ve třech horních podlažích domova mládeže opatření zaměřená na úsporu energií neskončila. V příštích měsících bude město s výměnou oken pokračovat ve zbývajících dvou spodních podlažích. Výměna oken bude stát 368 tisíc korun.

 

V přístavbě II. stupně Základní školy Jiráskova město provede rekonstrukci všech toalet. Ta bude obnášet nejen výměnu sanitárních prvků, obkladů a dlažby, ale především nové rozvody a instalaci vodovodu, kanalizaci a vzduchotechniku. Náklady na rekonstrukci toalet budou 4,4 milionu korun.

 

Město pečuje také o budovu, ve které sídlí krajem zřizovaná Speciální základní škola a praktická škola. O jarních prázdninách zde pokračovala výměna osvětlení, která se tentokrát týkala deseti místností. V červenci a srpnu město vymění ve čtyřech třídách podlahovou krytinu. Celkově budou tyto opravy stát 367 tisíc korun.

    

„Do oprav škol a školských zařízení vkládáme každoročně nemalé částky peněz. Abychom předešli neočekávaným událostem, pravidelně dvakrát ročně kontrolujeme stav budov a navržené opravy konzultujeme s řediteli škol,“ zakončil starosta.