Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Město prodalo většinu připravených pozemků v lokalitě za pivovarem

28.06.18

mapa pole za pivovaremZastupitelstvo schválilo 20. června prodej osmi pozemků pro stavbu rodinných domů a dalších osmi pozemků pro stavbu řadových domů v lokalitě za pivovarem. Předání zasíťovaných pozemků jejich novým vlastníkům proběhne pravděpodobně koncem září. Prodej městských stavebních pozemků v lokalitě za bývalým pivovarem ve Vysokém Mýtě se uskutečnil v polovině června. Osm pozemků určených pro výstavbu řadových rodinných domů město prodalo jako celek veřejnou licitací, do které se přihlásili dva zájemci. Získala je developerská společnost AGILE za cenu 3 606 250 Kč. Do losování město zařadilo 12 pozemků pro stavbu samostatných rodinných domů s kupní cenou 1 750 korun za 1 m2 včetně 21 % DPH. Přihlásily se na dvě desítky zájemců, mnozí z nich se zúčastnili losování více pozemků.

Po losování dva z nich od koupi pozemku odstoupili. Poslední dva pozemky se neprodaly, protože ti, kteří o ně měli zájem, získali v losování již jiný pozemek. „O způsobu prodeje zbylých čtyř pozemků rozhodne v nejbližší době rada města. Předpokládáme, že o pozemky budou mít zájem opět ti, kteří nebyli vylosováni,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Prodej pozemků probíhá současně s pokračující výstavbou infrastruktury, kterou provádí i financuje město Vysoké Mýto. „Výstavbu infrastruktury pro první etapu rodinných domů jsme zahájili vloni na podzim. V současné době dokončujeme povrchy komunikací a terénní úpravy,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Infrastruktura přijde městský rozpočet na 21 milionů korun.