Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Po rekonstrukci krytý bazén ve Vysokém Mýtě začal opět sloužit veřejnosti

05.03.18

IMG 8575Vysokomýtský krytý bazén začal po osmiměsíční přestávce, během které prošel náročnou rekonstrukcí, zase sloužit veřejnosti. Slavnostní otevření spojené se Dnem otevřených dveří zrekonstruovaného krytého bazénu proběhlo 2. března odpoledne. Dopoledne mu předcházely plavecké závody žáků 2. až 5. tříd vysokomýtských základních škol. Moderování závodů se výborně zhostil Jan Lipavský, odchovanec zdejšího plaveckého klubu a účastník mistrovství Evropy v plavání, v současnosti zastupitel města. Mezi školáky přijel současný nejlepší český plavec Jan Micka, rekordman a olympionik z Londýna a Rio de Janeira. Těžko říct, co bylo pro malé plavce větším zážitkem, zda ukázka Mickova plaveckého umění, nebo jeho gratulace při předávání cen. Možná oboje. A kdo vyhrál? Z putovního poháru starosty města se napoprvé radovali žáci ze ZŠ Javornického, ale vyhráli úplně všichni, kteří se závodů zúčastnili.

 

 

 

IMG 8875Krátce po poledni přišel čas na přestřižení pásky. Slavnostního otevření se zúčastnili také pamětníci spjatí s bazénem - první vedoucí bazénu Josef Fikejz, bývalý ředitel Technických služeb Miroslav Potůček a bývalý předseda plaveckého klubu a trenér Augustin Karel Andrle Sylor. „Plavecký bazén slouží nejen plavcům, ale i pro regeneraci ostatních našich sportovců a relaxaci občanů. Také je hodně využívaný pro výuku plavání, která má v našem městě velkou a dlouhodobou tradici. Bazén je v provozu bezmála 40 let a už nastal čas na jeho rekonstrukci. Zastupitelstvo města udělalo vloni zásadní rozhodnutí, které ji dalo do pohybu. Jsem rád, že jsme našim předchůdcům nezůstali nic dlužni. Nyní máme zrekonstruovaný plavecký bazén se všemi jeho dosavadními parametry i se zdvihacím dnem a moderními technologiemi. Doufám, že jsme rekonstrukci provedli tak kvalitně, že bude bez větších zásahů zase sloužit příštích čtyřicet let,“ řekl na úvod starosta František Jiraský a dodal: „Děkuji všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Nejvíce práce s tím měl Jiří Kovařík, vedoucí bazénu. Zvláštní poděkování patří Bořkovi Pitrovi, našemu technickému dozoru z odboru rozvoje města.“ Po přestřižení pásky následovalo představení a oficiální „křest“ nové bazénové vany se zdvihacím dnem. Nejprve si v ní na padesátce poměřili své síly reprezentační plavec Jan Micka, zástupce vysokomýtských plavců Jan Lipavský a tajemník městského úřadu Jan Vlček. Pak se Jan Micka pokusil o rekord bazénu. Obě plavby odstartoval a moderoval Augustin Karel Andrle Sylor. Na závěr se představilo zdvihací dno, které v krátké době před zraky hostů vystoupalo až ke hladině. Během odpoledne si přišlo prohlédnout proměnu bazénu kolem tří tisíc lidí. Den otevřených dveří v bazénu vyvrcholil koncertem, na kterém vystoupila kapela Four in Van. Od 3. března už v krytém bazénu běží normální provoz. Informace o otvírací době, nabídce a ceníku služeb jsou uvedeny na webových stránkách bazénu, které jsou nově v hlavní nabídce městských webových stránek.

 

Fotogalerie z plaveckých závodů žáků základních škol, slavnostního otevření a Dne otevřených dveří zrekonstruovaného krytého bazénu ZDE

Videoreportáž ZDE

 

Reportáž České televize ZDE

Reportáž Českého rozhlasu Pardubice ZDE

Článek Otevřeno. Na bazén se přišly podívat tři tisíce lidí (Orlický deník) ZDE

Článek Ve Vysokém Mýtě otevření bazén z unikátním dnem (iDNES a MF DNES) ZDE

 

Foto Aleš Felgr a Ivan Krejza 

 

IMG 8651 IMG 8547
   
IMG 8620 IMG 8721
   
IMG 8899 IMG 8927
   
IMG 8965 IMG 9007
   
IMG 9038 Koncert v bazenu Four in Van 2018 17
   
IMG 9117 IMG 9122