Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 19.9.2018

Kluziště na vysokomýtském náměstí

26.02.18

IMG 9245Město Vysoké Mýto a Technické služby zajistily pro všechny, kteří mají rádi sportování pod širým nebem, umělé kluziště, jež oživí od 8. března do 8. dubna náměstí Přemysla Otakara II. První bruslaři se po kluzišti projedou ve čtvrtek 8. března ve 14.00. „Oblíbené venkovní bruslení na ledě je závislé na rozmarech počasí, a tak naši obyvatelé po většinu sezóny dojíždí na zimní stadiony do okolních měst, většinou do Chocně. Využili jsme proto nabídku a zapůjčili umělé kluziště. Uvidíme, jaký bude o něj zájem,“ řekl starosta František Jiraský. Kluziště o rozměru 20 x 10 m je  umístěno mezi slunečními hodinami a altánem. Vlastnosti syntetického ledu jsou srovnatelné s ledovou plochou, je jen potřeba mít pořádně nabroušené brusle.

 

Tradice bruslení a krasobruslení ve Vysokém Mýtě sahá do první poloviny minulého století. Ve městě bylo dokonce nejstarší doložené elektricky osvětlené kluziště, které přes zimu fungovalo v prostoru tenisových kurtů u sportovního stadionu.

 

Tradiční bruslařský areál vznikl v druhé polovině sedmdesátých let na hřištích za Rybárnou. Každoročně, samozřejmě podle počasí, je tady pro všechny malé i velké bruslaře k dispozici ledová plocha, která vznikla umělým zaledněním čtyř hřišť vodou z nedaleké Loučné. Svůj prostor tady vždy najdou nejen zkušení, ale i ti nejmenší a začínající bruslaři. Bohužel letošní zima venkovnímu bruslení na ledě až do konce minulého týdne nepřála. Kvůli výkyvům počasí nešla vytvořit ledová plocha, a tak se tentokrát za Rybárnou nebruslilo.       

 

Foto Aleš Felgr