Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Prodej parkovacích známek na rok 2018

23.11.17

IMG 8110V klientském centru Městského úřadu v hlavní pokladně jsou v prodeji parkovací známky na rok 2018 barvy červené a známky typu D s parkovacím kotoučem v barvě žluté. Známku je nutno nalepit v souladu s rozhodnutím Ministerstva dopravy ČR č. 3224, které je rovněž k nahlédnutí v hlavní pokladně městského úřadu. Parkovné je třeba platit ve vnitřní zóně města, na parkovišti u bazénu a parkovišti v ulici Pražská u budovy ředitelství Iveco Czech Republic, a.s. od pondělí do pátku od 6 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 12 hodin. Známka platí na všech označených parkovištích, s výjimkou parkovišť pro krátkodobá stání, tedy před Šemberovým divadlem a před budovou České pošty.

 

 

Ceny parkovacích známek na rok 2018:

 

A) Pro fyzické osoby s trvalým pobytem v části města Vysoké Mýto- Město:

pro první vozidlo                                                                          500,- Kč

druhé a každé další vozidlo pro osobu s trvalým pobytem na adrese, na kterou již byla vydána parkovací známka pro první vozidlo                                                                             3.000,- Kč

 

B) Pro fyzické osoby s trvalým pobytem ve Vysokém Mýtě kromě části města Vysoké Mýto-Město:

pro každé vozidlo                                                                       3.000,- Kč

 

C) Pro ostatní osoby neuvedené shora v ustanoveních tohoto odstavce pod písm.a) a b)

pro každé vozidlo                                                                       5.000,- Kč

 

D) Pro fyzické či právnické osoby  a je určená k výlučnému použití s parkovacím kotoučem.

pro každé vozidlo                                                                          300,- Kč

Tato parkovací známka se současně zvenku viditelně a čitelně umístí s parkovacím kotoučem a nastavenou dobou příjezdu vozidla na parkoviště. Známka prokazuje zaplacení ceny za parkování pouze po dobu 30 minut od času příjezdu nastaveného na parkovacím kotouči.

 

V případě, že bude známka zakoupena až v průběhu roku, bude její cena nižší o 1/12 z ceny známky za každý uplynulý měsíc. V praxi to znamená, že půjde-li občan trvale bydlící ve Vysokém Mýtě koupit parkovací známku například 3. dubna, zaplatí za ni místo 3 000 korun již jen 2 250 korun. Třistakorunové známky se toto snížení netýká.

 

A co všechno je potřeba předložit při koupi známky? Předně je třeba zdůraznit, že známku obdrží pouze majitel nebo provozovatel zapsaný v technickém průkazu vozidla. Občan (fyzická osoba) předloží při koupi parkovací známky technický průkaz (malý nebo velký) a občanský průkaz. Firmy při koupi známky předloží technický průkaz (malý nebo velký) a sdělí IČO. U smluvního užívání vozidla od právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby předloží žadatel smluvní dokument o užívání vozidla, pokud údaje o provozovateli nelze zjistit z výše uvedených dokladů.

 

Kromě placených parkovacích míst lze ve Vysokém Mýtě bezplatně zaparkovat na parkovišti u supermarketu Albert, nebo v těsném sousedství centra na parkovišti v Litomyšlské ulici, u autobusového nádraží a v areálu bývalého Městského stavebního podniku. 

 

Parkovaci zony