Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 23.9.2018

V bazénové hale bude nový i podhled a osvětlení, rekonstrukce skončí v polovině února

11.11.17

IMG 5294Město provádí rozsáhlou rekonstrukci krytého plaveckého bazénu. Začala v červenci a původně měla být dokončena v listopadu. V průběhu stavby však došlo ke zdržení a změnám, proto rada města schválila začátkem listopadu dodatek ke smlouvě, kterým se termín dokončení posunul na 15. února. „Skluz způsobilo více faktorů. Práce na stavbě mohly určitě postupovat svižněji. Na druhou stranu při každé rekonstrukci se většinou objeví věci, které se dopředu předpokládat nedaly, protože se odhalí, až když se odkryjí konstrukce. Pak se musí operativně hledat řešení. Jsme rádi, že se jich v této budově, která byla stavěna v akci „Z“ před třiceti šesti lety, neobjevilo podstatně víc. Svůj podíl na zpoždění máme také my jako investor, protože jsme v dosavadním průběhu stavby zodpovědně promýšleli každou variantu řešení,“ vysvětluje místostarosta Martin Krejza.

 

„Na začátku stavby jsme zvažovali, zda ušetříme, kdybychom místo nového zvedacího dna opravili to původní. Požádali jsme proto dodavatelskou firmu, aby zpracovala návrh jeho opravy. Po zralé úvaze jsme se z důvodu bezpečnosti návštěvníků, záruky, ale i kvůli snazšímu čistění vody rozhodli pro novou technologii ze Švédska, která byla vysoutěžena ve výběrovém řízení,“ řekl starosta František Jiraský a dodal: „Jak jsme průběžně řešili řadu věcí, narůstal seznam méněprací a víceprací, což nás přivedlo ke změně termínu dokončení a úpravě ceny rekonstrukce bazénu.“

 

Projektová dokumentace byla podrobena revizi a v mnoha dílčích věcech provedeny změny. Ve velké míře se týkaly méněprací, které vedly k finančním úsporám. „Zvažovali jsme, zda by bylo rozumné realizovat ještě některé změny, se kterými se v projektu nepočítalo. Z nich největší položku představuje nový podhled v bazénové hale, který včetně výměny osvětlení bude stát přibližně 1,5 milionů korun. Rozhodli jsme se využít úspor a situace, že je bazén v rekonstrukci, a tyto změny zrealizovat. Tím samozřejmě došlo k zásahu do harmonogramu prací, proto jsme termín dokončení posunuli na 15. února. Změny cenu stavby navýšily o pouhých 95 tisíc korun,“ řekl místostarosta. V současné době už práce probíhají podle nového schváleného harmonogramu. Do 15. února by měl být bazén napuštěný a provedeny všechny zkoušky, aby byl od března připraven ke zprovoznění. 

 

Foto Aleš Felgr 

 

IMG 5291 IMG 5293
   
 IMG 5295  IMG 5299
   
 IMG 5307  IMG 5318
   
 IMG 5320  IMG 5323
   

IMG 5333

IMG 5334
   
 IMG 5341  IMG 5343
   

IMG 5373 panorama