Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 20.9.2018

Vysoké Mýto zahájilo 2. etapu výstavby trailových tratí na Vinicích

11.11.17

170409 Cyklo traily Vinice Facebook 002Otevření trailových tratí na Vinicích v polovině dubna letošního roku se setkalo s příznivým ohlasem cyklistické veřejnosti, proto město zadalo zpracovat studii na jejich rozšíření. Návrh počítal s propojkou stávající tratě, s pumptrackem a také s venkovní tělocvičnou s přírodními prvky a výběhovou trasou. Na základě návrhu vznikla projektová dokumentace a v říjnu město vysoutěžilo dodavatele. „Druhou etapu městských trailů jsme rozdělili do dvou částí. Do poloviny prosince provedeme propojku tratě a vybudujeme pumptrack, aby se přes zimu zpevnily a cyklisté je mohli na jaře užívat. Pak přijde na řadu venkovní tělocvična, altán a mobiliář. Ty by měly být dokončeny do poloviny příštího roku,“ řekl starosta František Jiraský. Stejně jako vloni na první etapu, také nyní město požádalo o dotaci Pardubického kraje.

 

Nová propojka a pumptrack budou uvedeny do provozu až na jaře příštího roku. Během několikaměsíčního zimního klidu si podkladní štěrky tzv. sednou a tratě se klimatickými vlivy zpevní. Hliněný pumptrack s finální úpravou z vápence určený k dovednostní jízdě prakticky bez šlapání, při které díky přenášení váhy a pumpování tlumičů dochází k dynamické jízdě, bude umístěn v "horním" lese na Vinicích v blízkosti stávajících trailových tratí.

 

Na jaře budou v okolí tras a v "horní pasáži" lesa instalovány přírodní aerobní a fitness prvky. V neposlední řadě bude postaven dřevěný krytý přístřešek, jež bude sloužit jako úkryt při náhlé změně počasí, či také jako možné zázemí při pořádání závodů a jiných akcí.

 

Stejně jako v případě první etapy rovněž na druhé etapě trailů spolupracuje Roman Kalabus, přední odborník s bohatými zkušenostmi a znalostmi z problematiky singletraků, také SK Donocykl a zejména Petr Novák, který je správcem areálu na Vinicích.