Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 19.1.2019

Město odvrátilo žalobu o jeden milion korun

11.11.17

Budova MUVe středu 8. listopadu vyhlásil Krajský soud v Hradci Králové - pobočka v Pardubicích rozhodnutí, který učinilo tečku za žalobou bývalého tajemníka městského úřadu JUDr. Pavla Nádvorníka. „V poslední době jde o další vítězství, které si město připsalo. Okresní soud i senát odvolacího soudu v Pardubicích přijaly naši argumentaci, že veškerá opatření, která jsme před třemi lety pro zlepšení řádného vedení městského úřadu přijali, byla oprávněná,“ řekl starosta František Jiraský.

 

 

Opatření se dotýkala především postavení JUDr. Pavla Nádvorníka a způsobu, jakým plnil pracovní úkoly, případně vystupoval vůči podřízeným, nebo zadával úkoly osobám, které nespadaly pod jeho vedení. „Atmosféra na městském úřadě tehdy znemožňovala normální komunikaci, a proto jsme začali situaci řešit. Kontrolovali jsme, co pan tajemník dělá a jestli dodržuje pracovní dobu. Tajemník je ve své podstatě také zaměstnanec, na kterého se vztahuje pracovní řád a zákoník práce. Navíc by podle mého názoru měl jít příkladem. Pan Nádvorník se následně rozhodl k rozvázání pracovního poměru a nabídl nám řešení dohodou,“ vysvětluje tehdejší situaci starosta Jiraský. JUDr. Pavel Nádvorník po ukončení pracovního poměru požadoval v předžalobní výzvě zaplatit 3 miliony korun, které v rámci žaloby snížil na jeden milion korun, a to jako satisfakci za příkoří a újmu, jež mu vedení města mělo údajně způsobit.

 

"Účinná obhajoba zaměstnavatele v těchto typových případech vůbec není jednoduchá. Žalobce obvinil vedení města z diskriminace a šikany, a město muselo prokázat, že se útoků na chráněné hodnoty nedopustilo. Podařilo se ukázat na celý kontext událostí a přesvědčit soud, že přijatá opatření byla nutná, žádoucí a oprávněná, a že nemohla způsobit újmu na cti čí zásah do osobnostních práv žádné osobě, která by se v postavení JUDr. Pavla Nádvorníka nacházela. Soudy se během náročného procesu seznámily jak s věcnou, tak právní argumentací, a i přes počáteční nevýhodné postavení města, mu daly plně zapravdu," doplnil právní zástupce města advokát Ludvík Matoušek.