Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Pokračují jednání o převodu budov nemocnice do vlastnictví Pardubického kraje

16.10.17

IMG 4012Na vysokomýtské radnici se 13. října uskutečnilo jednání starosty Františka Jiraského a místostarosty Martina Krejzy s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a ředitelem Vysokomýtské nemocnice Josefem Pejchlem. Projednávali možný převod areálu nemocnice, který je v majetku města, do vlastnictví Pardubického kraje. „Navázali jsme na naše předešlá jednání. Pan hejtman nás informoval o stanovisku jejich majetkové komise, která v srpnu převod budovy v Hradecké ulici nedoporučila. Důvodem je probíhající soudní spor se společností B. Braun Avitum, která neuspěla se svým záměrem vybudovat v této budově dialyzační středisko,“ uvedl František Jiraský a pokračoval: „Domluvili jsme se proto, že převod rozdělíme a zastupitelstvům města a kraje předložíme nejprve návrh na převod budovy a pozemku v Žižkově ulici. Pokud vše půjde podle předpokladů, projednat by ho mohly už na svých prosincových zasedáních. A až bude spor ukončen, budeme s krajem jednat o převodu budovy a pozemku v Hradecké ulici.“

 

„Chceme vyslat jednoznačný signál, že o Vysokomýtskou nemocnici máme zájem a chceme do ní investovat poté, co bude v krajském majetku,“ sdělil hejtman Netolický. Ten také upřesnil rozsah nezbytných investic v areálu Žižkova. „Podle informací pana ředitele Pejchla je nutné v této budově řešit topení, dále záložní zdroj a především zlepšení napojení areálu na elektrickou rozvodnou síť,“ řekl Martin Netolický.  

 

Otázka převodu budov a pozemků areálu nemocnice byla předmětem již několika jednání. Před více než půl rokem jednali představitelé města s hejtmanem o zateplení nemocnice v Hradecké ulici a jeho financování. Diskutovali zároveň o problémech, které investice v nemocnici z majetkových důvodů provázejí. V souvislosti s tím Martin Netolický navrhl převod areálu do vlastnictví Pardubického kraje, který by pak financováním oprav a investicemi zhodnocoval svůj majetek. V květnu město k této problematice uspořádalo setkání s občany. Převodem se zabývaly komise rady města a také zastupitelstvo, které schválilo bezúplatný převod s podmínkou, že pokud by kraj budovy v budoucnu nepotřeboval pro Vysokomýtskou nemocnici, převede je zpátky do majetku města.

 

Foto Dominik Barták