Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.1.2019

O prázdninách probíhaly opravy vysokomýtských škol a domova mládeže

23.08.17

IMG 3374V reportáži Vysokomýtského týdeníku se podíváme do škol (Reportáž ZDE). Zatímco školáci nabírali energii do nového školního roku, město využilo dvouměsíční prázdniny k obnově a opravám školských budov. „Snažíme se, abychom stavební činností co nejméně zasahovali do provozu škol. O těchto prázdninách jsme kromě opravy a ošetření krovu na prvním stupni Základní školy Javornického zrestaurovali vchodové dveře a portál na druhé školní budově. Zbývající dvoje dveře budou dokončeny do začátku školního roku. Také jsme vyměnili okna ve třech patrech v domově mládeže. Ušetří nám to teplo i finanční prostředky. Ve Speciální základní škole jsme v další etapě přestavěli WC pro imobilní žáky a v Základní škole Jiráskova opravili vjezd do dvora,“ řekl František Jiraský.

 

Některé práce probíhaly už o jarních prázdninách. Město opravilo dalších šest střešních oken v Základní škole Javornického a vyměnilo osvětlení v šesti učebnách v budově Speciální základní školy. A co ještě letos zbývá? Dokončit další etapu výměny oken v Základní umělecké škole. A provést rekonstrukci kotelny a výměnu starých kotlů za nové kondenzační kotle ve Správě školských zařízení, čímž dojde v celém areálu k podstatnému snížení provozních nákladů.

 

Město myslí i na bezpečnost školních dětí při cestě do školy. Proto můžeme do aktuálních úprav započítat také nový přechod pro chodce, který město vybudovalo nedaleko školy v Javornického ulici, nebo opravu chodníku v Jiráskově ulici.