Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 22.7.2018

Začíná rekonstrukce krytého plaveckého bazénu

27.06.17

bazenMěsto podepsalo smlouvu s dodavatelem rekonstrukce krytého plaveckého bazénu. Stala se jím společnost GEOSAN GROUP, která rozsáhlou rekonstrukci provede za 64,8 milionu korun. V současné době probíhá vyklízení budovy, aby mohla být co nejdříve předána.  "K předání bazénu dojde v pondělí 3. července a hned nato začne jeho rekonstrukce. Podle smlouvy by měla být za čtyři měsíce dokončená," řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Rozsáhlou rekonstrukcí krytého bazénu město vyřeší problémy se zastaralými a dožilými rozvody i hygienickými nedostatky. Zajistí tak jeho fungování na dlouhé roky dopředu. A zároveň návštěvníkům bazénu poskytne lepší služby v příjemném a moderním prostředí.

 

Některé změny jako jsou nové rozvody, vzduchotechnika, technologie a úprava bazénové vany zůstanou návštěvníkům bazénu skryty. Jiné proměny budou patrné už na první pohled.

 

Přední část budovy bude v celé délce rozšířena o 5 m směrem k silnici. Touto úpravou se rozšíří vstupní hala, kde vznikne oddělený prostor pro posezení a nová recepce. Ve vstupní hale budou rekonstruovány toalety, které budou sloužit společně pro návštěvníky bazénu i občerstvení. Zvětší se kapacita šaten, které jsou nově navrženy jako společné s převlékacími kabinkami pro 263 míst. Navíc vzniknou tři oddělené hromadné šatny a oddělená šatna pro invalidy. Spolu s rozšířením a rekonstrukcí šaten budou také opraveny pánské a dámské sprchy a toalety. Mezi šatnami a bazénovou halou bude vybudován dvouúrovňový dětský bazének o rozměru 4,9 m x 7,8 m, který bude hluboký do třiceti centimetrů. Různou úroveň hladiny propojí nerezová skluzavka. Dále bude provedena rekonstrukce vany bazénu včetně posuvného dna tak, aby byly odstraněny nedostatky, které nevyhovují stávajícím hygienickým normám. Týká se to především přelivových kanálků, dnových kanálků, trysek napouštění bazénu apod. Počítá se rovněž s novým bazénovým osvětlením. Celkovou rekonstrukcí projdou také plochy kolem bazénové vany. V přízemí, ale i v suterénu budou vybudovány nové skladové a sociální prostory pro personál.

 

V suterénu, do kterého bude přímý vstup ze vstupní haly, bude zrekonstruovaná chodba a vznikne zde nová recepce. Celkové rekonstrukce se dočkají také původní saunové prostory. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruované prostory finské sauny, odpočívárny, kneipovací lázně a ochlazovací bazének s výrobníkem ledu a novou parní kabinou. V nových prostorách vzniknou rovněž dvě šatny pro šestnáct a čtrnáct osob. Proměnou projdou také sprchy a toalety.

 

Autor návrhu Ing. Arch. Karel Rothanzl, 2017

 

Vchod Vchod2
   
vstupni hala 2 vstupni hala 4
   
hala bazen 25 ka 2 dtsk bazen 1
   
sauna ochlazovaci bazen 2 sauna relaxani mistnost 1