Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 19.9.2018

Město předalo prostory pro dialýzu, začíná jejich rekonstrukce

01.06.17

FotkaMěsto Vysoké Mýto předalo prostory v druhém patře budovy nemocnice v Hradecké ulici určené pro budoucí dialyzační středisko. Společnost Fresenius Medical Care poté zahájila jejich rekonstrukci, která by měla být dokončená do konce roku. „Jsem rád, že se věci daly do pohybu a naši občané se brzy dočkají tolik potřebné dialýzy. Podařilo se nám najít řešení a předali jsme společnosti Fresenius Medical Care prostory, ve kterých nyní buduje dialyzační středisko,“ řekl starosta František Jiraský a dodal: „V minulých měsících se na mě často obraceli pacienti i jejich rodiny a ptali se, kdy už nebudou muset jezdit do okolních měst. Chápu, že každý den je pro ně důležitý. Podle jejich četných dotazů i velkého zájmu veřejnosti usuzuji, že poptávka po této zdravotnické službě je v našem městě opravdu veliká. O to víc mě těší, že došlo k příznivému posunu a občané našeho města a jeho okolí se zanedlouho dočkají nové dialýzy.“

 

Budoucí podobu dialýzy nastínil David Prokeš, ředitel společnosti Fresenius Medical Care: Prostory po bývalých chirurgických sálech nám dovolují vybudovat velkorysé dialyzační středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál.“ Vysokomýtská dialýza se zařadí do sítě dvaceti pěti dialyzačních středisek této společnosti v České republice. „Kapacitně bude podobné našemu středisku v Hlinsku. Bude mít deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro případy infekce. Součástí bude také nefrologická ambulance,“ popisuje Aleš Zacharda. V jedné směně se bude standardně léčit deset pacientů.

 

Náklady na stavební práce spojené s rekonstrukcí prostor pro dialyzační středisko jsou vyčísleny přibližně na třináct milionů korun. Zdravotní technologie, IT a další vybavení včetně nábytku pak přijdou zhruba na dvanáct milionů korun. 

 

Ilustrační foto Fresenius Medical Care

 

Orlický deník - článek redaktorky Ivy Janouškové Vzniku dialýzy už nic nebrání