Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Vysoké Mýto obdrželo ocenění Přívětivý úřad 2017

22.05.17

P1160916Vysoké Mýto patří mezi nejpřívětivější úřady v České republice. Umístilo se na třetím místě v kraji v prestižní soutěži Přívětivý úřad 2017, kterou pořádá ministerstvo vnitra pro obce s rozšířenou působností. „Jsme rádi, že jsme uspěli v konkurenci řady větších měst. Před námi skončily jen Pardubice a Chrudim. Na začátku soutěže byl dotazník, který nám poslalo ministerstvo vnitra. Naše odpovědi byly dle sdělení ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Davida Slámy pečlivě posuzovány a zároveň ze strany ministerstva přibližně tři týdny intenzívně prověřovány. Sledovali městské weby a zřejmě také v mnohých případech uváděné informace prověřovali i formou tzv. mystery client. Soudě podle výsledků, které díky anonymnímu prověřování informací můžeme považovat za ověřené, jsme obstáli na výbornou,“ řekl tajemník úřadu Jan Vlček a dodal: „Ministerstvo v soutěži vyzdvihlo zároveň nadstandartní služby. V našem případě tomu zřejmě napomohly například rubrika Lepší Mýto, rozsah úředních hodin, zveřejňování zvukového záznamu ze zasedání zastupitelstva nebo on-line sledování vytížení agend na úřadě v Jiráskově ulici. Občané se mohou na městských internetových stránkách podívat, jestli na zhotovení pasu, občanského průkazu nebo vyřízení záležitostí na odboru dopravy nebudou dlouho čekat. Děkuji vedení města a všem kolegům, kteří se svou měrou podíleli na získání tohoto ocenění.“ Tajemník ocenění přebíral 17. května v Benešově na slavnostním shromáždění představitelů magistrátních a dalších měst s rozšířenou působností.

 

Soutěž probíhala formou průzkumu mezi obcemi s rozšířenou působností. Odkaz na on-line dotazník byl v březnu zaslán 205 městům a 22 městským částem hlavního města Prahy. Do soutěže se zapojilo 165 měst. Celkem odpovídala na 56 otázek, které mapovaly stanovená kritéria. Kritéria byla rozdělena do pěti kategorií: dostupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu, komunikace úřadu, řízení kvality ve veřejné správě a další aktivity úřadu.

 

Informace o soutěži Přívětivý úřad obcí III. typu 2017

 

Foto a graf - Ministerstvo vnitra ČR

Na fotografii zleva ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Davida Sláma, tajemník Magistrátu města Pardubice Michal Zítko, primátor Pardubic Martin Charvát, tajemník Městského úřadu Chrudim František Chmelík, starosta Chrudimi Petr Řezníček, tajemník Městského úřadu Vysoké Mýto Jan Vlček, vedoucí odboru kanceláře starosty MěÚ Vysoké Mýto Petra Klasovitá, ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht, náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký

 

P1160916 Pohled do salu

 

 

ViewImage