Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 23.5.2018

Město vybírá dodavatele rekonstrukce bazénu

27.04.17

bazenPříprava rekonstrukce krytého plaveckého bazénu pokračuje výběrovým řízením na dodavatele. „Hodnotící komise otevřela obálky s nabídkami pěti dodavatelů. Obsahují rozsáhlou dokumentaci a nyní probíhá jejich posuzování,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Rekonstrukce bazénu bude největší letošní stavební akcí města Vysokého Mýta. Hlavním důvodem je především nutná rekonstrukce vodovodu, kanalizace, silnoproudé i slaboproudé elektroinstalace a také rekonstrukce bazénové vany, která již nevyhovuje hygienickým normám. V souvislosti s rozsahem plánované rekonstrukce navýšilo zastupitelstvo města rozpočet této akce na 55 milionů korun.

 

Pro rekonstrukci město využije zejména pravidelnou letní odstávku bazénu. Jako první dodavatel provede venkovní práce, později dojde na stavební práce uvnitř bazénu. Některé změny, jako jsou nové rozvody, vzduchotechnika, technologie a úprava bazénové vany, zůstanou návštěvníkům bazénu skryty. Jiné proměny budou patrné už na první pohled. Přední část budovy bude v celé délce rozšířena o 5 m směrem k silnici. Touto úpravou se zvětší vstupní hala, kde vznikne oddělený prostor pro posezení a nová recepce. Ve vstupní hale město zrekonstruuje toalety, které budou sloužit společně pro návštěvníky bazénu i občerstvení.

 

Zvětší se kapacita šaten, které jsou nově navrženy jako společné s převlékacími kabinkami pro 263 míst. Navíc vzniknou tři oddělené hromadné šatny a oddělená šatna pro invalidy. Spolu s rozšířením a rekonstrukcí šaten budou také opraveny pánské a dámské sprchy a toalety. Mezi šatnami a bazénovou halou město vybuduje dvouúrovňový dětský bazének o rozměru 4,9 m x 7,8 m, který bude hluboký do třiceti centimetrů. Různou úroveň hladiny propojí nerezová skluzavka.

 

hala bazen 25 ka 1Dále město provede rekonstrukci vany bazénu včetně posuvného dna tak, aby byly odstraněny nedostatky, které nevyhovují stávajícím hygienickým normám. Týká se to především přelivových kanálků, dnových kanálků, trysek napouštění bazénu apod. Počítá se rovněž s novým bazénovým osvětlením. Celkovou rekonstrukcí projdou také plochy kolem bazénové vany. V přízemí, ale i v suterénu město vybuduje nové skladové a sociální prostory pro personál. V suterénu, do kterého bude přímý vstup ze vstupní haly, bude zrekonstruovaná chodba a vznikne zde nová recepce. Celkové rekonstrukce se dočkají také původní saunové prostory. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruované prostory finské sauny, odpočívárny, kneipovací lázně a ochlazovací bazének s výrobníkem ledu a novou parní kabinu. V nových prostorách vzniknou rovněž dvě šatny pro šestnáct a čtrnáct osob. Proměnou projdou také sprchy a toalety.

 

Touto rozsáhlou rekonstrukcí krytého plaveckého bazénu město zajistí jeho fungování na dlouhé roky dopředu. Vyřeší problémy se zastaralými a dožilými rozvody i hygienickými nedostatky. Zároveň poskytne návštěvníkům bazénu lepší služby v příjemném a moderním prostředí.

 

Foto Vlastimil Raška

Vizualizace rekonstrukce krytého plaveckého bazénu, autor návrhu Ing. Arch. Karel Rothanzl, 2017