Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 31.3.2017

Výroční ceny byly rozdány


 

KUJEBA 2016 015Ve čtvrtek 2. března byly na slavnostním večeru v Šemberově divadle rozdány Výroční ceny města Vysokého Mýta za rok 2016. V průběhu večera bylo předáno celkem deset sošek bronzového Kujeby. Současně byla udělena i cena starosty Františka Jiraského, kterou převzala Jindřiška Šumská. Jména všech oceněných naleznete ZDE. Fotogalerii ze slavnostního večera ZDE, foto Ivan Krejza a Aleš Felgr ZDE. Videoreportáž ZDE

 

 

 

 

 

 

Držitelé Výroční ceny města za rok 2016

 

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci

Pěvecký sbor OTAKAR Vysoké Mýto – za CD Krásně a smutno je o Vánocích a za adventní koncert v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě.

 

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci

Marek Simon – za získání titulu karikaturista roku a za výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě.

 

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto – za uvedení muzikálu Noc na Karlštejně v Amfiteátru M-klubu.

 

4. Za organizaci kulturního podniku

Tým dobrovolníků festivalu HUDBA POMÁHÁ – za benefici, jejíž výtěžek ve výši 454 924 korun byl rozdělen mezi Míšu Mikuleckou a denní centrum Berenika.

 

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost

Julie Košťálková – za projekt Vliv stresových faktorů na produkci kyseliny hyaluronové pomocí bakterie Sreptococcus equi subsp. Zooepidemicus, se kterým v celostátním kole Expo Science AMAVET obsadila 8. místo a získala cenu Českého svazu vědeckotechnických společností.

 

6. Za sportovní výkon

Zdeňka Seidlová (atletika) – za 7. místo na Mistrovství světa juniorů, za dvojnásobný titul Mistryně ČR v kategorii juniorek, za 2. místo na Mistrovství ČR v kategorii dospělých, za překonání 11 let starého českého rekordu ve štafetě 4 x 100 m.

 

7. Za organizaci sportovního podniku

SK Vysoké Mýto, fotbalový oddíl – za uspořádání finále prestižního fotbalového turnaje Ondrášovka Cup 2016, kategorie U10 pro devítileté a desetileté hráče, kterého se zúčastnilo 26 nejlepších oddílů z celé ČR.

 

8. Za reprezentaci města a školy

Jindřich Pitra – za vítězství v celostátním finále oboru strojní mechanik, za úspěšnou účast v nadregionálním kole soutěže odborných dovedností a vědomostí krajů Pardubického, Královehradeckého a Středočeského, za vítězství v mezinárodní soutěži Zlatý pilník a za vítězství v teoretické i praktické části celostátní soutěže Kovo Junior 2016 – České ručičky.

 

9. Za sponzorství společenských aktivit

ECOS Choceň s. r. o., Jiří Kutlvašr - za sponzorství Týdne hudby 2016, benefičního festivalu Hudba pomáhá a koncertů v M-klubu.

 

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

Jan Havel – za dlouholeté působení ve vysokomýtských divadelních souborech, za autorskou, režisérskou a hereckou činnost v Loutkovém divadle Srdíčko a další divadelní tvorbu pro děti.

 

Cena starosty

Jindřiška Šumská – za dlouholeté působení v pěveckém sboru Otakar - jako sólistka a jako sbormistryně, za více než dvacetileté hudební a pěvecké působení v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě, za založení několika komorních souborů, s nimiž úspěšně vystupovala na různých soutěžích, za scénické představení „Od svítání do soumraku“ a  za výchovu řady pěveckých talentů.

 

*******************************************************************************************

 

 

Nominace na Výroční ceny města za rok 2016

 

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci

 

Lukáš Daněk – za výborné výsledky v krajské a národních soutěžích ve hře na elektronické klávesové nástroje;

David Lukáš – za autorskou tvorbu a provedení premiéry Stabat Mater v kostele ve Křtinách a cyklu skladeb pro housle a klavír Mateřídouška;

Pěvecký sbor OTAKAR Vysoké Mýto – za CD Krásně a smutno je o Vánocích a za adventní koncert v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě.

 

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci

 

Eva Brychtová, Martin Brychta – za obnovu fasády na domě v Pražské ulici 9, ve Vysokém Mýtě;

Milan Děd – za zdařilou rekonstrukci rodinné vily v Jiráskově ulici 382, ve Vysokém Mýtě;

Martin Doležal – za rekonstrukci a adaptaci objektu bývalých veřejných WC v Havlíčkových sadech ve Vysokém Mýtě na školicí středisko;

Ivan Krejza – za fotodokumentaci kulturního dění ve Vysokém Mýtě;

Marek Simon – za získání titulu karikaturista roku a za výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě;

Vojtěch Štěpánek a František Macháček – za výstavu SELEKCE;

Jan Vodstrčil – za 1. místo v celostátní výtvarné soutěži vyhlášené Památníkem Terezín – Memoriál Hany Greefieldové, ve které uspěl s výtvarným dílem na téma Vyučování bylo přísně zakázáno.

 

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii

 

Divadelní skupina DIVAN – za veřejné studijní uvedení divadelního představení na motivy hry Blázinec v 1. poschodí;

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto – za uvedení muzikálu Noc na Karlštejně v Amfiteátru M-klubu;

Adéla Popelářová – za režii dvou hudebně dramatických pásem provedených dětskými dramatickými soubory a za režii a studijní uvedení divadelní hry;

Vojtěch Štěpánek a Ondřej Sychra – za autorskou básnickou sbírku „Proklady“.

 

4. Za organizaci kulturního podniku

 

Berenika - Vysoké Mýto, o. p. s. – za zdařilou módní přehlídku, kterou uspořádala v M-klubu spolu se Střední školou podnikání Vysoké Mýto;

Jaroslav Cinybulk – za výstavu fotografií Vysokého Mýta a jeho zákoutí uspořádanou v Městské knihovně;

Gymnázium Vysoké Mýto – za regionální soutěž základních a středních škol v SUDOKU, za třetí ročník studentského festivalu GYMJAM a za Koncert ke dni studentstva; 

Loutkové divadlo Srdíčko Vysoké Mýto – za divadelní představení pro děti ve Vysokém Mýtě a okolí a za reprezentaci na přehlídkách v Přerově a Mohelnici;

Naše Mýto - Miloš Fogl – za vzpomínkový večer Havel@80, který se uskutečnil 16. 12. v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě;

Marek Simon – za úspěšnou výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě;

Okrašlovací spolek Vraclavského hřbetu, osadní výbor Svařeň a Sbor dobrovolných hasičů Svařeň – za výstavu k 80. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Svařeni uspořádanou v bývalém transformátoru;

Promejto, z.s. – za kulturně společenskou sousedskou slavnost GENERÁLKA;

Římskokatolická farnost - děkanství Vysoké Mýto – za tradiční Noc kostelů;

Vojtěch Sedláček – za 6. ročník Bubenického festivalu Vysoké Mýto;

Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto, starosta sboru Petr Hynek – za sraz historických stříkaček firmy Stratílek, který uspořádal ve spolupráci s Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě v rámci 10. ročníku festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto;

Augustin Karel Andrle Sylor – za výstavu Císař na čtyřech trůnech uspořádanou u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. 12. 9.– 19. 9. na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě;

Tým dobrovolníků festivalu HUDBA POMÁHÁ – za benefici, jejíž výtěžek ve výši 454 924 korun byl rozdělen mezi Míšu Mikuleckou a denní centrum Berenika;

Štěpánka Valková a Zuzana Pavlíčková – za benefiční festival FRIENDS FEST FOREVER uspořádaný 25. června v Amfiteátru M-klubu ve Vysokém Mýtě;

variace vm – za výtvarně environmentální setkání a workshop SLAMĚNÉ VARIACE uspořádané před Stáninou vyhlídkou ve Vanicích;

Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto – za 4. ročník multižánrového hudebního festivalu RANDÁLFEST;

Základní a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o. p. s. a ZUŠ Vysoké Mýto – za společný již sedmý koncert Vysokomýtské souznění;

Železniční modeláři Kujebina, z. s. – za výstavu modelové železnice.

 

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost

 

Lukáš Daněk, Jiří Diblík a Ondřej Kopecký – za sestrojení autonomního robota PFF 2016, se kterým zvítězili na mezinárodní soutěži RoboRAVE International v Novém Mexiku v USA;

Gymnázium Vysoké Mýto – za cyklus cestopisných přednášek Vzpomínky na …;

Julie Košťálková – za projekt Vliv stresových faktorů na produkci kyseliny hyaluronové pomocí bakterie Sreptococcus equi subsp. Zooepidemicus, se kterým v celostátním kole Expo Science AMAVET obsadila 8. místo a získala cenu Českého svazu vědeckotechnických společností;

Lukáš Malý, Tomáš Pánek a Vojtěch Šaloun – za model studentského automobilu PT R01, za který v soutěži Expo Science AMAVET získali Cenu děkana fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Praha a cenu společnosti RICOH za technický přínos a inovace, dále za účast na studentské konferenci Stre Tech 2016;

Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto – za přednáškové cykly Mosty a Voda je život.

 

6. Za sportovní výkon

 

Kristýna Beránková (sportovní gymnastika) – za 1. místo na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice žen (kategorie C) ve Vysokém Mýtě;

David Dvořáček (kickbox) – za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za titul Vicemistr světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistr světa WTKA v Point Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci;

Petr Dvořáček (kickbox) – za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za vítězství ve světovém poháru WAKO v Maďarsku v Kick Lightu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii starší žáci;

Družstvo ve složení Jakub Hrnčíř, Vojtěch Hrnčíř a Jan Veniger (kanoistika) – za 3. místo v dlouhém sjezdu za 4. místo ve sprintu na Mistrovství ČR mladšího dorostu;

Adam Pánek (kickbox) – za titul vicemistr světa WAKO v Kick Lightu, za 3. místo na Mistrovství světa WAKO v Lightcontactu a za další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii juniorů;

Zdeňka Seidlová (atletika) – za 7. místo na Mistrovství světa juniorů, za dvojnásobný titul Mistryně ČR v kategorii juniorek, za 2. místo na Mistrovství ČR v kategorii dospělých, za překonání 11 let starého českého rekordu ve štafetě 4 x 100 m;

Martin Sejpka (basketbal) – za titul krále střelců Východočeské basketbalové ligy mužů;

Daniel Suchánek (kanoistika) – za 3. místo v dlouhém sjezdu a za 4. místo ve sprintu na Mistrovství Evropy do 23 let, za medailová umístění v dlouhém sjezdu a ve sprintu na Mistrovství ČR samostatně i s Janem Jílkem;

Aneta Škubalová (sportovní gymnastika) – za 2. místo na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice v Brně;

Martin Viktorin ml. (kickbox) – za titul Vicemistra Evropy WAKO v Kick Lightu v kategorii dospělých, za titul nejúspěšnějšího bojovníka ČR, titul Mistra ČR a za dvojnásobné vítězství na mezinárodním turnaji Prague Open;

Eliška Zemanová (kickbox) – za titul Mistryně světa WTKA v Kick Lightu, za titul Mistryně světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistryně světa WTKA v Points Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci.

 

7. Za organizaci sportovního podniku

 

Aleš Dejdar – za uspořádání florbalových zápasů pod otevřeným nebem na Sportovním dnu ve Vysokém Mýtě;

Atletický club Vysoké Mýto – za uspořádání 15. ročníku běžeckých závodů Vysokým Mýtem KRÁLOVSKÝ BĚH KUJEBINOU;

Tomáš Černý, Vojtěch Valášek – za zajištění chodu volejbalového areálu na nekomerční bázi a organizaci sportovních a společensko-kulturních akcí pro organizované sportovce a širokou veřejnost;

Orel jednota Vysoké Mýto – za uspořádání tradičního Knířovského běhu;

Plavecký klub Vysoké Mýto – za uspořádání čtvrtého ročníku Vánoční ceny města Vysokého Mýta v plavání pro kategorii žactva a pro nejmenší děti;

SK Donocykl Vysoké Mýto – za uspořádání cyklistických závodů Kujebike 2016 - MTB XC;

SK Vysoké Mýto, fotbalový oddíl – za uspořádání finále prestižního fotbalového turnaje Ondrášovka Cup 2016, kategorie U10 pro devítileté a desetileté hráče, kterého se zúčastnilo 26 nejlepších oddílů z celé ČR.

 

8. Za reprezentaci města a školy

 

Pavlína Cejpová, Milan Petrus, Simona Boštíková – za 3. místo v krajském kole dějepisné soutěže gymnázií a za výborné umístění v celostátním kole soutěže v Chebu;

Lukáš Daněk, Jiří Diblík, Ondřej Kopecký – za sestrojení autonomního robota PFF 2016, se kterým zvítězili na mezinárodní soutěži RoboRAVE International v Novém Mexiku v USA;

Družstvo orientačních běžců z Gymnázia Vysoké Mýto ve složení Ladislav Semrád, Kateřina Chaloupková, Veronika Chaloupková, Jana Semrádová – za 1. místo v krajském kole družstev v orientačním běhu a za 6. místo v republikovém finále v Praze;

David Dvořáček (kickbox) – za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za titul Vicemistr světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistr světa WTKA v Point Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci;

Petr Dvořáček (kickbox) – za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za vítězství ve světovém poháru WAKO v Maďarsku v Kick Lightu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii starší žáci;

Four in Van – za reprezentaci Vysokého Mýta a vystoupení na Dnech Ozorkówa;

Štěpán Hudeček (freeski) - za 2. místo a 3. místo na Czech Freeski Tour 2016 a za 1. místo na Summer Jib v Jablonci nad Nisou, vše v kategorii 0-15,99;

Aleš Dejdar – za zásluhu o založení, chod a výborné výsledky florbalového klubu FTC Vysoké Mýto;

Markéta Lichtenberková – za 2. místo v celostátní literárně-historické soutěži Komenský a my;

Adam Pánek (kickbox) – za titul vicemistr světa WAKO juniorů v Kick Lightu, za 3. místo na Mistrovství světa WAKO juniorů v Lightcontactu a za další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii juniorů;

Jindřich Pitra – za vítězství v celostátním finále oboru strojní mechanik, za úspěšnou účast v nadregionálním kole soutěže odborných dovedností a vědomostí krajů Pardubického, Královehradeckého a Středočeského, za vítězství v mezinárodní soutěži Zlatý pilník a za vítězství v teoretické i praktické části celostátní soutěže Kovo Junior 2016 – České ručičky;

Projekt 2, rockový soubor ZUŠ Vysoké Mýto – za reprezentaci Vysokého Mýta a koncerty na Staroměstských slavnostech v Korbachu, za vystoupení na setkání Erasmu pro učitele a žáky z hudebních škol devíti evropských zemí a za vystoupení na Městských slavnostech ve Vysokém Mýtě;

Saframentská kapela – za reprezentaci Vysokého Mýta a koncerty v partnerských městech v Bulharsku;

Vojtěch Sedláček – za 6. ročník Bubenického festivalu Vysoké Mýto;

Marek Simon – za získání titulu karikaturista roku a za výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě;

Martin Viktorin ml. (kickbox) – za titul Vicemistra Evropy WAKO v Kick Lightu v kategorii dospělých, za titul nejúspěšnějšího bojovníka ČR, titul Mistra ČR a za dvojnásobné vítězství na mezinárodním turnaji Prague Open;

Eliška Zemanová (kickbox) – za titul Mistryně světa WTKA v Kick Lightu, za titul Mistryně světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistryně světa WTKA v Points Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci.

 

9. Za sponzorství společenských aktivit

 

ECOS Choceň s. r. o., Jiří Kutlvašr - za sponzorství Týdne hudby 2016, benefičního festivalu Hudba pomáhá a koncertů v M-klubu;

DLAŽBA Vysoké Mýto, s. r. o. – za sponzorství ohňostroje, který byl součástí Noci Muzea českého karosářství;

Iveco Czech Republic, a. s. – za sponzorství VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s., přispělo na modernizaci technického zabezpečení Klubové scény v M-klubu a na připravovanou publikaci k 60. výročí založení Městské galerie ve Vysokém Mýtě;

Mikroelektronika spol. s r. o. – za sponzorství festivalu Týden hudby;

TVARMETAL s. r. o., Josef Bárta – za sponzorství aktivit VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s.

 

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

 

Jindřiška Šumská – za dlouholeté působení v pěveckém sboru Otakar - jako sólistka a jako sbormistryně, za více než dvacetileté hudební a pěvecké působení v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě, za založení několika komorních souborů, s nimiž úspěšně vystupovala na různých soutěžích, za scénické představení „Od svítání do soumraku“ a  za výchovu řady pěveckých talentů;

Irena Truhlářová – za dlouhodobé pedagogické působení na vysokomýtské ZUŠ, za výchovu divadelních talentů a za jejich reprezentaci na divadelních soutěžích a přehlídkách i za obohacení kulturního života nejen Vysokého Mýta;

Jan Havel – za dlouholeté působení ve vysokomýtských divadelních souborech, za autorskou, režisérskou a hereckou činnost v Loutkovém divadle Srdíčko a další divadelní tvorbu pro děti;

Alena Korálová – za popularizaci historie Vysokého Mýta a za pečlivé a svědomité vedení kroniky města.