Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 15.8.2018

Výroční ceny města budou předány na slavnostním večeru 2. 3.

13.02.17

KUJEBA 2016 001Vysokomýtští zastupitelé udělili 15. února výroční ceny města za rok 2016 ve všech kategoriích. Ceny obdrží spolky, společnosti a občané, kteří v uplynulém roce obohatili kulturní, sportovní a společenský život města, nebo kteří naše město významně reprezentovali. Letos bylo doručeno 84 nominací pro 81 nominovaných. Jména nových držitelů sošek vysokomýtského Kujeby budou zveřejněna až na slavnostním večeru konaném 2. března v 19.00 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. V kulturním programu na něm vystoupí energický Orchestr Ježkovy Stopy, který navodí atmosféru 30. let. Průvodce večerem budou vysokomýtští divadelníci Tereza Dejdarová a Pavel Pešek.

 

„Výroční ceny udělujeme nepřetržitě od roku 1995. Za tu dobu je obdržely stovky lidí. Někteří z nich mají doma i více Kujebů, jako vysokomýtští divadelníci, či sportovci,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Například za autorskou tvorbu je nominován David Lukáš, a to za provedení světové premiéry Stabat Mater v kostele ve Křtinách a cyklus skladeb pro housle a klavír Mateřídouška. Mezi nominovanými je dále Marek Simon, který se stal podruhé za sebou karikaturistou roku a v uplynulém roce uspořádal v informačním centru výstavu kresleného humoru. Tým dobrovolníků festivalu HUDBA POMÁHÁ získal nominaci za benefici, jejíž výtěžek ve výši 454 924 korun byl rozdělen mezi Míšu Mikuleckou a denní centrum Berenika. Řadu nominací  získali studenti zdejšího gymnázia. Z nich nejvýznamnějšího úspěchu v loňském roce dosáhli Lukáš Daněk, Jiří Diblík a Ondřej Kopecký, kteří sestrojili autonomního robota PFF 2016 a zvítězili s ním na mezinárodní soutěži RoboRAVE International v Novém Mexiku (USA).

 

Nejpočetnější nominace jsou tradičně v oblasti sportu. O tom, že se vysokomýtským sportovcům daří, svědčí dlouhá řada republikových, evropských i světových ocenění. Mezi nominovanými nechybí atletka Zdeňka Seidlová, kickboxer Martin Viktorin ml., ani kanoista Daniel Suchánek. V nominacích za organizaci sportovního podniku jsou například SK Vysoké Mýto za uspořádání celostátního finále fotbalového turnaje Ondrášovka cup 2016 U10, SK Donocykl Vysoké Mýto za cyklistické závody Kujebike 2016, Atletický club Vysoké Mýto za 15. ročník běžeckých závodů Vysokým Mýtem Královský běh Kujebinou…

 

Na Zvláštní cenu města za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta byla nominována pedagožka, pěvkyně a muzikantka Jindřiška Šumská, divadelníci Irena Truhlářová a Jan Havel a městská kronikářka Alena Korálová.

 

 

Plakat vyr. ceny za 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nominace na Výroční ceny města za rok 2016

 

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci

 

Lukáš Daněk – za výborné výsledky v krajské a národních soutěžích ve hře na elektronické klávesové nástroje;

 

David Lukáš – za autorskou tvorbu a provedení premiéry Stabat Mater v kostele ve Křtinách a cyklu skladeb pro housle a klavír Mateřídouška;

 

Pěvecký sbor OTAKAR Vysoké Mýto – za CD Krásně a smutno je o Vánocích a za adventní koncert v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě.

 

 

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci

 

Eva Brychtová, Martin Brychta – za obnovu fasády na domě v Pražské ulici 9, ve Vysokém Mýtě;

 

Milan Děd – za zdařilou rekonstrukci rodinné vily v Jiráskově ulici 382, ve Vysokém Mýtě;

 

Martin Doležal – za rekonstrukci a adaptaci objektu bývalých veřejných WC v Havlíčkových sadech ve Vysokém Mýtě na školicí středisko;

 

Ivan Krejza – za fotodokumentaci kulturního dění ve Vysokém Mýtě;

 

Marek Simon – za získání titulu karikaturista roku a za výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě;

 

Vojtěch Štěpánek a František Macháček – za výstavu SELEKCE;

 

Jan Vodstrčil – za 1. místo v celostátní výtvarné soutěži vyhlášené Památníkem Terezín – Memoriál Hany Greefieldové, ve které uspěl s výtvarným dílem na téma Vyučování bylo přísně zakázáno.

 

 

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii

 

Divadelní skupina DIVAN – za veřejné studijní uvedení divadelního představení na motivy hry Blázinec v 1. poschodí;

 

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto – za uvedení muzikálu Noc na Karlštejně v Amfiteátru M-klubu;

 

Adéla Popelářová – za režii dvou hudebně dramatických pásem provedených dětskými dramatickými soubory a za režii a studijní uvedení divadelní hry;

 

Vojtěch Štěpánek a Ondřej Sychra – za autorskou básnickou sbírku „Proklady“.

 

 

4. Za organizaci kulturního podniku

 

Berenika - Vysoké Mýto, o. p. s. – za zdařilou módní přehlídku, kterou uspořádala v M-klubu spolu se Střední školou podnikání Vysoké Mýto;

 

Jaroslav Cinybulk – za výstavu fotografií Vysokého Mýta a jeho zákoutí uspořádanou v Městské knihovně;

 

Gymnázium Vysoké Mýto – za regionální soutěž základních a středních škol v SUDOKU, za třetí ročník studentského festivalu GYMJAM a za Koncert ke dni studentstva; 

 

Loutkové divadlo Srdíčko Vysoké Mýto – za divadelní představení pro děti ve Vysokém Mýtě a okolí a za reprezentaci na přehlídkách v Přerově a Mohelnici;

 

Naše Mýto - Miloš Fogl – za vzpomínkový večer Havel@80, který se uskutečnil 16. 12. v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě;

 

Marek Simon – za úspěšnou výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě;

 

Okrašlovací spolek Vraclavského hřbetu, osadní výbor Svařeň a Sbor dobrovolných hasičů Svařeň – za výstavu k 80. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Svařeni uspořádanou v bývalém transformátoru;

 

Promejto, z.s. – za kulturně společenskou sousedskou slavnost GENERÁLKA;

 

Římskokatolická farnost - děkanství Vysoké Mýto – za tradiční Noc kostelů;

 

Vojtěch Sedláček – za 6. ročník Bubenického festivalu Vysoké Mýto;

 

Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto, starosta sboru Petr Hynek – za sraz historických stříkaček firmy Stratílek, který uspořádal ve spolupráci s Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě v rámci 10. ročníku festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto;

 

Augustin Karel Andrle Sylor – za výstavu Císař na čtyřech trůnech uspořádanou u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. 12. 9.– 19. 9. na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě;

 

Tým dobrovolníků festivalu HUDBA POMÁHÁ – za benefici, jejíž výtěžek ve výši 454 924 korun byl rozdělen mezi Míšu Mikuleckou a denní centrum Berenika;

 

Štěpánka Valková a Zuzana Pavlíčková – za benefiční festival FRIENDS FEST FOREVER uspořádaný 25. června v Amfiteátru M-klubu ve Vysokém Mýtě;

 

variace vm – za výtvarně environmentální setkání a workshop SLAMĚNÉ VARIACE uspořádané před Stáninou vyhlídkou ve Vanicích;

 

Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto – za 4. ročník multižánrového hudebního festivalu RANDÁLFEST;

 

Základní a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o. p. s. a ZUŠ Vysoké Mýto – za společný již sedmý koncert Vysokomýtské souznění;

 

Železniční modeláři Kujebina, z. s. – za výstavu modelové železnice.

 

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost

Lukáš Daněk, Jiří Diblík a Ondřej Kopecký – za sestrojení autonomního robota PFF 2016, se kterým zvítězili na mezinárodní soutěži RoboRAVE International v Novém Mexiku v USA;

 

Gymnázium Vysoké Mýto – za cyklus cestopisných přednášek Vzpomínky na …;

 

Julie Košťálková – za projekt Vliv stresových faktorů na produkci kyseliny hyaluronové pomocí bakterie Sreptococcus equi subsp. Zooepidemicus, se kterým v celostátním kole Expo Science AMAVET obsadila 8. místo a získala cenu Českého svazu vědeckotechnických společností;

 

Lukáš Malý, Tomáš Pánek a Vojtěch Šaloun – za model studentského automobilu PT R01, za který v soutěži Expo Science AMAVET získali Cenu děkana fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Praha a cenu společnosti RICOH za technický přínos a inovace, dále za účast na studentské konferenci Stre Tech 2016;

 

Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto – za přednáškové cykly Mosty a Voda je život.

 

 

6. Za sportovní výkon

 

Kristýna Beránková (sportovní gymnastika)za 1. místo na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice žen (kategorie C) ve Vysokém Mýtě;

 

David Dvořáček (kickbox) za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za titul Vicemistr světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistr světa WTKA v Point Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci;

 

Petr Dvořáček (kickbox) za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za vítězství ve světovém poháru WAKO v Maďarsku v Kick Lightu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii starší žáci;

 

Družstvo ve složení Jakub Hrnčíř, Vojtěch Hrnčíř a Jan Veniger (kanoistika) za 3. místo v dlouhém sjezdu za 4. místo ve sprintu na Mistrovství ČR mladšího dorostu;

 

Adam Pánek (kickbox) za titul vicemistr světa WAKO v Kick Lightu, za 3. místo na Mistrovství světa WAKO v Lightcontactu a za další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii juniorů;

 

Zdeňka Seidlová (atletika) za 7. místo na Mistrovství světa juniorů, za dvojnásobný titul Mistryně ČR v kategorii juniorek, za 2. místo na Mistrovství ČR v kategorii dospělých, za překonání 11 let starého českého rekordu ve štafetě 4 x 100 m;

 

Martin Sejpka (basketbal) za titul krále střelců Východočeské basketbalové ligy mužů;

 

Daniel Suchánek (kanoistika) za 3. místo v dlouhém sjezdu a za 4. místo ve sprintu na Mistrovství Evropy do 23 let, za medailová umístění v dlouhém sjezdu a ve sprintu na Mistrovství ČR samostatně i s Janem Jílkem;

 

Aneta Škubalová (sportovní gymnastika) za 2. místo na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice v Brně;

 

Martin Viktorin ml. (kickbox) za titul Vicemistra Evropy WAKO v Kick Lightu v kategorii dospělých, za titul nejúspěšnějšího bojovníka ČR, titul Mistra ČR a za dvojnásobné vítězství na mezinárodním turnaji Prague Open;

 

Eliška Zemanová (kickbox) za titul Mistryně světa WTKA v Kick Lightu, za titul Mistryně světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistryně světa WTKA v Points Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci.

 

 

7. Za organizaci sportovního podniku

 

Aleš Dejdar – za uspořádání florbalových zápasů pod otevřeným nebem na Sportovním dnu ve Vysokém Mýtě;

 

Atletický club Vysoké Mýto – za uspořádání 15. ročníku běžeckých závodů Vysokým Mýtem KRÁLOVSKÝ BĚH KUJEBINOU;

 

Tomáš Černý, Vojtěch Valášek – za zajištění chodu volejbalového areálu na nekomerční bázi a organizaci sportovních a společensko-kulturních akcí pro organizované sportovce a širokou veřejnost;

 

Orel jednota Vysoké Mýto – za uspořádání tradičního Knířovského běhu;

 

Plavecký klub Vysoké Mýto – za uspořádání čtvrtého ročníku Vánoční ceny města Vysokého Mýta v plavání pro kategorii žactva a pro nejmenší děti;

 

SK Donocykl Vysoké Mýto – za uspořádání cyklistických závodů Kujebike 2016 - MTB XC;

 

SK Vysoké Mýto, fotbalový oddíl – za uspořádání finále prestižního fotbalového turnaje Ondrášovka Cup 2016, kategorie U10 pro devítileté a desetileté hráče, kterého se zúčastnilo 26 nejlepších oddílů z celé ČR.

 

 

8. Za reprezentaci města a školy

 

Pavlína Cejpová, Milan Petrus, Simona Boštíková – za 3. místo v krajském kole dějepisné soutěže gymnázií a za výborné umístění v celostátním kole soutěže v Chebu;

 

Lukáš Daněk, Jiří Diblík, Ondřej Kopecký – za sestrojení autonomního robota PFF 2016, se kterým zvítězili na mezinárodní soutěži RoboRAVE International v Novém Mexiku v USA;

 

Družstvo orientačních běžců z Gymnázia Vysoké Mýto ve složení Ladislav Semrád, Kateřina Chaloupková, Veronika Chaloupková, Jana Semrádová – za 1. místo v krajském kole družstev v orientačním běhu a za 6. místo v republikovém finále v Praze;

 

David Dvořáček (kickbox) za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za titul Vicemistr světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistr světa WTKA v Point Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci;

 

Petr Dvořáček (kickbox) za titul Mistr světa WTKA v Kick Lightu, za vítězství ve světovém poháru WAKO v Maďarsku v Kick Lightu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii starší žáci;

 

Four in Van – za reprezentaci Vysokého Mýta a vystoupení na Dnech Ozorkówa;

 

Štěpán Hudeček (freeski) - za 2. místo a 3. místo na Czech Freeski Tour 2016 a za 1. místo na Summer Jib v Jablonci nad Nisou, vše v kategorii 0-15,99;

 

Aleš Dejdar – za zásluhu o založení, chod a výborné výsledky florbalového klubu FTC Vysoké Mýto;

 

Markéta Lichtenberková – za 2. místo v celostátní literárně-historické soutěži Komenský a my;

 

Adam Pánek (kickbox) – za titul vicemistr světa WAKO juniorů v Kick Lightu, za 3. místo na Mistrovství světa WAKO juniorů v Lightcontactu a za další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii juniorů;

 

Jindřich Pitra – za vítězství v celostátním finále oboru strojní mechanik, za úspěšnou účast v nadregionálním kole soutěže odborných dovedností a vědomostí krajů Pardubického, Královehradeckého a Středočeského, za vítězství v mezinárodní soutěži Zlatý pilník a za vítězství v teoretické i praktické části celostátní soutěže Kovo Junior 2016 – České ručičky;

 

Projekt 2, rockový soubor ZUŠ Vysoké Mýto – za reprezentaci Vysokého Mýta a koncerty na Staroměstských slavnostech v Korbachu, za vystoupení na setkání Erasmu pro učitele a žáky z hudebních škol devíti evropských zemí a za vystoupení na Městských slavnostech ve Vysokém Mýtě;

 

Saframentská kapela – za reprezentaci Vysokého Mýta a koncerty v partnerských městech v Bulharsku;

 

Vojtěch Sedláček – za 6. ročník Bubenického festivalu Vysoké Mýto;

 

Marek Simon – za získání titulu karikaturista roku a za výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě;

 

Martin Viktorin ml. (kickbox) za titul Vicemistra Evropy WAKO v Kick Lightu v kategorii dospělých, za titul nejúspěšnějšího bojovníka ČR, titul Mistra ČR a za dvojnásobné vítězství na mezinárodním turnaji Prague Open;

 

Eliška Zemanová (kickbox) za titul Mistryně světa WTKA v Kick Lightu, za titul Mistryně světa WTKA v Lightcontactu, za titul Vicemistryně světa WTKA v Points Fightingu a další vítězství v národních a mezinárodních soutěžích, to vše v kategorii mladší žáci.

 

 

9. Za sponzorství společenských aktivit

 

ECOS Choceň s. r. o., Jiří Kutlvašr - za sponzorství Týdne hudby 2016, benefičního festivalu Hudba pomáhá a koncertů v M-klubu;

 

DLAŽBA Vysoké Mýto, s. r. o. – za sponzorství ohňostroje, který byl součástí Noci Muzea českého karosářství;

 

Iveco Czech Republic, a. s. – za sponzorství VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s., přispělo na modernizaci technického zabezpečení Klubové scény v M-klubu a na připravovanou publikaci k 60. výročí založení Městské galerie ve Vysokém Mýtě;

 

Mikroelektronika spol. s r. o. – za sponzorství festivalu Týden hudby;

 

TVARMETAL s. r. o., Josef Bárta – za sponzorství aktivit VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s.

 

 

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

 

Jindřiška Šumská – za dlouholeté působení v pěveckém sboru Otakar - jako sólistka a jako sbormistryně, za více než dvacetileté hudební a pěvecké působení v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě, za založení několika komorních souborů, s nimiž úspěšně vystupovala na různých soutěžích, za scénické představení „Od svítání do soumraku“ a  za výchovu řady pěveckých talentů;

 

Irena Truhlářová – za dlouhodobé pedagogické působení na vysokomýtské ZUŠ, za výchovu divadelních talentů a za jejich reprezentaci na divadelních soutěžích a přehlídkách i za obohacení kulturního života nejen Vysokého Mýta;

 

Jan Havel – za dlouholeté působení ve vysokomýtských divadelních souborech, za autorskou, režisérskou a hereckou činnost v Loutkovém divadle Srdíčko a další divadelní tvorbu pro děti;

 

Alena Korálová – za popularizaci historie Vysokého Mýta a za pečlivé a svědomité vedení kroniky města.

 

 

 

Výroční ceny se udělují v těchto oborech:

 

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci.

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci.

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecky výkon a režii.

4. Za organizaci kulturního podniku.

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou

a vydavatelskou činnost.

6. Za sportovní výkon.

7. Za organizaci sportovního podniku.

8. Za reprezentaci města a školy.

9. Za sponzorství společenských aktivit.

Zvláštní cena Za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta.