Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

NÁHRADNÍ TERMÍN prezentace architektonického řešení rekonstrukce krytého plaveckého bazénu

06.02.17

vstupni hala 2Město Vysoké Mýto zve na prezentaci architektonického řešení rekonstrukce krytého plaveckého bazénu. Prezentace se uskuteční ve středu 15. března od 16.30 na Městském úřadě ve Vysokém Mýtě, B. Smetany 92, zasedací místnost č. 167, vchod do staré radnice. V současné době město připravuje výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce, které by mělo probíhat v příštích týdnech současně se stavebním řízením. Pro rekonstrukci bude využita zejména doba pravidelné letní odstávky bazénu. Jako první budou prováděny venkovní práce, později dojde na stavební práce uvnitř bazénu. Zhruba po pěti měsících stavebních prací by se měl bazén opět otevřít veřejnosti.

 

 

Druhá etapa rekonstrukce krytého plaveckého bazénu se týká přízemí a suterénu. V přízemí bude zrekonstruována vstupní hala s občerstvením a se sociálním zařízením. Návštěvníci se mohou dále těšit na komfortnější odbavovací systém, rekonstruované šatny a také na dětské brouzdaliště a bazének. Rekonstrukce se bude také týkat vany bazénu včetně technologie. V suterénu se počítá například s rekonstrukcí sauny a masérny, s doplněním vnitřního ochlazovacího bazénku o ledovač a s novou úpravnou bazénové vody pro dětský bazének.

 

Krytý plavecký bazén je v provozu už 35 let. V první etapě modernizace, která proběhla v letech 2013 až 2014, byla ke krytému plaveckému bazénu přistavěna nová část s vířivkou a tobogánem. Spektrum služeb dále rozšířila welness zóna s finskou saunou, tureckou lázní, bylinnou lázní, a sněžnou komorou. V této etapě byly také částečně vyměněny technologie.

 

Autor architektonického návrhu Ing. arch. Karel Rothanzl, Studio 78