Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 22.1.2018

Vysoké Mýto na veletrhu cestovního ruchu Regiontour


1Vysoké Mýto se zúčastnilo veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Veletrh probíhal od čtvrtka 19. ledna do neděle 22. ledna na brněnském výstavišti. V posledních letech se naše město tradičně prezentuje společně s ostatními městy Českomoravského pomezí v rámci expozice Východní Čechy. Hlavním tématem letošní expozice, která byla společná pro Pardubický i Královehradecký kraj, bylo východočeské loutkářství. Loutkářství má u nás velkou tradici a jeho význam pro Českou a Slovenskou republiku dokazuje i jeho zápis na seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.

 

Českomoravské pomezí na samostatném pultíku prezentovalo nejznámější výletní cíle regionu vymezeného městy Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto. Pro návštěvníky veletrhu byla připravena řada nových materiálů z jednotlivých měst i turistických atraktivit a nechyběla ani soutěž o zajímavé ceny. První den veletrhu stánek navštívili starosta František Jiraský, místostarosta Martin Krejza a tajemník Jan Vlček a představitelé dalších členských měst. Na Vysoké Mýto zavzpomínal i hejtman Olomouckého kraje Ota Košta, vysokomýtský rodák.

 

Při slavnostním zahájení byla představena nová brožura Příběh loutky a CD a MP3 Když jsem vandroval, muzika hrála. Celé Východní Čechy se budou v letošním roce prezentovat i na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, který probíhá od 16. do 19. února na výstavišti v Holešovicích a na veletrhu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové 10. a 11. března v kongresovém centru Aldis.

 

Na veletrhu v Hradci bude mít naše město samostatný červený stánek v rámci expozice Královských věnných měst. Dívky a dámy se během veletrhu mohou opět přihlásit do soutěže o královnu Královských věnných měst. Volba královny bude následně probíhat hlasováním přes internet. Vítězka získá pobyt v jednom z devíti královských věnných měst dle vlastního výběru.

 

Foto Aleš Felgr

 

5 IMG 4081 IMG 4099
     
IMG 4105 IMG 4196 IMG 4204
     
2 4
   
IMG 4059 IMG 4065
   
IMG 4070 IMG 4071
   
IMG 4076 IMG 4077
   
IMG 4080 IMG 4086
   
IMG 4089 IMG 4093
   
IMG 4106 IMG 4121
   
IMG 4200 IMG 4215