Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Vysoké Mýto na veletrhu cestovního ruchu Regiontour

23.01.17

1Vysoké Mýto se zúčastnilo veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Veletrh probíhal od čtvrtka 19. ledna do neděle 22. ledna na brněnském výstavišti. V posledních letech se naše město tradičně prezentuje společně s ostatními městy Českomoravského pomezí v rámci expozice Východní Čechy. Hlavním tématem letošní expozice, která byla společná pro Pardubický i Královehradecký kraj, bylo východočeské loutkářství. Loutkářství má u nás velkou tradici a jeho význam pro Českou a Slovenskou republiku dokazuje i jeho zápis na seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.

 

Českomoravské pomezí na samostatném pultíku prezentovalo nejznámější výletní cíle regionu vymezeného městy Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto. Pro návštěvníky veletrhu byla připravena řada nových materiálů z jednotlivých měst i turistických atraktivit a nechyběla ani soutěž o zajímavé ceny. První den veletrhu stánek navštívili starosta František Jiraský, místostarosta Martin Krejza a tajemník Jan Vlček a představitelé dalších členských měst. Na Vysoké Mýto zavzpomínal i hejtman Olomouckého kraje Ota Košta, vysokomýtský rodák.

 

Při slavnostním zahájení byla představena nová brožura Příběh loutky a CD a MP3 Když jsem vandroval, muzika hrála. Celé Východní Čechy se budou v letošním roce prezentovat i na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, který probíhá od 16. do 19. února na výstavišti v Holešovicích a na veletrhu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové 10. a 11. března v kongresovém centru Aldis.

 

Na veletrhu v Hradci bude mít naše město samostatný červený stánek v rámci expozice Královských věnných měst. Dívky a dámy se během veletrhu mohou opět přihlásit do soutěže o královnu Královských věnných měst. Volba královny bude následně probíhat hlasováním přes internet. Vítězka získá pobyt v jednom z devíti královských věnných měst dle vlastního výběru.

 

Foto Aleš Felgr

 

5 IMG 4081 IMG 4099
     
IMG 4105 IMG 4196 IMG 4204
     
2 4
   
IMG 4059 IMG 4065
   
IMG 4070 IMG 4071
   
IMG 4076 IMG 4077
   
IMG 4080 IMG 4086
   
IMG 4089 IMG 4093
   
IMG 4106 IMG 4121
   
IMG 4200 IMG 4215