Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Dálnice v blízkosti vodního zdroje Pekla musí vyhovovat ochraně podzemních vod

10.01.17

PeklaNa podnět vedení města Vysokého Mýta Ředitelství silnic a dálnic zohlední v projektu dálnice D 35 zvýšenou ochranu vodního zdroje Pekla, který je strategicky důležitý pro Vysoké Mýto i celý region. "Jak je navržen koridor výstavby D 35, tak vlastně prochází v těsné blízkosti ve druhém ochranném pásmu našeho vodního zdroje," řekl starosta František Jiraský. Na tuto skutečnost město upozorňovalo už před několika lety, kdy se zpracovávala EIA (studie vlivu stavby na životní prostředí). "Očekávali jsme, že projektanti, respektive ŘSD, navrhnou nějaké technické řešení, které by vyhovovalo dálnici a zároveň ochraně podzemních vod," dodal starosta. V souvislosti se zpracovávanou projektovou dokumentací začalo Ředitelství silnic a dálnic nastalou  situaci řešit.

„V současné době probíhají geofyzikální měření, která objasní geologické a hydrologické poměry v podloží. Dále proběhne podrobný hydrogeologický průzkum, na základě kterého bude navrženo rozmístění pilířů mostu a rozhodnuto, zda se přes oblast projde mostní estakádou, nebo se použije lehčený násyp,“ sdělil tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký a dodal, že tyto komplikace výstavbu dálnice nezdrží.

 

Reportáž redaktora zpravodajství Českého rozhlasu Josefa Ženatého: Stavba D35 u Vysokého Mýta může ohrozit zdroje pitné vody

Foto VAK Vysoké Mýto