Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 23.5.2018

Město podalo žádost o dotaci na rekonstrukci krytého plaveckého bazénu

29.12.16

BazenMěsto podalo žádost o dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na rekonstrukci krytého plaveckého bazénu. „Požádali jsme o osmnáct milionů korun. Zbývající náklady uhradíme z městského rozpočtu. Celková cena se odvine od projektové dokumentace, kterou dostaneme na začátku února. Očekáváme, že následným výběrovým řízením se nám ji podaří ještě snížit,“ řekl starosta František Jiraský. Jde o stejný dotační program Podpora materiálně technické základny sportu, ze kterého letos město obdrželo dotaci ve výši 2,6 milionu korun na rekonstrukci fotbalového hřiště, atletické dráhy a sektorů. Bazén je využívaný hlavně dětmi a mládeží. Slouží základním i mateřským školám pro výuku plavání, kterou organizují zdejší plavecké školy. Kromě toho v něm trénuje plavecký oddíl a probíhají zde i plavecké závody. Bazén také využívají další vysokomýtské sportovní kluby.

 

Druhá etapa rekonstrukce krytého plaveckého bazénu bude probíhat v přízemí i v suterénu. „Stavební úpravy v přízemí se budou týkat rekonstrukce vstupní haly s občerstvením a se sociálním zařízením. Počítáme s novým odbavovacím systémem, rekonstrukcí šaten a zázemí, dětským brouzdalištěm a bazénkem. Rekonstruovat budeme také vanu bazénu včetně technologie,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

V suterénu se počítá například s rekonstrukcí sauny a masérny, s doplněním vnitřního ochlazovacího bazénku o ledovač a s novou úpravnou bazénové vody pro dětský bazének.

 

Do konce ledna bude zpracovaná projektová dokumentace, pak město požádá o stavební povolení a uskuteční výběrové řízení na dodavatele stavby. Rekonstrukce bude probíhat od dubna do října 2017. Jako první budou prováděny venkovní práce, později dojde na stavební práce uvnitř bazénu. Zhruba po pěti měsících na začátku října by se měl krytý bazén opět otevřít veřejnosti. 

 

Krytý plavecký bazén je v provozu už 35 let. V první etapě modernizace, která proběhla v letech 2013 až 2014, byla ke krytému plaveckému bazénu přistavěna nová část s vířivkou a tobogánem. Spektrum služeb dále rozšířila welness zóna s finskou saunou, tureckou lázní, bylinnou lázní, a sněžnou komorou. V této etapě byly také částečně vyměněny technologie.