Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 26.5.2018

Asistenti prevence kriminality jsou ve městě prospěšní

29.12.16

Asistenti prevence kriminalityPo pětileté velmi dobré zkušenosti s prací asistentů prevence kriminality požádalo město o poskytnutí další dotace, tentokrát z Operačního programu Zaměstnanost. Tři asistenti by měli v rámci městské policie působit od září příštího roku do srpna roku 2020. Náklady projektu budou 2 500 306 korun, z toho  2 368 450 korun (95 %) představuje dotace.

           

V současné době působí ve Vysokém Mýtě dva asistenti prevence kriminality. Od září na jejich mzdu přispívá úřad práce v rámci příspěvku na tzv. veřejně prospěšné práce. Jejich předchozí činnost byla v letech 2014 až 2016 z větší části financována z individuálního preventivního projektu Asistent prevence kriminality II spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu. Ještě předtím v letech 2012 až 2014 Vysoké Mýto čerpalo na jejich činnost dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR. V uplynulých letech město zaměstnávalo dva až tři asistenty.

 

Asistenti prevence kriminality pracují v rámci městské policie. Napomáhají při udržování pořádku ve městě a působí zejména mezi obyvateli vyloučených lokalit  v ulicích Husova a Čapkovská. "Pomáhají například při kontrole záškoláctví a kouření mládeže do osmnácti let. Podle potřeby a požadavků škol pomáhají před začátkem vyučování na přechodech a před školami udržovat pořádek," řekl starosta František Jiraský. Asistenti se podílí na prevenci kriminality, přispívají k ochraně a bezpečnosti lidí a majetku a provádí dohled nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích. Přispívají také k eliminaci společensky nežádoucího jednání a případně vyhrocených emocí. Jsou nápomocni romské komunitě při zařizování záležitostí na úřadech.  

 

Další informace k prevenci kriminality ve městě jsou uvedeny na stránkách http://prevencekriminality.vmyto.eu/.