Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Prodej parkovacích známek na rok 2017

12.12.16

NamestiVMV hlavní pokladně v přízemí městského úřadu, B. Smetany 92 jsou v prodeji parkovací známky na rok 2017. Pro příští rok město Vysoké Mýto sjednotilo a upravilo jejich ceny. Reagovalo tak především na doporučení dopravní komise, která se dlouhodobě věnuje parkování v centru města, kde je omezené množství parkovacích míst. Od poslední úpravy ceny parkovacích známek, následkem které došlo k poklesu dlouhodobého využívání parkovacích míst, uplynuly už čtyři roky. Mezitím opět narostl počet automobilů, které v centru města stojí dlouhodobě. Dopravní komise proto doporučila takovou úpravu ceny parkovacích známek, aby se ještě více zvýhodnilo krátkodobé stání.

„Cena za krátkodobé stání zůstává pět korun za hodinu a každá další hodina za dvacet korun. Nově zavádíme třistakorunovou parkovací známku. Bude platit po celý rok na dobu třiceti minut pouze s parkovacím kotoučem, který občané obdrží k parkovací známce zdarma. Po zaparkování si jednoduše nastaví čas příjezdu a půjdou si nakoupit, nebo zařídit jiné věci. Známka je určena všem bez rozdílu. Věříme, že tuto novinku využijí jak naši obyvatelé, tak i podnikatelé či obyvatelé jiných obcí a měst,“ řekl starosta František Jiraský. Ceny dosavadních parkovacích známek byly pro příští rok sjednoceny a upraveny. Cena roční parkovací známky v zóně A pro občany, kteří zde mají trvalé bydliště, zůstává pro první vozidlo 500 korun. Pro každé další vozidlo zaplatí známku v ceně 3 000 korun. Ostatní obyvatelé s trvalým pobytem ve Vysokém Mýtě zaplatí za parkovací známku pro každé vozidlo 3 000 korun. Podnikatele a obyvatele jiných obcí a měst bude parkovací známka stát 5 000 korun. V případě, že bude známka zakoupena až v průběhu roku, bude její cena nižší o 1/12 z ceny známky za každý uplynulý měsíc. V praxi to znamená, že půjde-li občan trvale bydlící ve Vysokém Mýtě koupit parkovací známku například 3. dubna, zaplatí za ni místo 3 000 korun již jen 2 250 korun. Třistakorunové známky se toto snížení netýká.

 

Parkovné je třeba platit ve vnitřní zóně města, na parkovišti u bazénu a parkovišti v ulici Pražská v sousedství budovy ředitelství Iveco Czech Republic, a. s. od pondělí do pátku od 6.00 do 18.00 hodin a v sobotu od 6.00 do 12.00 hodin. Známka platí na všech označených parkovištích s výjimkou vyhrazených parkovišť pro krátkodobá stání před Šemberovým divadlem a před budovou České pošty.

 

A co všechno je potřeba předložit při koupi známky? Předně je třeba zdůraznit, že známku obdrží pouze majitel nebo provozovatel zapsaný v technickém průkazu vozidla. Občan (fyzická osoba) předloží při koupi parkovací známky technický průkaz (malý nebo velký) a občanský průkaz. Pokud chce občan užívat k soukromým účelům firemní vozidlo, musí doložit smlouvu o povolení užívání. Firmy při koupi známky předloží technický průkaz (malý nebo velký) a sdělí IČO.

 

Kromě placených parkovacích míst lze ve Vysokém Mýtě bezplatně zaparkovat na parkovišti u supermarketu Albert, nebo v těsném sousedství centra na parkovišti v Litomyšlské ulici a u autobusového nádraží. Právě v této lokalitě město připravuje rozšíření parkovacích míst v areálu bývalého Městského stavebního podniku. V příštím roce by zde mělo vzniknout dalších 44 parkovacích míst.

 

Nařízení o vymezení komunikací s placeným stáním

Ceník parkovného

Mapa parkovacích zón

 

Třistakorunová parkovací známka s parkovacím kotoučem

 

Parkovaci znamka 2017