Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Na vysokomýtské radnici se jednalo o napojení přivaděče k dálnici D 35

09.12.16

IMG 20161208 152348Na vysokomýtské radnici se 8. prosince uskutečnilo jednání o přivaděči ze severu orlickoústeckého okresu k budoucí dálnici D 35.   „Se stavbou dalšího úseku dálnice z Opatovic do Ostrova se v posledním roce pohnula také příprava dálnice kolem Vysokého Mýta. Posun je vidět doslova každý měsíc. V souvislosti s tím řešíme například protipovodňová opatření, zelenou bariéru kolem obydlených lokalit či ochranu vodního zdroje Pekla. Přivítali jsme proto také jednání o napojení přivaděče směřujícího na Choceň a dál na Žamberk, “ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Poslední podobné jednání proběhlo před osmi lety. Tehdy bylo město seznámeno s návrhem napojení i trasou přivaděče mezi Vysokým Mýtem a Chocní. „Chceme z města odklonit tranzitní dopravu. Věříme, že kraj udělá všechno pro to, aby se po otevření dálnice jezdilo na sever okresu po novém přivaděči před Vysokým Mýtem. Jinak nám bude tranzitní doprava dál ztěžovat dopravní situaci i život ve městě,“ dodal starosta František Jiraský.

 

Kromě zástupců města Vysokého Mýta v čele s místostarostou Martinem Krejzou se jednání zúčastnil krajský radní pro dopravu Michal Kortyš, radní Chocně Jaroslav Stupecký, zastupitel obce Slatina František Starý, zástupci kraje, Správy a údržby silnic a pardubického Ředitelství, silnic a dálnic ČR.

 

IMG 20161208 152351 IMG 20161208 152830