Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 21.10.2018

Prezentace návrhů na park za pivovarem

04.11.16

Obrazek 1Rada města schválila rozhodnutí poroty v architektonicko-krajinářské soutěži o návrh využití městských pozemků za bývalým pivovarem ve Vysokém Mýtě. Porota, ve které zasedli tři nezávislí architekti, městský architekt Milan Košař a místostarosta Martin Krejza, posoudila dva doručené návrhy a došla k závěru, že lépe ve smyslu stanovených hodnotících kritérií obstál návrh Ing. arch. Vladimíra Baldy a Lucie Baldové před návrhem Ing. et Ing. arch. Jakuba Meda a Johany Šimčíkové. „S ohledem na některé nedostatky obou návrhů se porota rozhodla, že nebude udělena první cena. Druhou cenu přisoudila návrhu architekta Baldy a třetí návrhu architekta Meda. Baldův návrh počítá s městským charakterem parkem, těžiště druhého návrhu je spíše v zeleni,“ sdělil místostarosta Martin Krejza. Návrhy byly od 4. do 23. listopadu vystaveny v Muzeu českého karosářství. Zároveň jsou zveřejněny ZDE.

 

„Seznámili jsme účastníky s výsledkem soutěže a budeme jednat o zpracování projektové dokumentace pro územní řízení. V příštím roce už bychom chtěli mít dokumentaci a všechna povolení, abychom mohli požádat o dotaci a v roce 2018 park vybudovat,“ dodal starosta František Jiraský.

 

Architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh využití městských pozemků za bývalým pivovarem město vyhlásilo 20. července. Soutěžní návrhy bylo možné podat do 14. října. O týden později zasedla porota a 2. listopadu její rozhodnutí potvrdila rada města. Návrhy jsou až do 23. listopadu vystaveny v Muzeu českého karosářství. Vyjádřit se k nim můžete zápisem do knihy připomínek, která je na výstavě k dispozici. Svoje názory můžete rovněž poslat na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Město dále připravuje veřejnou prezentaci návrhů. Její termín a místo konání budou upřesněny.

 

Záměr vybudovat městský park s převažujícím klidovým využitím pro pobyt a relaxaci v zeleni v lokalitě za pivovarem se zrodil v roce 2015. “V loňském roce jsme se na setkání s občany i prostřednictvím ankety ptali na budoucí podobu parku. S našimi občany jsme se shodli, že by zde mělo být například místo pro posezení, vodní prvek a prostor pro rodiče s dětmi,” řekl starosta František Jiraský.

 

Obrazek 2

 „Vybudování nového parku výrazně zvýší kvalitu života v této části města. Lidé potřebují více než jen soukromou zahrádku, park může sloužit jako přírodní zázemí k relaxaci i místo k setkávání.  Oceňuji vedení města za poctivý přístup k tomuto projektu. Utváření nových parkových ploch ve městech není totiž v dnešní době samozřejmostí.“ sdělil Robert Sedlák z Nadace Partnerství, která spolupracovala na organizaci setkání s občany a přípravě a vyhodnocení ankety.

 

Návrhy:

pdfNávrh parku za pivovarem - autoři Ing. arch. Vladimír Balda, Lucie Baldová17.22 MB

pdfNávrh parku za pivovarem - autoři Ing. et Ing. arch. Jakub Med, Johana Šimčíková30.37 MB 

 

Textová část návrhů: 

návrh Ing. arch. Vladimíra Baldy a Lucie Baldové

návrh Ing. et Ing. arch. Jakuba Meda a Johany Šimčíkové

 

Návrh Ing. arch. Vladimíra Baldy a Lucie Baldové

Navrh 1 Panely 1
 
Navrh 1 Panely 2
 
Navrh 1 Panely 3
 
Návrh Ing. et Ing. arch. Jakuba Meda a Johany Šimčíkové
Navrh 2 Panely 1
 
Navrh 2 Panely 2
 
Navrh 2 Panely 3