Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 23.4.2018

Memorandum mezi Vysokým Mýtem a Pardubickým krajem umožní další rozvoj Muzea českého karosářství

13.10.16

Aero 50 dymanik RMVysoké Mýto a Pardubický kraj schválily memorandum o spolupráci při provozování expozice Muzea českého karosářství. Jako první ho před týdnem projednala Rada města Vysokého Mýta a dnes svůj souhlas připojila rada kraje. Schválením memoranda vyvrcholilo úsilí představitelů města a kraje, kterým se v minulých měsících podařilo navázat na loňská jednání. „Město zrekonstruovalo historické budovy a zřídilo v nich Muzeum českého karosářství. Expozice ale potřebuje širší odborné zázemí a právě to nám nabídl Pardubický kraj. Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě, příspěvková organizace kraje, má nejen odborníky, ale také vlastní řadu cenných exponátů firmy Sodomka. Proto jsme se dohodli na spolupráci, která bude výhodná pro obě strany a ze které bude nejvíce těžit veřejnost,“ řekl starosta František Jiraský.  

 

Raka 16„Město spolupracovalo s Regionálním muzeem už při přípravě rekonstrukce budov. Návrh expozice Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě zpracoval před sedmi lety ředitel muzea Jiří Junek. Nyní navážeme spolupráci na muzeu karosářství tam, kde byla před lety přerušena,“ dodal místostarosta Martin Krejza.    

 

V souvislosti s přípravou obměny expozice rada kraje odsouhlasila posílení rozpočtu Regionálního muzea o 185 tisíc korun na zpracování architektonické studie. S dalšími prostředky počítá do rozpočtu muzea na rok 2017. Příští turistickou sezonu se už návštěvníci budou procházet obměněnou expozicí Muzea českého karosářství. V expozici nově uvidí například unikátní Aero 50 Dynamik z roku 1940, landauer, mylord, skútr, či část skutečného kluzáku Skaut-Standart.