Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 23.4.2018

Nemocnice otevřela sál pro jednodenní chirurgii, další bude dialyzační středisko

05.10.16

stihani paskyVysokomýtská nemocnice uvedla do provozu nový operační sál pro jednodenní chirurgii. Slavnostního otevření se 4. října zúčastnili zástupci Pardubického kraje, zřizovatele nemocnice, v čele s 1. náměstkem hejtmana Romanem Línkem a starosta František Jiraský s dalšími představiteli města Vysokého Mýta. Pro nový operační sál nemocnice využila zakonzervované prostory starého chirurgického sálu v první patře budovy v Hradecké ulici. Za 5,6 milionu korun prostory opravila a vybavila moderními přístroji. S nimi budou lékařské zákroky jednodušší a zároveň šetrnější k pacientovi. Uvolněné prostory dosavadního operačního sálu nemocnice vrátila městu. „Nyní už nic nestojí v cestě tomu, abychom původní operační sál ve druhém patře předali společnosti Fresenius Medical Care, která ho přebuduje na dialyzační středisko. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele. Pokud všechno půjde podle plánu, do poloviny příštího roku by mohlo být dialyzační středisko otevřené,“ řekl starosta František Jiraský.

Náklady na stavební práce spojené s rekonstrukcí prostor pro dialyzační středisko jsou podle projektové dokumentace vyčísleny na 19 milionů korun, výběrovým řízením se ještě mohou  snížit. Zdravotní technologie, IT a další vybavení včetně nábytku pak přijdou zhruba na 12 milionů korun.

 

„Zrekonstruovaný operační sál a dialyzační středisko nemusí být posledními investicemi do zdejší nemocnice. Na jaře jsme požádali o evropskou dotaci na kompletní zateplení budovy v Hradecké ulici a nyní čekáme na zprávu, jestli ji dostaneme,“ dodal starosta. Podle projektu by se celkové náklady měly pohybovat kolem 29 milionů korun. Předpokládaná výše čtyřicetiprocentní dotace bude přibližně 8 mil. korun. Jestli zastupitelstvo uvolní na příští rok na zateplení finanční prostředky, tak se město ze svého rozpočtu bude podílet částkou 21 mil. korun.

 

Foto Aleš Felgr a Pardubický kraj

 

dospavaci pokoj hoste na operanim sale
   
IMG 0143 IMG 0147
   
IMG 0172 IMG 0162
   
IMG 0178 IMG 0187
   
IMG 0189 nov vybaven sal