Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 25.4.2018

Na příští rok město chystá rekonstrukci náměstí Vaňorného

26.09.16

Vysoke Mto pamatky 8V návrhu městských investičních akcí na rok 2017 je pamatováno na rekonstrukci náměstí Vaňorného. „V příštím roce nás čeká rekonstrukce náměstí Vaňorného. Tento prostor, v jehož centru stojí kostel sv. Vavřince, patří vedle náměstí Přemysla Otakara II. mezi naše nejcennější veřejná prostranství. Na rekonstrukci už čeká několik let. Architektonická studie byla dokonce zpracována už v roce 2008. Také v případě této významné investiční akce jsme zvolili koordinovaný postup. Firma RWE zde nyní provádí rekonstrukci plynovodu. V říjnu se ke kostelu vrátí archeologové, kteří provedou druhou část záchranného archeologického výzkumu. Na začátku příštího roku, jakmile to počasí dovolí, zrealizují Vodovody a kanalizace odvodnění prostoru mezi Zvonicí a kostelem. A po nich už přijde na řadu očekávaná rekonstrukce náměstí,“ řekl starosta František Jiraský.

 

 

Rekonstrukce náměstí Vaňorného bude provedena podle architektonické studie Ing. arch. Milana Košaře a Ing. arch. Aleše Klose z roku 2008, za kterou obdrželi cenu Petra Parléře, a následného projektu zpracovaného společností M.I.S., a. s. Nad návrhem rekonstrukce náměstí se uskutečnilo v dubnu loňského roku veřejné setkání s občany. Řada jejich připomínek byla zohledněna a dopracována do projektové dokumentace.

 

Předpokládané finanční náklady na realizaci této významné investiční akce by se měly pohybovat kolem 28 mil. korun. Město počítá s tím, že stavební práce zahájí v dubnu 2017. Do té doby bude dokončený záchranný archeologický výzkum i odvodnění prostoru mezi Zvonicí a kostelem sv. Vavřince.

 

NY2A6479 NY2A6483