Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Vysoké Mýto vybuduje trailové tratě Na Vinicích

15.09.16

Traily Vsetin 1V následujících týdnech město vybuduje trailové tratě Na Vinicích. „Tratě budou hotové do konce listopadu a na jaře počítáme s jejich zprovozněním. Domluvili jsme se s SK Donocyklem, že příští sezónu na nových tratích zahájíme na jaře závodem pro děti,“ řekl starosta František Jiraský. Na jejich vybudování město získalo dotaci 690 tisíc korun z Programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji II. Trailové tratě dlouhé 2,14 km budou určeny začátečníkům, středně pokročilým i pokročilým cyklistům. Budou na nich moci jezdit děti i dospělí s různými výkonnostními úrovněmi. „Trailové tratě nás budou stát 1 505 360 korun, z toho téměř polovinu zaplatí kraj,“ dodal místostarosta Martin Krejza.

 

Projektovou dokumentaci na vybudování tratí zpracoval Roman Kalabus, odborník s bohatými zkušenostmi a znalostmi z problematiky singletraků, který stál u vybudování vyhledávané Bike arény Vsetín a dalších trialových tratí, které vznikly v posledních letech na Valašsku, například ve Velkých Karlovicích.  

 

V souvislosti se záměrem vybudovat Na Vinicích sportovně oddechový areál sbírali vysokomýtští radní v loňském roce praktické informace a zkušenosti na Chrudimsku a na Vsetínsku. Navštívili rekreační les v Podhůře u Chrudimi, kde je zajímalo, jak vznikl, kdo ho provozuje a udržuje a také to, jak je využívaný. Navštívili také Valašsko, kde chtěli poznat trailové tratě a areály. 

 

Fotografie z trailových tratí na Vsetínsku, kde byli radní s pracovníky odboru investic "na zkušené". Foto Pavel Kubeš

 

Traily vsetin 2 Traily vsetin 3
   
Traily vsetin 4 Traily vsetin 5
   
Traily vsetin 6 Traily vsetin 7
   
Traily vsetin 8 Traily vsetin 9
   
Traily vsetin 10 Traily vsetin 11
   
Traily vsetin 12 Traily vsetin 13
   
Traily vsetin 14 Traily vsetin 15