Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Vysokomýtské základní školy přivítaly sto čtyřicet prvňáčků

01.09.16

IMG 8734Prvního září zamířilo do vysokomýtských základních škol sto čtyřicet prvňáčků. Na první cestu do školy je doprovodili rodiče, sourozenci a mnohé z nich i prarodiče, kteří si nechtěli nechat ujít jejich významný den. Shromáždili se před školami, kde po osmé hodině proběhlo slavnostní zahájení. Prvňáčky ZŠ Jiráskova přišel pozdravit starosta František Jiraský, který dětem popřál, aby chodily do školy rády a s úsměvem. Zároveň vyzdvihl velký význam vzdělání. „Příchod do školy je pro prvňáčky startem ke vzdělávání. Nezapomínejte, že co se ve škole naučíte, to vás bude provázet po celý život,“ připomněl dětem starosta. Ředitelka Mirka Pátková prvňáčkům popřála mnoho nových kamarádů a zážitků. Předseda Sdružení rodičů a přátel školy Ladislav Vokoun připojil přání rodičům, aby měli pevné nervy. 

Po krátkém oficiálním uvítání si prvňáčky převzaly třídní učitelky, které je uvedly do učeben, kde si s nimi povídaly o tom, co je v první třídě čeká. Reakce dětí byly bezprostřední a mnohdy úsměvné. Kromě dvaašedesáti prvňáčků do tří tříd nastoupilo do ZŠ Jiráskova ještě deset dětí do přípravné třídy. Tato škola má s organizací přípravné třídy už několikaleté výborné zkušenosti. Prošly jí desítky dětí, které se pak snáze v následujícím roce začlenily do první třídy.   

 

Starosta poté navštívil základní školu v Knířově, kde se neformálně setkal s rodiči, se kterými ředitelka Helena Mandíková právě probírala organizační záležitosti. S letošními patnácti prvňáčky, kteří si mezitím prohlíželi školu, se potkal v tělocvičně. Povídal si s nimi o jejich očekávání a o škole. Na závěr jim popřál, aby je škola bavila a měli hodně kamarádů. 

 

Tři první třídy ZŠ Javornického bude navštěvovat třiašedesát prvňáčků. Spolu s ředitelkou Soňou Teplou, učitelkami a dalšími hosty je před školou přivítala místostarostka Helena Kejzlarová a vedoucí odboru školství, kultury a sportu Jindřiška Klaudová.

 

Všichni vysokomýtští prvňáčci obdrželi omalovky Vysokého Mýta a sadu se školními potřebami od firmy EKOKOM. Stejným dárkem obdaroval EKOKOM prvňáčky dalších vybraných měst České republiky za dobré třídění komunálního odpadu.

     

Fotogalerie ze zahájení školního roku v základních školách Jiráskova a v Knířově ZDE.