Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 23.4.2018

Slavnostní otevření dálničního oddělení policie ve Vysokém Mýtě

11.07.16

P1030903Ve Vysokém Mýtě bylo v pondělí 11. července za účasti starosty Františka Jiraského, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, ředitele služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky plukovníka Tomáše Lercha a dalších hostů slavnostně uvedeno do provozu dálniční oddělení policie. Dovršilo se tak intenzívní dvouleté úsilí Pardubického kraje a policie o vybudování dálničního oddělení, které by zpočátku dohlíželo na bezpečnost a plynulost silničního provozu v dopravně přetíženém úseku silnice I/35 mezi Holicemi a Moravskou Třebovou a později po dokončení prvního úseku do Ostrova také na dálnici D 35. Krajský policejní ředitel plukovník Jan Švejdar ocenil výbornou spolupráci s Pardubickým krajem i s městem Vysokým Mýtem.

 

„Děkuji Vysokému Mýtu, že nám poskytlo tuto budovu se zázemím a plukovníku Tomáši Lerchovi za pomoc s personálním a materiálním zajištěním oddělení. V současné době zde slouží devět policistů včetně vedoucího oddělení. Rádi bychom časem navýšili početní stav na 27 míst,“ řekl krajský ředitel plukovník Jan Švejdar. Dále vyjádřil přesvědčení, že přítomnost dálniční policie přinese na silnici I/35 alespoň částečné zklidnění. Zdůraznil, že jejím cílem je především prevence.

 

Hejtman Martin Netolický konstatoval, že se na silnici I/35 neustále zvyšuje hustota dopravy. Zvláště poté, co se začala opravovat dálnice D 1, přibylo množství tranzitních kamionů, které ztěžují dopravu v regionu. Současná dopravní situace je podle něho už téměř za hranicí únosnosti. Výstavba dálnice z Ostrova na Moravu je v nedohlednu, a proto je tedy nutné neustále hledat náhradní řešení, která by tuto situaci zlepšila. Jako dobrý příklad hejtman vyzdvihl okružní křižovatku při výjezdu z Vysokého Mýta směrem na Litomyšl.

 

„Pětatřicítka ve Vysokém Mýtě dělí město na dvě části. Pro řidiče je stále náročnější na ni vjet nebo přes ni přejet z vedlejších směrů. Musejí často dlouhé minuty čekat. Není snad dne, kdy by se tu nestala třeba jen malá dopravní nehoda. Vítám všechna opatření, která pomůžou zklidnit dopravu na průtahu městem,“ řekl starosta František Jiraský.  

 

Dálniční oddělení ve Vysokém Mýtě získalo svůj statut od 1. července a stalo se tak dvacátým oddělení dálniční policie v České republice. Od ledna zde působilo půl roku jako oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. V současné době při výkonu služby policisté užívají dva služební automobily s radarem pro měření rychlosti jízdy a brzy jejich vozový park posílí také výkonný motocykl. 

 

 

 

Reportáž České televize ZDE.

 

 

P1030897

 

P1030902

 

P1030912

 

P1030921

 

 P1030945

 

P1030942

 

P1030949

 

P1030969

 

P1030950

 

P1030951

 

Foto Trpkoova  Foto Trpkoova1

 Foto z tiskové konference a přestřižení pásky - 

 Petra Trpkošová