Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Město chystá rekonstrukci krytého plaveckého bazénu

03.07.16

bazén nový1Město bude pokračovat v rekonstrukci a modernizaci krytého plaveckého bazénu, kterou zahájilo první etapou v letech 2013 – 2014. V příštích měsících bude vypracován návrh architektonického řešení a následně projektová dokumentace pro provedení stavby. „Na podzim bychom chtěli projednat a schválit návrh a začátkem roku 2017 projektovou dokumentaci. Pak bude následovat výběrové řízení na dodavatele stavby. K vlastní realizaci by mělo podle našich předpokladů dojít přibližně v květnu až listopadu příštího roku,“ řekl starosta František Jiraský. 

Druhá etapa rekonstrukce krytého plaveckého bazénu se týká  suterénu a přízemí. V suterénu se počítá například s rekonstrukcí sauny a masérny, s doplněním vnitřního ochlazovacího bazénku o ledovač a s novou úpravnou bazénové vody. Město dále předpokládá, že zpracovatel do návrhu zahrne další doplňkové služby a atrakce jako například infra saunu. „Stavební úpravy v přízemí se budou týkat rekonstrukce vstupní haly s občerstvením a se sociálním zařízením. Počítáme s novým odbavovacím systémem, rekonstrukcí šaten a zázemí, dětským brouzdalištěm a bazénkem. Rekonstrukce by se měla týkat také vany bazénu včetně technologie,“ dodal místostarosta Martin Krejza.

 

V první etapě, která proběhla v letech 2013 až 2014, byla ke krytému plaveckému bazénu přistavěna nová část s vířivkou a tobogánem. Spektrum služeb dále rozšířila welness zóna s finskou saunou, tureckou lázní, bylinnou lázní, a sněžnou komorou.