Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 23.4.2018

Bezpečné dny Dekra se těšily zájmu řidičů

16.06.16

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 19

Ve dnech 13. až 14. června proběhla na vysokomýtském autodromu dvoudenní akce BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016 Vysoké Mýto. Pod záštitou starosty Františka Jiraského a za spolupráce dalších partnerů, zejména Autoklubu Karosa a společnosti Iveco Czech Republic, a. s., ji připravila DEKRA CZ a. s. – Akademie dopravního vzdělávání. BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016 jsou zaměřené na výuku pro zvýšení bezpečnosti v silničním provozu a nácvik krizových situací. Zhodnocení akce naleznete ve zpravodaji autobusové dopravy BUSPRESS ZDE.

"S nárůstem silniční dopravy se zvyšují také nároky na řidiče. Následky nezvládnutých situací bohužel vidíme často kolem sebe. Řidiči by neměli zapomínat, že fyzikální zákony platí za každých okolností. Vyzkoušet si to mohou u nás na vysokomýtském autodromu, " řekl starosta František Jiraský na úvodní tiskové konferenci, na které dále vystoupili náměstek pro dopravu hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek, Jiří Došek a Libor Budina z Akademie dopravního vzdělávání DEKRA CZ a. s., generální ředitel Iveco Czech Republic, a. s. Jiří Vaněk, a předseda Autoklubu Karosa Vysoké Mýto Bohuslav Fencl. Jiří Došek představil programy DEKRA CZ v oblasti výcviku bezpečné jízdy, které zahrnují praktickou výuku jak amatérských řidičů, tak i profesionálů. Aby bylo možné představit všechny možnosti výuky, poskytla firma Iveco na tuto akci vozidla ve všech kategoriích mimo motocyklů, počínaje nejmenším vozem Fiat 500X přes dodávky, autobusy, až po těžký kamion nebo sklápěčku. Připravené programy pro zvýšení bezpečnosti v silničním provozu sklidily u návštěvníků akce mimořádný ohlas.

 

V návaznosti na osobní záštitu projektu poskytl starosta František Jiraský zpravodaji autobusové dopravy BusPress rozhovor na téma bezpečnost silničního provozu v souvislostech s fungováním zkušebního polygonu na autodromu, který provozuje Autoklub Karosa ve Vysokém Mýtě. V rozhovoru mluvil také o dopravě ve městě a o svém vztahu k motorismu. Například na otázku, zda si myslí, že by žáci v autoškolách měli absolvovat povinně výuku na polygonu, kde jsou simulovány nebezpečné situace, starosta říká: "V autoškole se řidič naučí základy ovládání vozidla, jezdit se ve skutečnosti naučí až praxí. Myslím si, že lekce bezpečné jízdy na polygonu by měla být součástí výcviku v autoškole. Noví adepti řízení by tak získali hned na začátku novou neocenitelnou zkušenost. Myslím si však také, že praktickou školou bezpečné jízdy v řízení by měli projít řidiči po určité době následně ještě jednou." Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 1

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 3

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 2

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 6

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 7

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 9

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 10

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 11

 

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 13  Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 14

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 15

 

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 16

 

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 17

 

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 19

 

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 19

 

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 20

 

 Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 21