Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 18.6.2018

Smlouva o vzniku dialyzačního střediska podepsána

11.05.16

1VM podpis smlouvy a navsteva nemocniceVe středu 11. května podepsali zástupci města Vysokého Mýta, společnosti Fresenius Medical Care – DS, s. r. o. a Vysokomýtské nemocnice smluvní dokumenty, které právně odstartují proces vzniku dialyzačního střediska v areálu Vysokomýtské nemocnice. Vzhledem k rozsahu i finančnímu objemu zamýšlené rekonstrukce tomuto podpisu předcházelo mnohaměsíční intenzivní jednání. V závěrečné fázi se do jednání zapojili také zástupci Pardubického kraje. „Příprava vícestranných smluv byla náročná a komplikovaná. Vážím si toho, že se nám podařilo dospět ke vzájemné shodě. Obyvatelé Vysokého Mýta a jeho okolí se brzy dočkají nové zdravotnické služby, na kterou jsou mnozí z nich odkázáni. Věřím, že za rok už nebudou muset dojíždět na dialýzu do vzdálenějších nemocnic,“ uvedl starosta František Jiraský.

 

V příštích měsících Vysokomýtská nemocnice zrekonstruuje nevyužívaný operační sál v prvním patře. Poté uvolní současný operační sál ve druhém patře společnosti Fresenius Medical Care, která ho na přelomu roku přebuduje na dialyzační středisko. Náklady na stavební práce spojené s rekonstrukcí prostorů pro dialyzační středisko jsou podle zpracované stavební studie odhadovány na 18,5 milionu korun. Zdravotní technologie, IT a další vybavení včetně nábytku pak přijdou zhruba na 12 milionů korun. Středisko ve Vysokém Mýtě bude pětadvacátým dialyzačním střediskem společnosti Fresenius Medical Care. „Kapacitně bude podobné našemu středisku v Hlinsku. Bude tedy mít deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro případy infekce,“ popsal  prokurista společnosti Aleš Zacharda. V jedné směně se proto podle něj bude standardně léčit deset pacientů.

 

Zrekonstruovaný operační sál a dialyzační středisko nejsou jedinými investicemi do zdejší nemocnice. Město podalo nedávno žádost o poskytnutí evropské dotace na kompletní zateplení budovy Vysokomýtské nemocnice v Hradecké ulici. Podle projektu by se celkové náklady měly pohybovat kolem 29 milionů korun. Předpokládaná výše čtyřicetiprocentní dotace bude přibližně 8 mil. korun. Město se ze svého rozpočtu bude podílet částkou 21 mil. korun. Pokud město dotaci obdrží, provede do konce února 2017 výběrové řízení na dodavatele stavby. Stavební práce by měly proběhnout do konce listopadu 2017.

 

 

VM podpis smlouvy a navsteva nemocnice 8VM podpis smlouvy a navsteva nemocnice 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 VM podpis smlouvy a navsteva nemocnice 12VM podpis smlouvy a navsteva nemocnice 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podpis smluv na zřízení dialyzačního pracoviště a následná prohlídka prostor Vysokomýtské nemocnice v Hradecké ulici

Foto Iva Janoušková