Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 21.6.2018

Město podalo žádost o dotaci na zateplení Vysokomýtské nemocnice

18.04.16

nemocnice VMMěsto podalo 14. dubna žádost o poskytnutí finanční podpory z Operačního programu životní prostředí na kompletní zateplení obvodového pláště budovy Vysokomýtské nemocnice v Hradecké ulici. „V rámci zateplení vyměníme také okna, vchodové dveře a opravíme střechu. Podle projektu by se celkové náklady měly pohybovat kolem 29 milionů korun. Očekáváme, že se výběrovým řízením podaří cenu snížit,“ řekl starosta František Jiraský. Příspěvek z OPŽP činí 40% ze způsobilých výdajů, přičemž způsobilost výdajů určuje poskytovatel dotace. Předpokládaná výše čtyřicetiprocentní dotace bude přibližně 8 mil. korun. Město se ze svého rozpočtu bude podílet částkou 21 mil. korun.

 

Poskytovatel dotace má přibližně sedm měsíců na vyhodnocení žádostí. Pokud město dotaci obdrží, provede do konce února 2017 výběrové řízení na dodavatele stavby. Stavební práce by měly proběhnout do konce listopadu 2017.

 

Vysokomýtská nemocnice je příspěvkovou organizací Pardubického kraje. V současné době má v Hradecké ulici jedno oddělení následné dlouhodobé zdravotní péče. V této budově jsou prováděny chirurgické a gynekologické operační výkony formou jednodenní péče na lůžku. Mimo to zde nemocnice poskytuje ambulantní zdravotní služby v oboru interního lékařství, chirurgie, gynekologie, a radiodiagnostické služby. V příštím roce společnost Fresenius Medical Care – ČR zřídí ve Vysokomýtské nemocnici dialyzační pracoviště.

 

Budovy a pozemky, které nemocnice užívá, jsou majetkem města Vysokého Mýta, které v budovách financuje, či spolufinacuje většinu rekonstrukcí a rozsáhlejších oprav.

 

Kromě nemocnice připravuje město zateplení budovy Domu pokojného stáří Naděje a Domu s pečovatelskou službou v Litomyšlské ulici.