Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.1.2021

Vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 14. února

Email Tisk PDF

22.01.21

Ilustrační foto archiv Úřad vlády ČR Nouzový stav v České republice bude nově platit do 14. února. Na základě souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla o jeho prodloužení na mimořádném jednání v pátek 22. ledna vláda. Nouzový stav v České republice měl skončit 22. ledna. Vláda ale na základě přetrvávající nepříznivé epidemické situace požádala Poslaneckou sněmovnu o jeho opětovné prodloužení o 30 dnů. Poslanci nakonec rozhodli, že nouzový stav může být vyhlášen vládou do 14. února. Ke stejnému datu pak vláda rozhodla prodloužit i platná krizová opatření, která mají pomoci utlumit šíření nemoci covid-19.


Celý článek...
 

Odběrové místo ve Vysokém Mýtě pro testování na nemoc covid-19

Email Tisk PDF

21.01.21

Odběrové místoVe Sportcentru ve Vysokém Mýtě, Jiráskova 111 (vchod od supermarketu Albert)) funguje odběrové místo pro testování na nemoc covid-19 antigenními a PCR testy. Testovací místo EUC Laboratoře má otevřeno v pondělí, středu a v pátek vždy od 10.00 do 15.00. Objednat se lze přes REZERVAČNÍ SYSTÉM. Odběrové místo nově nabízí firmám z Vysokého Mýta a regionu testování zaměstnanců na covid-19 antigenními i PCR testy. Pro testování ve firmách jsou po domluvě vyhrazeny úterý a čtvrtek. Kontakt tel. 702 239 630. Případné dotazy ohledně testování antigenními testy a PCR testy lze získat také na informační lince 226 224 970, pondělí–sobota 9.00 – 21.00.


 

Kácení stromů kvůli špatnému zdravotnímu stavu

Email Tisk PDF

21.01.21

Kácení smrku, foto Veronika GabrhelováVe čtvrtek 21. ledna skácela odborná arboristická firma smrk v Havlíčkových sadech.  Na stromě byla provedena odborná stromolezecká kontrola, která prokázala vážné poškození dřeva smrku ve vrcholové části koruny. Našly se v něm hluboké trhliny. Smrk se nachází na frekventovaném místě, a protože není možné pěstebním zásahem zajistit jeho provozní bezpečnost, bude pokácen. Na jeho místě vysadí technické služby javor mléč. Stejný osud potkal i poškozený sloupovitý dub v Jeronýmově ulici. Zde budou náhradou vysazeny tři okrasné třešně. 


Celý článek...
 

Pomoc seniorům s očkováním proti nemoci covid-19

Email Tisk PDF

18.01.21

Pomoc seniorůmMěsto Vysoké Mýto pomůže svým nejstarším obyvatelům s očkováním proti nemoci covid-19. Poradí jim s orientací v centrálním systému a v případě potřeby jim poskytne asistenci při on-line registraci na očkování. A pokud to bude potřeba, tak je město připraveno pomoci s odvozem osamělých seniorů se ztíženým pohybem do nejbližších očkovacích center. „Očkování je velice důležité. Pro společnost je jedinou nadějí, jak se vrátit do normálního stavu a zároveň ochránit nejrizikovější skupiny obyvatel,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Plánované přerušení dodávky elektřiny

Email Tisk PDF

14.01.21

Obrázek elektřinaČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 3. února ve Vysokém Mýtě - místní části Brteč. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Bližší informace lze vyhledat ZDE. Naleznete je rovněž ZDE. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.


Celý článek...
 

Plánované přerušení dodávky elektřiny

Email Tisk PDF

13.01.21

Obrázek elektřinaČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 2. února ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Bližší informace lze vyhledat ZDE. Naleznete je rovněž ZDE. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.


Celý článek...
 

Směsný komunální odpad bude vyvážen jen z nádob označených známkou

Email Tisk PDF

11.01.21

Ilustrační foto Ivana PokornáSvozová firma bude od pondělí 18. ledna vyvážet směsný komunální odpad ve Vysokém Mýtě pouze z nádob označených známkou. Doporučujeme proto všem domácnostem, které známku na popelnici dosud nemají, aby o ni prostřednictvím FORMULÁŘE neprodleně požádaly. 

 

Do konce března se nádoby na komunální odpad vyvážejí každý týden. Od 1. dubna se budou vyvážet pouze v sudé týdny. 

 

Nádoby na tříděný odpad se známkou neoznačují.


Celý článek...
 

Město vstoupilo do nového roku se schváleným rozpočtem

Email Tisk PDF

06.01.21

Foto Jaroslav HorákZastupitelstvo na svém prosincovém zasedání schválilo rozpočet města na rok 2021. „Jsem rád, že do nového roku vstupujeme se schváleným rozpočtem. K  jeho tvorbě jsme přistoupili s  logikou, že držíme provozní výdaje na  úrovni loňského roku a  investice neomezujeme, protože máme finanční rezervu. V průběhu roku ovšem očekáváme méně peněz z příjmů, což se pak promítne do rozpočtu. Finanční rezerva nám umožní úsporná opatření v investicích třeba o půl roku, třeba i o rok oddálit,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

V lednu se podávají žádosti o městské dotace

Email Tisk PDF

04.01.21

Ilustrační foto Aleš FelgrMěsto Vysoké Mýto vyhlásilo programy podpory pro neziskové aktivity pro rok 2021. Od 4. ledna do 29. ledna o dotace mohou žádat fyzické a právnické osoby, jako jsou například spolky a příspěvkové organizace s výjimkou školských příspěvkových organizací zřizovaných městem.


Celý článek...
 

Stavební činnost města v roce 2020 a plány pro tento rok (aktualizováno)

Email Tisk PDF

02.01.21

Ulice Gen. Závady, foto Jaroslav HorákKoronavirová krize v průběhu roku zasáhla do životů lidí, ovlivnila chod státu, krajů i obcí a měst, postihla podnikání i společenský život. Očekávalo se proto, že bude mít vliv i na investiční plány a finanční příjmy města. „Plány jsme nakonec moc měnit nemuseli, protože stavební práce mohly probíhat dál, a to, že se utlumily společenské aktivity, kultura, sport i provoz škol, nakonec umožnilo, že jsme s nimi začali dřív, než jsme původně počítali,“ řekl starosta František Jiraský. Město začalo dříve například s renovací palubovky v městské sportovní hale, úpravami v sále v Šemberově divadle, ale také s opravami ve školních budovách. Reportáž Investiční akce města probíhají podle plánu 


Celý článek...
 

Novoroční slovo starosty: S nadějí hledíme do budoucnosti

Email Tisk PDF

31.12.20

Ilustrační foto Jaroslav HorákVážení a milí spoluobčané,
s nadějí a očekáváním, ale i s určitými obavami hledíme do budoucnosti. V životě přichází plno nepředvídaných událostí. O tom jsme se přesvědčili v uplynulém roce, kdy se objevily první zprávy o epidemii ve Wuchanu, ale téměř nikdo neočekával, že virus během několika měsíců zasáhne celý svět. Najednou jsme se ocitli v neznámé situaci, na kterou jsme nebyli připraveni. Čínská chřipka a protiepidemická opatření ze dne na den proměnily náš způsob života. Mnoho věcí, které jsme ještě před rokem brali jako samozřejmost, nyní už takovou samozřejmostí není. 


Celý článek...
 

Poplatek za odpad zůstává 520 korun za osobu, změnil se systém svoz odpadů (aktualizováno)

Email Tisk PDF

30.12.20

Nádoba na komunální odpad, foto Ivana PokornáRoční poplatek za odpad zůstává ve Vysokém Mýtě ve stejné výši jako v předchozích sedmi letech - 520 korun na osobu a kalendářní rok. Rozhodlo o tom zastupitelstvo města na svém prosincovém zasedání, na kterém schválilo vyhlášku o poplatku z odpadu na rok 2021. „Sběr a svoz netříděného komunálního odpadu nyní už dotujeme, avšak vzhledem k nejasnostem kolem nového zákona o odpadech, který ještě v polovině prosince čekal na schválení v poslanecké sněmovně, jsme se rozhodli, že poplatek za odpad pro tento rok nezvýšíme. Doufám, že tím budeme více motivovat občany pro změny v oblasti nakládání s odpady, které od nového roku zavádíme,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí

Email Tisk PDF

30.12.20

Finanční správaVzhledem k omezení provozu finančních úřadů v souvislosti s aktuální epidemickou situací, ve vazbě na příslušná rozhodnutí Vlády České republiky a protiepidemická opatření vyhlašovaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, Finanční úřad pro Pardubický kraj zveřejňuje telefonní čísla, na kterých nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, aby nedocházelo k osobnímu kontaktu mezi poplatníky a zaměstnanci správce daně na finančním úřadě a na jeho územních pracovištích (dále jen ÚP).


Celý článek...
 

Péči o děti zaměstnanců klíčové infrastruktury zajišťuje Základní škola Jiráskova (aktualizováno)

Email Tisk PDF

30.12.20

Ilustrační foto archiv ZŠ JiráskovaZákladní škola Jiráskova ve Vysokém Mýtě od 4. ledna poskytuje péči o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a dalších složek integrovaného záchranného systému, hygienických stanic a také poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, škol a školských zařízení, dále zaměstnanců České pošty a státní správy, aby nebyl ohrožen chod kritické infrastruktury a zdravotnických a sociálních zařízení. Hlídání je zajištěno v budově druhého stupně základní školy u vlakové zastávky - vchodem pro školní družinu za rohem budovy do dvora. V případě zájmu o tuto službu volejte ředitelku školy Mgr. Mirku Pátkovou tel. 736 642 506. 


Celý článek...
 

Nouzový stav prodloužen do 22. ledna, platí přísnější opatření

Email Tisk PDF

28.12.20

Ilustrační foto Úřad vlády ČRNouzový stav v České republice, vyhlášený kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2 bude platit do 22. ledna 2021. O jeho čtvrtém prodloužení, a to na 30 dnů, na základě předchozího souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla vláda na mimořádném jednání ve středu 23. prosince. Rozhodla rovněž o zpřísnění přijatých krizových opatření s ohledem na přechod do stupně 5 protiepidemického systému PES od neděle 27. prosince.


Celý článek...
 

Nové testovací místo na covid-19 ve Vysokém Mýtě (aktualizováno 11. 1.)

Email Tisk PDF

23.12.20

Sportcentrum, foto archiv Technické služby Vysoké MýtoVe Sportcentru ve Vysokém Mýtě, Jiráskova 111 (vchod od supermarketu Albert)) bylo zřízeno nové odběrové místo pro testování na nemoc covid-19 antigenními a PCR testy. „Jsem rád, že se nám podařilo dojednat nové odběrové místo přímo ve Vysokém Mýtě. Obyvatelé města a okolí už nebudou muset na testování dojíždět do vzdálených míst. Bude to pro ně mnohem pohodlnější než dosud. Ušetří čas a zároveň se cestováním nebudou vystavovat případnému nakažení. Považuji to za významný přínos, zvláště v dnešní době, kdy se situace opět zhoršila,“ řekl starosta František Jiraský. Město Vysoké Mýto dalo k dispozici prostory a společnost EUC Laboratoř v nich bude provádět odběry.


Celý článek...
 

Výdej nádob na plast a papír o objemu 240 litrů zahájen

Email Tisk PDF

17.12.20

Popelnice, foto Iva PokornáTechnické služby vydávají nádoby na plast a papír o objemu 240 litrů. Výdej probíhá od pondělí do pátku 8.00-12.00 a 13.00-16.30 na sběrném dvoře v ulici Průmyslové. Ve dnech 23. prosince a 31. prosince se nádoby nevydávají. V novém roce bude výdej probíhat ve stejném režimu. Nabídka je určena pouze pro občany, kteří nádoby ještě nemají, mají trvalý pobyt ve Vysokém Mýtě či místních částech a bydlí v rodinných domech. Nádoby se vydávají pouze na číslo popisné. Vyzvednutí nádob je dobrovolné. Občané si mohou vyzvednout nádobu pouze na plast, nebo třeba jen na papír. Mohou ale i nadále třídit do nádob umístěných na veřejných stanovištích. Nádoby o objemy 140 litrů na plast, papír a bio zatím nejsou k dispozici. O zahájení jejich výdeje budou občané včas informováni.


Celý článek...
 

Zvýšení ceny pitné vody

Email Tisk PDF

16.12.20

Ilustrační foto archiv město Vysoké MýtoVe Vysokém Mýtě a okolních obcích dojde ke zvýšení ceny pitné vody. Odběratelům se od 1. ledna 2021 zvedne cena vodného za jeden kubický metr o 1,90 Kč bez DPH tj. o 2,09 Kč včetně 10 % DPH. Ke zvýšení ceny dochází z důvodu plnění podmínek pro poskytnutí dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR na akci Zlepšení jakosti pitné vody pro skupinový vodovod Vysoké Mýto. V rámci této dotace byl pořízen nový zdroj kvalitní pitné vody na Peklech.


Celý článek...
 

Dobrovolné antigenní testování obyvatel

Email Tisk PDF

15.12.20

TestováníNa základě rozhodnutí vlády proběhne v období od 16. prosince do 15. ledna dobrovolné bezplatné antigenní testování obyvatel. Obecné informace uvádí leták Ministerstva zdravotnictví ČR a rozcestník na webových stránkách Pardubického kraje.  Další podrobnosti naleznete na webových stránkách Nemocnice Pardubického kraje a. s. 


Celý článek...
 

Změna úředních hodin městského úřadu pro veřejnost

Email Tisk PDF

02.12.20

Městský úřad, foto Aleš Felgr

Městský úřad Vysoké Mýto rozšířil od pondělí 7. prosince úřední hodiny. V pondělí a ve středu jsou budovy úřadu otevřeny od 8.00 do 11.30 a po polední přestávce od 12.30 do 17.00. V ostatní dny je městský úřad pro veřejnost do odvolání i nadále uzavřen. K omezení úředních hodin došlo v souvislosti s nouzovým stavem, který platí od 5. října, a s tím souvisejícími vládními krizovými opatřeními.

 

Žádáme občany, aby své záležitosti vyřizovali v nejnutnější případech a v maximální míře využili konzultace po telefonu, případně elektronickou cestou.


Celý článek...
 

Úprava parkovacího systému ve Vysokém Mýtě (aktualizováno 15. 1.)

Email Tisk PDF

30.11.20

Parkování na náměstí, foto Marie LněničkováOd 1. ledna došlo ve Vysokém Mýtě k úpravě systému placeného parkování. „Ke změnám nás inspirovala výměna přístrojů na placení parkovného, které už byly dožilé. Zamýšleli jsme se proto v této souvislosti nad celým parkovacím systémem, nad kvalitou a rozsahem služeb i nad tím, jak více lidem umožnit v centru města zaparkovat a vyřídit potřebné záležitosti,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Šemberovo divadlo je po rekonstrukci divadelního sálu připraveno ke znovuotevření

Email Tisk PDF

27.11.20

Video Radek ŠtěpánŠemberovo divadlo ve Vysokém Mýtě začalo sloužit svému účelu v roce 1925. Od té doby prošlo několika rekonstrukcemi, naposledy v polovině 90. let. Vysoké Mýto se proto nyní rozhodlo pro jeho zásadnější obnovu, ke které přizvalo architektku a designérku Helenu Dařbujánovou. Jako první prošel modernizací divadelní sál.


Celý článek...
 

Vzácný Brandlův obraz se po roce vrátil domů

Email Tisk PDF

23.11.20

Foto Jana SommrováV pátek 20. listopadu byl zrestaurovaný obraz Nanebevzetí Panny Marie nainstalován zpět na své místo na hlavní oltář v kostele sv. Vavřince. „Obraz Petra Brandla ve Vysokém Mýtě je zcela jednoznačně jednou z nejvzácnějších památek, kterou tady máme. Proto nám jeho stav dlouho ležel na srdci. Byl několikrát kontrolován památkáři i restaurátory. Nakonec jsme na jeho obnovu použili dotaci z Ministerstva kultury,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Celkové náklady na restaurování oltářního obrazu Petra Brandla činily 1 133 tisíc korun. Největší podíl byl zaplacen z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Město Vysoké Mýto přispělo částkou 114 tisíc korun.


Celý článek...
 

Poslední volný stavební pozemek v lokalitě za pivovarem

Email Tisk PDF

18.11.20

Lokalita za pivovarem, foto archiv Městský úřad Vysoké MýtoMěsto vybudovalo infrastrukturu v lokalitě za pivovarem a na zasíťovaných pozemcích vyrůstají nové rodinné domy. „V lokalitě za pivovarem jsme po mnoha letech získali všechny pozemky a ve dvou etapách se nám podařilo zasíťovat parcely pro individuální bytovou výstavbu,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Město nabídlo zájemcům ke koupi 32 pozemků pro stavbu samostatných rodinných domů a 8 pro řadové domy. Nyní už zbývá k prodeji poslední pozemek. „Současný zájem o stavební pozemky předčil naše očekávání. Všechny pozemky až na jeden jsou už prodané, nebo připravené ke schválení prodeje v zastupitelstvu města,“ dodal starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Samolepky na nádoby na směsný odpad budou obyvatelům rodinných domů rozesílány poštou

Email Tisk PDF

10.11.20

Nádoba na směsný odpad, foto Veronika GabrhelováObyvatelé Vysokého Mýta bydlící v rodinných domech, kteří si ve stanovených termínech nestihli na městském úřadu osobně vyzvednout samolepky na rok 2021 na nádoby na směsný komunální odpad, mohou o jejich vydání požádat prostřednictvím ŽÁDOSTI, která je rovněž k dispozici na městských webových stránkách mezi formuláři odboru životního prostředí. Vyplněnou žádost je třeba zaslat elektronicky, nebo poštou na adresu: Městský úřad Vysoké Mýto, B. Smetany 92, 566 01 Vysoké Mýto, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Samolepka na nádobu na směsný komunální odpad bude žadateli zaslána v následujících týdnech poštou na adresu, kterou uvedl v žádosti. 


Celý článek...
 

Gratulace jubilantům se obnoví po zlepšení koronavirové situace

Email Tisk PDF

04.11.20

Ilustrační foto Aleš FelgrZ důvodu opatření vlády proti šíření covid-19 přestali členové komise pro občanské záležitosti navštěvovat seniory, kterým chodí blahopřát k významným životním jubileím. Přijdou k nim později, až se zlepší epidemiologická situace. „Na naše seniory jsme nezapomněli a myslíme na ně i v této nelehké době. Nejen jubilantům přeji alespoň touto formou především pevné zdraví, hodně optimismu a pohody,“ řekl starosta František Jiraský.


 

Sběrný dvůr v ulici Kpt. Poplera je do odvolání uzavřen

Email Tisk PDF

02.11.20

Sběrný dvůr, foto Ivana PokornáSběrný dvůr v ulici Kpt. Poplera ve Vysokém Mýtě bude od 2. listopadu až do odvolání uzavřen z důvodů bezpečnostních a hygienických. V termínech provozu tohoto sběrného dvora bude otevřen sběrný dvůr v Průmyslové ulici. Provozní doba sběrného dvora v Průmyslové ulici bude v pracovní dny bude vždy od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do  17.00. V sobotu bude otevřen od 8.00 do 12.00. Prosíme o dodržování řádných rozestupů, nošení roušek a trpělivost před vpuštěním do sběrného dvora.


 

Informace a navazující opatření ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

19.10.20

Ilustrační foto Vlastimil RaškaV souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným vládou ČR  v pondělí 5. října a souvisejícími krizovými opatřeními zveřejňujeme informace o navazujících opatřeních ve Vysokém Mýtě. Tyto informace PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME.


Celý článek...
 

Změny v třídění odpadů ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

30.09.20

Ilustrační foto Veronika RichtrováV odpadovém hospodářství ve Vysokém Mýtě nastanou v roce 2021 zásadní změny, které se budou týkat všech obyvatel. Jejich důvodem jsou legislativní změny, které se chystají. V současné době je v Poslanecké sněmovně ke schválení nový zákon o odpadech, který klade zásadní důraz na důkladnější třídění odpadů. „Čím dříve začneme a podaří se nám snížit množství odpadů vyvážených na skládku, tím to bude lepší pro nás pro všechny,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Policista - povolání, které má smysl

Email Tisk PDF

21.09.20

Náborový letákKrajské ředitelství Policie Pardubického kraje nabízí zájemcům uplatnění ve svém týmu. Získají zajímavou společensky prospěšnou práci, jistotu stabilního zaměstnání a náborový příspěvek 75 tisíc korun. U policie se jim otvírá možnost profesního růstu a také možnost doplnění vysokoškolského vzdělání. Ve služebním poměru budou mít 6 týdnů dovolené a obdrží příspěvky na dovolenou.

 

Úkolem policistů je především chránit bezpečnost a pořádek ve společnosti, prosazovat zákonnost, chránit práva a svobody osob, preventivně působit proti trestné a jiné protiprávní činnosti a potírat ji. Více informací o přijetí do služebního poměru a práci u Policie ČR obdržíte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo tel. 720 166 708.

 

 


 

Změny v oblasti taxislužby

Email Tisk PDF

24.06.20

Ilustrační foto Aleš FelgrMěstský úřad Vysoké Mýto, Odbor dopravních a správních agend jako příslušný dopravní úřad informuje o důležitých změnách v oblasti taxislužby, které nabývají platnosti 1. července 2020. Změny vycházejí z novely zákona č. 111/1994 Sb. o silniční dopravě. Další informace naleznete v Metodice pro dopravce a řidiče ke změnám právní úpravy taxislužby v roce 2020.


 

Nová databáze ztracených a nalezených psů na webu Státní veterinární správy

Email Tisk PDF

13.03.20

Ztracený pes, ilustrační foto archiv Městské policieStátní veterinární správa spustila na svých webových stránkách novou aplikaci Databáze ztracených a nalezených psů. Ta umožňuje občanům, útulkům a městské policii na jednom místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.  Tato nová databáze je k dispozici ZDE.


Celý článek...
 

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb a katalog sociálních služeb slouží široké veřejnosti

Email Tisk PDF

09.10.19

Plán sociálních služebDva roky pracovali odborníci z řad poskytovatelů, zadavatelů a také uživatelů sociálních služeb, aby připravili výhled do budoucnosti sociálních služeb na Vysokomýtsku. Do plánování byla zapojena i široká veřejnost, a to prostřednictvím dotazníkového šetření a on-line anket. Výsledný dokument tak odráží potřeby seniorů, osob se zdravotním postižením, rodin, etnických menšin a skupin ohrožených sociálním vyloučením, nezaměstnaností a závislostmi. „Jsem přesvědčen, že Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb vytvořil kvalitní základy pro dobré fungování i další rozvoj a udržitelnost sociálních služeb na území ORP Vysoké Mýto, a tím pomůže zlepšit sociální situaci jeho obyvatel,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Chraňte domov i sebe - BEZPEČNOSTNÍ DESATERO

Email Tisk PDF

27.08.19

Leták GR HZS ČRKaždý rok dochází v domácnostech po celé České republice k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny. Větší informovaností občanů můžeme celé řadě požárů předejít a ochránit tak lidské životy a zdraví, proto Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky připravilo informační kampaň nazvanou BEZPEČNOSTNÍ DESATERO - Chraňte domov i sebe. Leták ke stažení naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Informace pro spolky a bývalá občanská sdružení

Email Tisk PDF

25.04.19

logo Vol2Ministerstvo spravedlnosti zpracovalo ve spolupráci s Výborem pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace informaci pro spolky a bývalá občanská sdružení o povinnostech, které pro ně vyplývají z občanského zákoníku a ze zákona o veřejných rejstřících. Jedná se především o povinnosti související s ohlašováním evidenčních údajů o spolcích (bývalých občanských sdruženích) do spolkových rejstříků vedených krajskými soudy. Informaci naleznete ZDE a níže. 


Celý článek...
 

Stavební záměry lze předběžně konzultovat s městským architektem

Email Tisk PDF

27.03.19

Budova radnice1Městský architekt Jakub Chobotský provádí konzultační a poradenská činnost v oblastech architektury a urbanismu. Pro potřeby vysokomýtského stavebního úřadu vydává vyjádření ke stavebním záměrům. Již v přípravné fázi záměru architekt nabízí stavebníkům a projektantům předběžnou konzultaci, na které spolu proberou, zda je uvažovaný záměr v souladu s územním plánem, územní studií a s cíli v oblasti architektury a urbanismu. Rozsah potřebných příloh pro posouzení záměru městským architektem je uveden v přiloženém textu ZDE


Celý článek...
 

Programové prohlášení Rady města Vysokého Mýta pro volební období 2018 – 2022

Email Tisk PDF

06.02.19

pohled na VM 1

Rada města Vysokého Mýta vydala programové prohlášení na volební období 2018 - 2022. „Programové prohlášení vychází z minulého volebního období, kdy jsme zahájili přípravu řady investičních akcí a projektů. Nyní je chceme dokončit a zároveň začít další.  Některé akce budou na koordinaci poměrně složité, protože na nich budeme spolupracovat s jinými investory. S Ředitelstvím silnic a dálnic letos společně dokončíme úpravy křižovatek na průtahu městem. S Pardubickým krajem budeme spolupracovat na výstavbě nové stanice Zdravotní záchranné služby ve Vysokomýtské nemocnici. Ve spolupráci s Pardubickým krajem jako vlastníkem a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje coby správcem chceme zrekonstruovat Vraclavskou ulici,“ řekl starosta František Jiraský.  


Celý článek...
 

Konzultace městského architekta Jakuba Chobotského

Email Tisk PDF

05.10.18

Jaroslav Horak 3Městský architekt Jakub Chobotský je pro konzultace k dispozici v pondělí od 8.30 do 17.00 na městském úřadě, B. Smetany č.p. 92, v kanceláři č. 252, tel. 465 466 176. Čas osobní konzultace je vhodné domluvit předem, protože část dne městský architekt může být v terénu mimo budovu. Schůzku lze dohodnout i e-mailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Případně kontaktujte vedoucího stavebního úřadu Luboše Karmína, tel: 465 466 161, 777 754 271, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

Informace začínajícím podnikatelům

Email Tisk PDF

08.03.17

Mestsky uradOpakovaně se na obecní živnostenský úřad obrací řada nově začínajících podnikatelů s dotazy ohledně nabídek katalogových společností. Jedná se o konkrétní nabídky spočívající v úplatném zápisu podnikatele do určitého registru nebo evidence, tedy provedení zápisu za poplatek. Dovolujeme si podnikatelské subjekty upozornit, že předmětem správního poplatku souvisejícího se vznikem živnostenského oprávnění je ohlášení živnosti nebo přijetí žádosti o koncesi. Tento správní poplatek je vybírán pouze obcí, která vykonává státní správu v oblasti živnostenského podnikání.


Celý článek...
 

Na radnici pro ztracené věci

Email Tisk PDF

02.06.16

klice1Ztratili jste na veřejném prostranství, či veřejných prostorách nějakou věc a po marném hledání jste to tak říkajíc vzdali? Pak vám doporučujeme zkusit ještě jednu možnost. Zajděte na městský úřad, kde jsou shromažďovány předměty, které přinesli jejich poctiví nálezci. Možná mezi těmito věcmi bude zrovna ta vaše. V případě dotazů kontaktujte Lukáše Vágnera, tel. 465 466 173, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  


 

Pravidla provozu městské bezplatné wifi sítě

Email Tisk PDF

10.05.16

Free WiFi Sign Size Guide kopieV návaznosti na nový výklad předpisů týkajících se provozu veřejných wifi sítí stanovilo město Vysoké Mýto pravidla provozu bezplatné wifi sítě v budovách městského úřadu a na náměstí Přemysla Otakara II. Pro přístup do městské wifi sítě bude každému, kdo se do ní bude mít zájem připojit, nejprve zaslána SMS s přístupovým kódem, kterým se přihlásí do sítě. Celý proces je zcela automatizovaný, po úspěšné autorizaci bude umožněn přístup k internetu na 30 minut. Po uplynutí této doby bude systémem vyžadována opětovná autorizace. K městské bezplatné wifi síti je možné se připojit každý den od 7:00 do 21.00.


Celý článek...
 

Upozornění občanům na zakázaný podomní a pochůzkový prodej

Email Tisk PDF

07.04.15

znakvmNa základě aktuálních informací Městské policie získaných z podnětů a stížností vyzýváme občany, aby pečlivě zvážili, koho si pustí do svých prostor. Mohou to být podomní prodejci, kteří velmi často používají klamavé praktiky za účelem odečtů vody, nebo uzavření nových smluv dodávek plynu a elektrické energie. Na tyto praktiky dlouhodobě upozorňuje Energetický regulační úřad ZDE. Podomní i pochůzkový prodej zboží i služeb je ve Vysokém Mýtě striktně zakázán, a to Tržním řádem - Nařízením č. 1/2013.

 


Celý článek...
 

Stomatologická pohotovost v lednu 2021

Email Tisk PDF

25.05.13

pomoc.jpgPro Vysoké Mýto zajišťují lékařskou službu první pomoci ve stomatologii zubní lékaři z části okresu Ústí nad Orlicí (oblast Vysoké Mýto – Choceň - Česká Třebová – Ústí n. Orlicí). Pacienty ošetří ve svých ordinacích v sobotu, v neděli a o svátcích od 8.00 do 11.00 hodin stomatologové podle rozpisu služeb, který naleznete ZDE.


Celý článek...