Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 17.10.2018

Hřbitovní brána z Brandlovy ulice je z důvodu rekonstrukce uzavřena

Email Tisk PDF

16.10.18

vstupni brana z BrandlovaTechnické služby Vysoké Mýto zahájily 16. října rekonstrukci hřbitovní brána z Brandlovy ulice. Po dobu opravy, která bude trvat přibližně tři týdny, bude tato brána uzavřena a vstup na vysokomýtský hřbitov bude umožněn pouze bránou z Milíčovy ulice.  


 

Vyhodnocení plánovacího setkání ke koncepční studii sídliště U Potoka

Email Tisk PDF

15.10.18

Setkani 1.10 3Na radnici se 1. října uskutečnilo plánovací setkání s veřejností v rámci přípravy KONCEPČNÍ STUDIE ÚZEMÍ VYMEZENÉHO ULICEMI JERONÝMOVA, POD KASINEM, JAVORNICKÉHO A ČESKÝCH BRATŘÍ, VYSOKÉ MÝTO. Cílem setkání bylo informovat obyvatele o připravované studii, důvodech pro její zadání, dalším postupu, budovat důvěru obyvatel v připravovanou koncepci území, zamezit případným neopodstatněným obavám a přispět k pocitu, že rozvoj území bude probíhat se spoluúčastí obyvatel území. Hlavním bodem jednání byla diskuse nad hodnotami, problémy, potřebami obyvatel a jejich prioritami rozvoje území. Cílem setkání nebylo nalezení shody na řešení jednotlivých témat, ale sběr podnětů, které projektant využije pro práci na koncepční studii.


Celý článek...
 

Oznámení o přerušení dodavky elektřiny 16. 10.a 17. 10.

Email Tisk PDF

15.10.18

Obrazek elektrinaČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 16. října a 17. října a ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Bližší informace naleznete ZDE. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.

 


Celý článek...
 

Na Vysokomýtsku probíhá anketa týkající se zajištění a dostupnosti sociálních služeb

Email Tisk PDF

15.10.18

Domov pro seniory LargeNa Vysokomýtsku úspěšně pokračuje komunitní plánování služeb v sociální oblasti. V rámci přípravy strategického plánu bylo zahájeno anketní šetření mezi obyvateli. Cílem je zjistit názory občanů na zajištění a dostupnost sociálních služeb. Anketa byla zahájena 25. září a je k dispozici na webových stránkách a sociálních sítích měst Vysokého Mýta a Chocně. S jejím rozšířením pomáhají i poskytovatelé sociálních služeb a střední a mateřské školy. Anketní lístky je také možné vyplnit a odevzdat v informačních centrech ve Vysokém Mýtě a Chocni i na Úřadu práce – kontaktní pracoviště Vysoké Mýto. “Věřím, že se nám od občanů, poskytovatelů služeb i zástupců obcí podaří získat maximum informací pro návrhy na zlepšení péče pro všechny lidi, kteří ji v našem regionu potřebují,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Výsledky voleb do Zastupitelstva města Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

06.10.18

volby1Ve volbách do obecních zastupitelstev, které se konaly ve dnech 5. října a 6. října, občané ve Vysokém Mýtě volili 21 zastupitelů z 235 kandidátů dvanácti volebních subjektů. V deseti volebních okrscích k volbám přišlo 4 165 voličů, což představuje 42,96 % oprávněných voličů. Největší volební účast 51,80 % byla ve volebním okrsku č. 7. Voliči odevzdali celkem 77 397 platných hlasů. Nejvíce hlasů získali Nestraníci. Obdrželi 14 592 hlasů, což představuje 18,85 % všech platných hlasů proměněných v 5 mandátů. Druzí Mejťáci získali 16,31 % hlasů a 4 mandáty, Občanská demokratická strana 12,4 % hlasů a 3 mandáty. Volba pro město, ANO 2011 a PATRIOTI pro VM mají po 2 mandátech. Křesťanská a demokratická unie - Čs. strana lidová, Naše Mýto 2018 a PROFIT Mejto po 1 mandátu. Celkové výsledky voleb ve Vysokém Mýtě naleznete níže a na internetových stránkách volby.cz.


Celý článek...
 

Konzultace nového městského architekta Jakuba Chobotského budou v pondělí

Email Tisk PDF

05.10.18

Jaroslav Horak 3Od 8. října bude ve Vysokém Mýtě působit nový městský architekt Jakub Chobotský. Pro konzultace bude k dispozici v pondělí od 8.30 do 17.00 na městském úřadě, B. Smetany č.p. 92, v kanceláři č. 252, tel. 465 466 176. Čas osobní konzultace je vhodné domluvit předem, protože část dne městský architekt může být v terénu mimo budovu. Schůzku lze dohodnout i e-mailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Případně kontaktujte vedoucího stavebního úřadu Luboše Karmína, tel: 465 466 161, 777 754 271, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

100. výročí vzniku Československa. OSLAVTE TO S NÁMI!

Email Tisk PDF

04.10.18

VopalkaVýstavami, přednáškami, koncerty a dalšími akcemi ve školách, v muzeu, na náměstí Přemysla Otakara II. i na jiných místech Vysokého Mýta si v průběhu letošního roku připomínáme 100. výročí vzniku republiky. Oslavy vyvrcholí v předvečer vyhlášení Československa v sobotu 27. října celodenním programem. Už dopoledne se s historikem Zdeňkem Horákem, archeologem Davidem Víchem a ředitelem Regionálního muzea Jiřím Junkem můžete vydat na komentované prohlídky po městě. Odpoledne se otevřou dveře základních škol, gymnázia a stavební školy, a také muzea a městského úřadu. Po 15. hodině bude naproti základní škole v Jungmannových sadech zasazen Strom republiky a vysokomýtských dětí narozených v roce 2018. Pak bude následovat kulturní program na náměstí Přemysla Otakara II., který vystřídá tradiční pietní akt u mohyly v Jungmannových sadech s účastí a čestnými salvami Armády ČR. Po jeho skončení se od mohyly vydá tradiční lampionový průvod VEČERA SVĚTEL na náměstí Přemysla Otakara II., které o půl osmé večer rozzáří slavnostní ohňostroj. Program předvečera 100. výročí založení Československa uzavře na náměstí lidová veselice, při níž se budou zpívat známé české písničky, jíst gulášová polévka uvařená šéfkuchaři Eurestu ve firmě Iveco a pít pivo z vysokomýtských minipivovarů.    


Celý článek...
 

Vysoké Mýto zasadí STROM REPUBLIKY. Lípa bude také stromem letos narozených vysokomýtských občánků

Email Tisk PDF

02.10.18

JungmankyV rámci 100. výročí vzniku Československa si vás dovolujeme co nejsrdečněji pozvat na zasazení STROMU REPUBLIKY v sobotu 27. října v 15.00 před základní školou v Jungmannových sadech ve Vysokém Mýtě. Tento strom bude zároveň i stromem vysokomýtských občánků, kteří se narodili v roce 2018. Jejich jména budou zapsána na listinu, která bude vložena do schránky ke kořenům tohoto stromu. Srdečně zveme především rodiče a sourozence letošních občánků, aby třeba jen symbolicky pomohli se zasazením stromu. V kulturním programu vystoupí žáci Základní školy Javornického.


 

Lidé debatovali o tom, s čím jsou spokojení a co by chtěli změnit v sídlišti U Potoka

Email Tisk PDF

02.10.18

Setkani 1.10 2Na radnici se 1. října uskutečnilo plánovací setkání s veřejností, jehož výsledky budou podkladem pro zpracování koncepční studie celého území sídliště U Potoka. Občané, kteří na setkání přišli, vytvořili s moderátory diskuze architekty Štěpánem Vacíkem, Karolínou Koupalovou a projektantem Alešem Hlavatým tři pracovní skupiny, v nichž debatovali o tom, co se jim v sídlišti U Potoka líbí a co by naopak chtěli změnit. Přemítali o tom, co se současnou zelení, komunikacemi, chodníky, parkovišti i co by chtěli udělat s řečištěm Blahovského potoka. Diskutovali také o vybavení sídliště - o dětském hřišti, lavičkách či plochách pro kontejnery...


Celý článek...
 

Informace pro vlastníky lesa o asanačních přípravcích k ochraně lesa

Email Tisk PDF

02.10.18

138Ba8 13.9.18Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů nedávno informoval všechny vlastníky lesa v obvodu působnosti ORP Vysoké Mýto, že v souvislosti s chemickou asanací kůrovcového dříví nabízí trh dva přípravky na ochranu rostlin (Forester, Decis Mega) pro použití neprofesionálními uživateli. Jelikož jsou tyto přípravky na trhu k dispozici pouze v omezeném množství, vydal Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský nařízení, kterým povoluje neprofesionálním uživatelům omezené a kontrolované použití přípravků Vaztak Les a Vaztak Active k asanaci kůrovcového dříví, a to na omezenou dobu do 12. ledna 2019.


Celý článek...
 

Vysoké Mýto schválilo podporu stavbě nové stanice zdravotnické záchranné služby

Email Tisk PDF

27.09.18

IMG 5092Zastupitelstvo města schválilo na svém zářiovém zasedání podporu záměru Pardubického kraje vybudovat v areálu užívaném Vysokomýtskou nemocnicí v ulici Vraclavská novou výjezdovou stanici Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. „Jsme přesvědčení, že nová stanice přispěje k dalšímu zkvalitnění zdravotní péče o občany, proto jsme rozhodli, že na náklady města zajistíme demolici nevyužívaného pavilonu, který stojí na pozemcích určených pro stavbu stanice. Zajistíme i výsadbu náhradní zeleně. A po dokončení stavby darujeme pozemek zastavěný výjezdovou stanicí Pardubickému kraji,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Ve Svařeni postaví pomník obětem I. světové války

Email Tisk PDF

27.09.18

Pomnik obtemZ podnětu obyvatel a osadního výboru Svařeně postaví město v této místní části pomník obětem I. světové války. Pomník bude odhalen v rámci oslav 100. výročí ukončení války a vzniku Československa. Na pamětní desce budou vyryta jména místních obyvatel, kteří zahynuli během I. světové války. Do vyhledávání jmen obětí se pustili sami obyvatelé Svařeně. Někteří padlí jsou zmíněni v místní kronice, některá jména obětí pomáhali ověřit historici Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Pomník bude stát ve Svařeni mezi bývalým transformátorem, který nyní slouží jako sousedská knihovna a sezonní výstavní prostor, a starobylým máchadlem. A jak bude pomník vypadat? Na pískovcovém bloku vysokém 150 cm bude umístěna tmavá žulová deska s vytesanými jmény obětí. Pořízení pomníku bude stát 50 tisíc korun. Pokud dopadne dotace Pardubického kraje, pak náklady města budou poloviční.


 

Zúčastněte se ankety ke kvalitě sociálních služeb na Vysokomýtsku

Email Tisk PDF

24.09.18

Domov pro seniory LargeChybí Vám v blízkosti Vašeho bydliště pečovatelská služba? Uvítali byste více domovů pro seniory? Chcete větší možnosti sociálního poradenství? Váš názor tomu může pomoci. Vyplňte anketu online ZDE. Pomůžete tak shromáždit podklady pro tvorbu nového Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb pro území obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto. Anketu je možné vyplnit také fyzicky. Sběrná místa a anketní lístky jsou umístěny v těchto organizacích: Turistické informační centrum, nám. Přemysla Otakara II. 96, 566 01 Vysoké Mýto, Úřad práce – kontaktní pracoviště Vysoké Mýto, Žižkova 272, Litomyšlské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto, Informační centrum města Choceň, Tyršovo náměstí 301, 565 01 Choceň.

Miroslava Marchalová, Jihočeská rozvojová o.p.s.


Celý článek...
 

Termín druhé splátky poplatku za odpad je do konce října

Email Tisk PDF

24.09.18

WP 20180419 07 02 07 Pro Large kopie kopieUpozorňujeme poplatníky, kteří využili možnosti dané vyhláškou a zaplatili pouze první splátku místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, že druhá splátka poplatku ve výši 260 Kč je splatná nejpozději do 31. října. Druhou splátku můžete uhradit v hotovosti na Městském úřadě Vysoké Mýto, ul. B. Smetany 92, v klientském centru v hlavní pokladně (budova na náměstí, v přízemí) ve dnech pondělí, středa od 7.30 do 17.00, úterý, čtvrtek, od 7.30 – 15.00 a pátek od 7.30 do 14.00 nebo převodem na účet obce č. 51236611/0100, variabilní symbol: rodné číslo poplatníka. Variabilní symbol musí být uveden správně, aby platba mohla být identifikována a poplatek řádně přiřazen k plátci. Pokud budete poplatek za odpady hradit převodem na účet obce za více osob společnou částkou (např. domácnost), je třeba předložit seznam osob, za které je poplatek odváděn na tiskopise Oznámení společné platby poplatku, který obdržíte u správce poplatku, nebo je k dispozici ke stažení na internetových stránkách města ZDE.


Celý článek...
 

Bezejmennou ulici pojmenovali Karosářská, další dostala název Sodomkova

Email Tisk PDF

20.09.18

IMG 5247Zastupitelstvo města schválilo na svém zasedání 19. září názvy ulic odkazující na slavnou vysokomýtskou karosářskou tradici. Doposud bezejmenná ulice od křižovatky u supermarketu Lidl směrem k areálu Iveco se nyní jmenuje Karosářská. V lokalitě za pivovarem město vybudovalo infrastrukturu pro stavbu rodinných domů a co nevidět zde vyrostou první domy. Podle územní studie bude lokalita v příštích letech postupně zastavěna. Okrajové ulice nové zástavby budou nazvány podle ulic, na které logicky navazují, a to ulice Školní, Mánesova a Mládežnická. Nově vzniklá páteřní komunikace propojující ulice Rokycanovu a Pivovarskou ponese název Sodomkova. Uprostřed zástavby vznikne náměstí, kterému dalo zastupitelstvo název Zelené náměstí.


Celý článek...
 

Ve výroční publikaci se město ohlíží za uplynulým čtyřletým obdobím

Email Tisk PDF

13.09.18

TitulZačátkem září zamířila do všech domácností ve Vysokém Mýtě i v místních částech bilanční publikace, jejíž elektronickou verzi naleznete ZDE. Představuje ohlédnutí za činností radnice v uplynulých čtyřech letech a obsahuje nejdůležitější informace a události. Informuje o hospodaření města i o péči o městský majetek. V publikace nechybí ani podpora města sociálním službám, zdravotnictví, školství, sportu a kultury. Věnuje se také zlepšování bezpečnosti ve městě a posunu v řešení neutěšené dopravní situace na silnici I/35 na průtahu městem. Významné místo v publikaci dostala péče města o vysokomýtské památky, která je oceňována i na celostátní úrovni. Podobně oceňovaný je i systém nakládání s odpady, kterému je spolu s péčí o zeleň věnována další kapitola. V části zaměřené na otevřenost radnice se občané dozvědí o uspořádaných setkáních s veřejností, na kterých byla zejména projednávána obnova veřejných prostranství. Zatímco Vaňorného náměstí se už podařilo opravit, na základě dalších projednání byla upřesněna zadání pro veřejné soutěže a nyní vznikají studie a projekty, které budou připraveny k realizaci v příštích letech. Jejich přehled je uveden v závěru publikace.


 

Na území Vysokého Mýta proběhne speciální ochranná deratizace

Email Tisk PDF

03.09.18

NY2A5560Ve dnech 17. září až 16. listopadu proběhne na území města Vysokého Mýta speciální ochranná deratizace k omezení výskytu obtížných hlodavců. Speciální ochranná deratizace bude provedena dle platných právních předpisů a Standardní metodiky ochranné deratizace. Ošetřeny budou zatravněné a ostatní plochy města včetně integrovaných obcí Brtče, Domoradic, Knířova, Lhůty, Svařeně a Vanic.

Odbor životního prostředí


 

Výzva vlastníkům lesa k zajištění ochrany lesa před kůrovcovou kalamitou

Email Tisk PDF

31.08.18

krovecMěstský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů tímto upozorňuje všechny vlastníky lesa, že vlivem extrémního sucha a srážkového deficitu v letošním roce došlo k oslabení vitality a odolnosti smrkových porostů, následkem čehož dochází k plošnému přemnožení hmyzího škůdce – převážně lýkožrouta smrkového a lesklého („kůrovce“). Současná situace proto vyžaduje nutná a rychlá opatření v zájmu ochrany a zachování lesa.


Celý článek...
 

Město restauruje fasádu secesní vily Marie

Email Tisk PDF

15.08.18

Vila MariePrůčelí secesní vily Marie, jak městský dům v Komenského ulici nedávno při jeho znovuotevření pojmenovali, se v polovině srpna zahalilo do lešení. V průběhu příštích měsíců zde bude probíhat restaurování secesní fasády, na které městu přispělo Ministerstvo kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón částkou 621 tisíc korun. Secesní vila byla postavená v roce 1905 a dodnes si částečně zachovala původní vnitřní vybavení jako jsou zábradlí, podlahy, dveře i štukové stropy. Vila je dokladem technické vyspělosti řemesla i estetické úrovně uměleckořemeslné výroby počátku 20. století. Od září loňského roku slouží pro nejrůznější aktivity seniorů, které v ní organizuje Ledax Vysoké Mýto. Svoje jméno vila dostala po nadšené propagátorce vzdělávání žen Maruši Dostálové, která patřila v první třetině minulého století mezi přední představitelky ženského hnutí ve Vysokém Mýtě. Tuto významnou osobnost připomíná pamětní deska ve vstupních prostorách vily.


Celý článek...
 

Probíhá úprava křižovatek a přechodů na průtahu Vysokým Mýtem

Email Tisk PDF

03.08.18

Letecke V M 2011Převzetím staveniště zahájil dodavatel stavby 6. srpna úpravu křižovatek a přechodů na silnici I/35 na průtahu Vysokým Mýtem, která je společným projektem města Vysokého Mýta a Ředitelství silnic a dálnic ČR. V rámci úpravy křižovatek a přechodů dodavatel nejprve postupně uloží v chodnících podél silnice I/35 v ulicích Husova a Hradecká kabelové vedení veřejného osvětlení a světelného signalizačního zařízení (semaforů). Tyto práce bude provádět od 6. srpna po úsecích, vždy mezi nejbližšími křižovatkami. Uzavření chodníků bude označené dopravními značkami v místech, kde bude možné bezpečně přejít na protilehlý chodník. Rezidentům bude přístup umožněn. O případném omezení vjezdu na sousední pozemky bude dodavatel jejich vlastníky či uživatele informovat minimálně pět dní předem. Stavební úpravy na křižovatkách a přechodech na silnici I/35 začnou v září. Informace o jejich zahájení a případném dopravním omezení budou zveřejněny na městských webových stránkách.

 


Celý článek...
 

Komunikace a chodníky na sídlišti u hřbitova v novém kabátě

Email Tisk PDF

02.08.18

Sidlit u hbitova 11Sídliště u hřbitova si oddychlo od čtyřměsíčního stavebního ruchu. Nyní se už jeho obyvatelé mohou těšit z opravených komunikací, z nových bezbariérových chodníků i 54 parkovacích míst pro osobní automobily. V rámci obnovy prostranství město vytvořilo nové a upravilo dosavadní plochy pro kontejnery na odpad. V ulicích Palackého a Roháčova zrekonstruovalo veřejné osvětlení. Proměnou prošlo i hřiště pro míčové hry. Dostalo nový povrch z asfaltového betonu a nové sloupky na uchycení sítí. Ve vnitrobloku přibyly nové lavičky a odpadkové koše. Reportáž o sídlišti naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Zpracovatelé koncepční studie sídliště Družba předali vyhodnocení plánovacího setkání s veřejností

Email Tisk PDF

23.07.18

IMG 3323V rámci přípravy koncepční studie území vymezeného ulicemi Prokopa Velikého, Jiráskova, Gen. Svatoně a Odbojářská uspořádalo město koncem června setkání s veřejností (REPORTÁŽ ze setkání ZDE). Moderované diskuze se ujali zpracovatelé studie, kteří s občany debatovali o hodnotách, problémech i o prioritách území. Získané informace zpracovali a shrnuli je ve VYHODNOCENÍ ZDE.


Celý článek...
 

Organizace školního roku 2018 / 2019

Email Tisk PDF

21.06.18

znakObdobí školního vyučování ve školním roce 2018/2019 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 3. září 2018. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2019. Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října 2018 a úterý 30. října 2018. Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019. Vyučování začne ve čtvrtek 3. ledna 2019. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019.


Celý článek...
 

Informace začínajícím podnikatelům

Email Tisk PDF

08.03.17

Mestsky uradOpakovaně se na obecní živnostenský úřad obrací řada nově začínajících podnikatelů s dotazy ohledně nabídek katalogových společností. Jedná se o konkrétní nabídky spočívající v úplatném zápisu podnikatele do určitého registru nebo evidence, tedy provedení zápisu za poplatek. Dovolujeme si podnikatelské subjekty upozornit, že předmětem správního poplatku souvisejícího se vznikem živnostenského oprávnění je ohlášení živnosti nebo přijetí žádosti o koncesi. Tento správní poplatek je vybírán pouze obcí, která vykonává státní správu v oblasti živnostenského podnikání.


Celý článek...
 

Na radnici pro ztracené věci

Email Tisk PDF

02.06.16

klice1Ztratili jste na veřejném prostranství, či veřejných prostorách nějakou věc a po marném hledání jste to tak říkajíc vzdali? Pak vám doporučujeme zkusit ještě jednu možnost. Zajděte na městský úřad, kde jsou shromažďovány předměty, které přinesli jejich poctiví nálezci. Možná mezi těmito věcmi bude zrovna ta vaše. V případě dotazů kontaktujte Lukáše Vágnera, tel. 465 466 173, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  


 

Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Email Tisk PDF

16.05.16

ChorvatskoRodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi? Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?


Celý článek...
 

Pravidla provozu městské bezplatné wifi sítě

Email Tisk PDF

10.05.16

Free WiFi Sign Size Guide kopieV návaznosti na nový výklad předpisů týkajících se provozu veřejných wifi sítí stanovilo město Vysoké Mýto pravidla provozu bezplatné wifi sítě v budovách městského úřadu a na náměstí Přemysla Otakara II. Pro přístup do městské wifi sítě bude každému, kdo se do ní bude mít zájem připojit, nejprve zaslána SMS s přístupovým kódem, kterým se přihlásí do sítě. Celý proces je zcela automatizovaný, po úspěšné autorizaci bude umožněn přístup k internetu na 30 minut. Po uplynutí této doby bude systémem vyžadována opětovná autorizace. K městské bezplatné wifi síti je možné se připojit každý den od 7:00 do 21.00.


Celý článek...
 

Upozornění občanům na zakázaný podomní a pochůzkový prodej

Email Tisk PDF

07.04.15

znakvmNa základě aktuálních informací Městské policie získaných z podnětů a stížností vyzýváme občany, aby pečlivě zvážili, koho si pustí do svých prostor. Mohou to být podomní prodejci, kteří velmi často používají klamavé praktiky za účelem odečtů vody, nebo uzavření nových smluv dodávek plynu a elektrické energie. Na tyto praktiky dlouhodobě upozorňuje Energetický regulační úřad ZDE. Podomní i pochůzkový prodej zboží i služeb je ve Vysokém Mýtě striktně zakázán, a to Tržním řádem - Nařízením č. 1/2013.

 


Celý článek...
 

Stomatologická pohotovost v říjnu 2018

Email Tisk PDF

25.05.13

pomoc.jpgPro Vysoké Mýto zajišťují lékařskou službu první pomoci ve stomatologii zubní lékaři z části okresu Ústí nad Orlicí (oblast Vysoké Mýto – Choceň - Česká Třebová – Ústí n. Orlicí). Pacienty ošetří ve svých ordinacích v sobotu, v neděli a o svátcích od 8 do 11 hodin stomatologové podle rozpisu služeb, který naleznete ZDE.


Celý článek...