Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 17.12.2018

Oznámení městského úřadu

Email Tisk PDF

14.12.18

urad LargeV pondělí 31. prosince bude na městském úřadě prováděna migrace databázových a informačních systémů, která výrazně omezí provoz počítačové sítě. Vzhledem k tomu, že v uvedený den nemůžeme zajistit plnohodnotné poskytování našich služeb, budou obě budovy městského úřadu pro veřejnost uzavřeny. Prosíme občany, aby si své záležitosti přišli na městský úřad vyřídit ve čtvrtek 27. 12. a v pátek 28. 12. nebo pak ve středu 2. 1. 2019. Děkujeme vám všem za pochopení.

Jan Vlček, tajemník


 

Z Programu regenerace budou zrestaurována vitrážová okna kostela Nejsvětější Trojice

Email Tisk PDF

13.12.18

NY2A2282Město Vysoké Mýto obdrželo dotaci 370 tisíc korun z rezervy Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón (MPR a MPZ) na restaurování secesních vitrážových oken kostela Nejsvětější Trojice. Restaurátorských prací se ujme zkušený restaurátor Jaroslav Skuhravý, který díky příspěvku z Programu regenerace již několik let postupně restauruje vitrážová okna kostela sv. Vavřince. Jaroslav Skuhravý se restaurování okenních vitráží věnuje již 54 let. S úspěšnými výsledky jeho dlouholeté restaurátorské práce se můžeme setkat třeba v chrámu sv. Víta na Pražském Hradě a v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.


Celý článek...
 

Stovky lidí přišly na adventní kujebácký jarmark a rozsvícení vánočního stromu

Email Tisk PDF

03.12.18

DSC 0119 LargeVysoké Mýto se 1. prosince probudilo do bílého sobotního rána. Zasněžené náměstí Přemysla Otakara II. přivítalo stovky lidí, kteří si nenechali ujít adventní kujebácký jarmark. Ten se již tradičně koná v předvečer zahájení adventu. Letošní nabídka byla opravdu bohatá, a to jak do počtu prodejců, tak i pestrosti jejich sortimentu. Prodávalo se nejrůznější vánoční zboží, ale i keramika, výrobky z proutí a textilu, které poslouží po celý rok. Náměstím voněla medovina, punč, svařené víno a spousta dobrot. Reportáž z jarmarku a rozsvícení vánočního stromu naleznete ZDE, fotogalerii Adély Kotrbové ZDE, Aleše Felgra ZDE a Lukáše Rufera ZDE.


Celý článek...
 

Stavební úpravy na dalších křižovatkách a přechodech budou pokračovat na jaře

Email Tisk PDF

30.11.18

Krizovatky1V rámci úprav křižovatek a přechodů na silnici I/35 na průtahu Vysokým Mýtem byly dokončeny stavební práce a osazeny semafory na křižovatce s ulicemi Vraclavská a Karosářská a dále na křižovatce s ulicemi Pražská a Riegerova. Současně skončily stavební práce na novém přechodu přes silnici I/35 u autobusového nádraží, který byl kvůli vyšší bezpečnosti chodců osazen světelným signalizačním zařízením.


Celý článek...
 

Nominace na Výroční ceny města Vysokého Mýta za rok 2018

Email Tisk PDF

26.11.18

Kujeba 2018 38 LargeBlíží se konec kalendářního roku a s ním i poslední letošní společenské, kulturní a sportovní akce. Do 10. ledna můžete nominovat na udělení výroční ceny města zajímavé osobnosti vysokomýtské kultury a sportu. Těch, kteří si to zaslouží, byla letos hezká řádka. Svoje nominace zasílejte na formuláři, který si můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru a v klientském centru Městského úřadu ve Vysokém Mýtě, B. Smetany 92 nebo si je také můžete stáhnout z internetových stránek města ZDE. Nominace musí obsahovat souhlas nominovaného i navrhovatele. (Držitelé výročních cen za rok 2017, foto Ivan Krejza)


Celý článek...
 

Letošní vánoční strom už zdobí vysokomýtské náměstí

Email Tisk PDF

26.11.18

IMG 6498Vánoční strom už stojí na obvyklém místě na náměstí Přemysla Otakara II. V pondělí 26. listopadu ho přivezl transportní vůz Městských lesů z Pražského Předměstí ve Vysokém Mýtě. Zaměstnanci Technických služeb se pak postarali o jeho postavení a ukotvení. Smrk pichlavý měří 11 metrů a po obvodu má 125 centimetrů. V zahradě, odkud pochází, rostl 24 let. V následujících dnech ho ozdobí 180 metrů dlouhými světelnými řetězy a dekoracemi. V plné kráse se představí při SLAVNOSTNÍM ROZSVÍCENÍ v sobotu 1. prosince v 16.30. Reportáž z převozu a usazení vánočního stromu naleznete ZDE, fotoreportáž Jana Vlčka a Aleše Felgra ZDE.


Celý článek...
 

Budova gymnázia se dočká zateplení i nového nátěru fasády

Email Tisk PDF

20.11.18

Gymnazium LargeBezmála sto čtyřicet let stará budova vysokomýtského gymnázia se co nevidět dočká zásadní proměny. A nebude to změna pouze na pohled, ale pocítí ji všichni, kteří ve škole působí, žáci i učitelé. Pardubický kraj se rozhodl v příštím roce investovat do zateplení budovy a nátěru fasády. Rada kraje už schválila dodavatele, který potřebné úpravy provede za necelých 30 milionů korun. Díky následným úsporám energií se změna projeví i v rozpočtu školy.


Celý článek...
 

Parkovací známky na rok 2019 v prodeji

Email Tisk PDF

19.11.18

parkovani LargeV klientském centru Městského úřadu v hlavní pokladně jsou v prodeji parkovací známky na rok 2019 barvy modré a známky typu D s parkovacím kotoučem v barvě oranžové. Známku je nutno nalepit v souladu s rozhodnutím Ministerstva dopravy ČR č. 3224, které je také k nahlédnutí v hlavní pokladně. Parkovné je třeba platit ve vnitřní zóně města, na parkovišti u bazénu a parkovišti v ulici Pražská u budovy ředitelství Iveco Czech Republic, a. s. od pondělí do pátku od 6 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 12 hodin. Známka platí na všech označených parkovištích, s výjimkou parkovišť pro krátkodobá stání, tedy před Šemberovým divadlem a před budovou České pošty.


Celý článek...
 

Ve Svařeni odhalili pomník a uctili památku obětí první světové války

Email Tisk PDF

13.11.18

Pomnik Svae 1Na den přesně 100 let po skončení první světové války, 11. listopadu 2018, odhalili ve Svařeni pomník věnovaný zdejším obětem první světové války. „Zasloužili se o něj především obyvatelé této místní části Vysokého Mýta, kteří přišli s myšlenkou připomenout pomníkem dávné sousedy, kteří zahynuli za první světové války. Město se ujalo financování a realizace pomníku,“ řekl starosta František Jiraský. Slavnostního odhalení pomníku se vedle místních obyvatel, zástupců města a dalších hostů zúčastnil také plk. Petr Holý, ředitel Krajského vojenského ředitelství Pardubice, čestná stráž Armády ČR, Policie ČR, členů Klubu přátel vojenské historie 98 a dobrovolných hasičů ze Svařeně. Slavnostní ráz pietní akce umocnilo hudební vystoupení žáků dechového oddělení Základní umělecké školy Vysoké Mýto. Reportáž ze Svařeně naleznete ZDE a fotogalerii Ludmily Škrbové ZDE.


Celý článek...
 

Pardubický kraj ocenil město Vysoké Mýto za péči o památky

Email Tisk PDF

12.11.18

DSC 0332Na tradičním setkání pracovníků v kultuře a památkové péči Pardubického kraje, které se konalo 12. listopadu v Pardubicích, převzal starosta František Jiraský cenu Pardubického kraje za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2017. „Je to uznání práce jak volených představitelů města, tak i úředníků, kteří mají památky na starosti,“ uvedl starosta František Jiraský a dodal: „Ocenění je pro nás závazkem do budoucnosti.“ Nápadů na obnovu památek je celá řada. V příštím roce by mohlo dojít na restaurování oltářního obrazu Nanebevzetí Panny Marie od Petra Brandla, který je největším obrazem tohoto významného barokního malíře v českých zemích, obnovu břidlicové střechy věží Litomyšlské brány a částečnou opravu kostela Nejsvětější Trojice.


Celý článek...
 

Do Hradce Králové a Litomyšle pojede od 9. 12. více autobusových spojů

Email Tisk PDF

12.11.18

PK logo webKrajský úřad Pardubického kraje informuje o jízdních řádech platných od 9. 12. 2018 do 14. 12. 2019. Nejdůležitější novinkou, která se týká Vysokého Mýta, je rozšíření linky 680036 Svitavy – Hradec Králové. Některé změny v jízdních řádech se týkají omezení v době letních a vánočních prázdnin a drobných posunů spojů.


Celý článek...
 

Nabídka volného pracovního místa uklízeč / uklízečka

Email Tisk PDF

09.11.18

Mestsky urad B. SmetanyMěsto Vysoké Mýto nabízí volné pracovní místo uklízeč/uklízečka na zkrácený pracovní úvazek 3,75 hod. denně na Městském úřadě, B. Smetany 92. Pracovní doba je v odpoledních hodinách s pružným rozvržením. Nabízíme pracovní smlouvu na dobu neurčitou, možnost příspěvku na stravování, penzijní připojištění, poukázky ze sociálního fondu. Nástup dle dohody. Bližší informace podá Pavla Sýkorová, tel. č. 465 466 172, mobil 739 211 721. Inzerát naleznete ZDE.


 

Na ustavujícím zasedání zastupitelstvo zvolilo vedení města

Email Tisk PDF

31.10.18

Ust. ZMVe vysokomýtském M-klubu se ve středu 31. října v podvečer konalo ustavující zasedání Zastupitelstva města Vysokého Mýta. Po úvodním složení slibu zastupitelů následovala tradiční procedura volby starosty a místostarosty, dalších pěti členů rady města a zřízení finančního a kontrolního výboru. Starostou města byl zvolen Ing. František Jiraský (Nestraníci), místostarostou Ing. Martin Krejza (ODS), dalšími členy rady města Mgr. Jaroslav Korbel (KDU-ČSL), Jiří Kovařík (Volba pro město), Mgr. Blanka Kysilková (Nestraníci), Mgr. Jan Lipavský (PATRIOTI pro VM) a Mgr. Helena Mandíková (ANO 2011). 


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě vyvrcholily oslavy 100. výročí vzniku republiky

Email Tisk PDF

29.10.18

IMG 5769V sobotu 27. října vyvrcholily ve Vysokém Mýtě oslavy 100. výročí vzniku Československé republiky. „Po celý rok si ve Vysokém Mýtě připomínáme osudové události osmičkových výročí, které ovlivnily život v naší zemi. V Regionálním muzeu jsme měli možnost shlédnout celou řadu tematických výstav a přednášek, navštívit akci Zažijte to znovu!, která o den prodloužila tradiční Městské slavnosti, a v neposlední řadě slavnostní koncert Komorní filharmonie Pardubice. Vysokomýtský pěvecký sbor Otakar s pěveckým sborem Bendl a Litomyšlským symfonickým orchestrem vystoupily v rámci oslav vzniku republiky v Levoči a ve Spišské Belé. Letošním jubileím věnovali velkou pozornost i v našich základních a středních školách. V rámci oslav žáci Základní školy Javornického a Základní speciální a praktické školy vytvořili na náměstí červenomodrobílou stovku a vypustili 100 balónků v barvách trikolory,“ shrnul starosta František Jiraský. Reportáž z oslav naleznete ZDE, fotogalerii Ivana Krejzy z koncertu Komorní filharmonie Pardubice ZDE, fotogalerii Aleše Felgra z happeningu Základní školy Javornického a Základní speciální a praktické školy ZDE, fotogalerii Ivana Krejzy ZDE a Aleše Felgra ZDE z oslav 100. výročí vzniku republiky.


Celý článek...
 

Městské webové stránky budou po změně struktury přehlednější

Email Tisk PDF

18.10.18

WebovkyMěstské webové stránky procházejí změnou struktury, která zjednoduší vyhledávání informací. Jako první byla upravena záložka MĚSTSKÝ ÚŘAD. V její nabídce se snížil počet rubrik i položek. Tematicky související položky byly včleněny pod společný název. Po otevření položky se nahoře v liště objeví nabídka, například v liště položky Rada města naleznete informace o radě, usnesení rady města, jednací řád rady a kalendář jednání. Podobně bude postupně upravena struktura dalších záložek i nabídka na hlavní straně. Pro návštěvníky webových stránek je podstatné, že všechny doposud zveřejněné informace na stránkách zůstávají.     


Celý článek...
 

Vyhodnocení plánovacího setkání ke koncepční studii sídliště U Potoka

Email Tisk PDF

15.10.18

Setkani 1.10 3Na radnici se 1. října uskutečnilo plánovací setkání s veřejností v rámci přípravy KONCEPČNÍ STUDIE ÚZEMÍ VYMEZENÉHO ULICEMI JERONÝMOVA, POD KASINEM, JAVORNICKÉHO A ČESKÝCH BRATŘÍ, VYSOKÉ MÝTO. Cílem setkání bylo informovat obyvatele o připravované studii, důvodech pro její zadání, dalším postupu, budovat důvěru obyvatel v připravovanou koncepci území, zamezit případným neopodstatněným obavám a přispět k pocitu, že rozvoj území bude probíhat se spoluúčastí obyvatel území. Hlavním bodem jednání byla diskuse nad hodnotami, problémy, potřebami obyvatel a jejich prioritami rozvoje území. Cílem setkání nebylo nalezení shody na řešení jednotlivých témat, ale sběr podnětů, které projektant využije pro práci na koncepční studii.


Celý článek...
 

Konzultace nového městského architekta Jakuba Chobotského budou v pondělí

Email Tisk PDF

05.10.18

Jaroslav Horak 3Od 8. října ve Vysokém Mýtě působí nový městský architekt Jakub Chobotský. Pro konzultace bude k dispozici v pondělí od 8.30 do 17.00 na městském úřadě, B. Smetany č.p. 92, v kanceláři č. 252, tel. 465 466 176. Čas osobní konzultace je vhodné domluvit předem, protože část dne městský architekt může být v terénu mimo budovu. Schůzku lze dohodnout i e-mailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Případně kontaktujte vedoucího stavebního úřadu Luboše Karmína, tel: 465 466 161, 777 754 271, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

Lidé debatovali o tom, s čím jsou spokojení a co by chtěli změnit v sídlišti U Potoka

Email Tisk PDF

02.10.18

Setkani 1.10 2Na radnici se 1. října uskutečnilo plánovací setkání s veřejností, jehož výsledky budou podkladem pro zpracování koncepční studie celého území sídliště U Potoka. Občané, kteří na setkání přišli, vytvořili s moderátory diskuze architekty Štěpánem Vacíkem, Karolínou Koupalovou a projektantem Alešem Hlavatým tři pracovní skupiny, v nichž debatovali o tom, co se jim v sídlišti U Potoka líbí a co by naopak chtěli změnit. Přemítali o tom, co se současnou zelení, komunikacemi, chodníky, parkovišti i co by chtěli udělat s řečištěm Blahovského potoka. Diskutovali také o vybavení sídliště - o dětském hřišti, lavičkách či plochách pro kontejnery...


Celý článek...
 

Informace pro vlastníky lesa o asanačních přípravcích k ochraně lesa

Email Tisk PDF

02.10.18

138Ba8 13.9.18Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů nedávno informoval všechny vlastníky lesa v obvodu působnosti ORP Vysoké Mýto, že v souvislosti s chemickou asanací kůrovcového dříví nabízí trh dva přípravky na ochranu rostlin (Forester, Decis Mega) pro použití neprofesionálními uživateli. Jelikož jsou tyto přípravky na trhu k dispozici pouze v omezeném množství, vydal Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský nařízení, kterým povoluje neprofesionálním uživatelům omezené a kontrolované použití přípravků Vaztak Les a Vaztak Active k asanaci kůrovcového dříví, a to na omezenou dobu do 12. ledna 2019.


Celý článek...
 

Vysoké Mýto schválilo podporu stavbě nové stanice zdravotnické záchranné služby

Email Tisk PDF

27.09.18

IMG 5092Zastupitelstvo města schválilo na svém zářiovém zasedání podporu záměru Pardubického kraje vybudovat v areálu užívaném Vysokomýtskou nemocnicí v ulici Vraclavská novou výjezdovou stanici Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. „Jsme přesvědčení, že nová stanice přispěje k dalšímu zkvalitnění zdravotní péče o občany, proto jsme rozhodli, že na náklady města zajistíme demolici nevyužívaného pavilonu, který stojí na pozemcích určených pro stavbu stanice. Zajistíme i výsadbu náhradní zeleně. A po dokončení stavby darujeme pozemek zastavěný výjezdovou stanicí Pardubickému kraji,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Bezejmennou ulici pojmenovali Karosářská, další dostala název Sodomkova

Email Tisk PDF

20.09.18

IMG 5247Zastupitelstvo města schválilo na svém zasedání 19. září názvy ulic odkazující na slavnou vysokomýtskou karosářskou tradici. Doposud bezejmenná ulice od křižovatky u supermarketu Lidl směrem k areálu Iveco se nyní jmenuje Karosářská. V lokalitě za pivovarem město vybudovalo infrastrukturu pro stavbu rodinných domů a co nevidět zde vyrostou první domy. Podle územní studie bude lokalita v příštích letech postupně zastavěna. Okrajové ulice nové zástavby budou nazvány podle ulic, na které logicky navazují, a to ulice Školní, Mánesova a Mládežnická. Nově vzniklá páteřní komunikace propojující ulice Rokycanovu a Pivovarskou ponese název Sodomkova. Uprostřed zástavby vznikne náměstí, kterému dalo zastupitelstvo název Zelené náměstí.


Celý článek...
 

Ve výroční publikaci se město ohlíží za uplynulým čtyřletým obdobím

Email Tisk PDF

13.09.18

TitulZačátkem září zamířila do všech domácností ve Vysokém Mýtě i v místních částech bilanční publikace, jejíž elektronickou verzi naleznete ZDE. Představuje ohlédnutí za činností radnice v uplynulých čtyřech letech a obsahuje nejdůležitější informace a události. Informuje o hospodaření města i o péči o městský majetek. V publikace nechybí ani podpora města sociálním službám, zdravotnictví, školství, sportu a kultury. Věnuje se také zlepšování bezpečnosti ve městě a posunu v řešení neutěšené dopravní situace na silnici I/35 na průtahu městem. Významné místo v publikaci dostala péče města o vysokomýtské památky, která je oceňována i na celostátní úrovni. Podobně oceňovaný je i systém nakládání s odpady, kterému je spolu s péčí o zeleň věnována další kapitola. V části zaměřené na otevřenost radnice se občané dozvědí o uspořádaných setkáních s veřejností, na kterých byla zejména projednávána obnova veřejných prostranství. Zatímco Vaňorného náměstí se už podařilo opravit, na základě dalších projednání byla upřesněna zadání pro veřejné soutěže a nyní vznikají studie a projekty, které budou připraveny k realizaci v příštích letech. Jejich přehled je uveden v závěru publikace.


 

Výzva vlastníkům lesa k zajištění ochrany lesa před kůrovcovou kalamitou

Email Tisk PDF

31.08.18

krovecMěstský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů tímto upozorňuje všechny vlastníky lesa, že vlivem extrémního sucha a srážkového deficitu v letošním roce došlo k oslabení vitality a odolnosti smrkových porostů, následkem čehož dochází k plošnému přemnožení hmyzího škůdce – převážně lýkožrouta smrkového a lesklého („kůrovce“). Současná situace proto vyžaduje nutná a rychlá opatření v zájmu ochrany a zachování lesa.


Celý článek...
 

Probíhá úprava křižovatek a přechodů na průtahu Vysokým Mýtem

Email Tisk PDF

03.08.18

Letecke V M 2011Převzetím staveniště zahájil dodavatel stavby 6. srpna úpravu křižovatek a přechodů na silnici I/35 na průtahu Vysokým Mýtem, která je společným projektem města Vysokého Mýta a Ředitelství silnic a dálnic ČR. V rámci úpravy křižovatek a přechodů dodavatel nejprve postupně uloží v chodnících podél silnice I/35 v ulicích Husova a Hradecká kabelové vedení veřejného osvětlení a světelného signalizačního zařízení (semaforů). Tyto práce bude provádět od 6. srpna po úsecích, vždy mezi nejbližšími křižovatkami. Uzavření chodníků bude označené dopravními značkami v místech, kde bude možné bezpečně přejít na protilehlý chodník. Rezidentům bude přístup umožněn. O případném omezení vjezdu na sousední pozemky bude dodavatel jejich vlastníky či uživatele informovat minimálně pět dní předem. Stavební úpravy na křižovatkách a přechodech na silnici I/35 začnou v září. Informace o jejich zahájení a případném dopravním omezení budou zveřejněny na městských webových stránkách.

 


Celý článek...
 

Organizace školního roku 2018 / 2019

Email Tisk PDF

21.06.18

znakObdobí školního vyučování ve školním roce 2018/2019 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 3. září 2018. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2019. Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října 2018 a úterý 30. října 2018. Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019. Vyučování začne ve čtvrtek 3. ledna 2019. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019.


Celý článek...
 

Informace začínajícím podnikatelům

Email Tisk PDF

08.03.17

Mestsky uradOpakovaně se na obecní živnostenský úřad obrací řada nově začínajících podnikatelů s dotazy ohledně nabídek katalogových společností. Jedná se o konkrétní nabídky spočívající v úplatném zápisu podnikatele do určitého registru nebo evidence, tedy provedení zápisu za poplatek. Dovolujeme si podnikatelské subjekty upozornit, že předmětem správního poplatku souvisejícího se vznikem živnostenského oprávnění je ohlášení živnosti nebo přijetí žádosti o koncesi. Tento správní poplatek je vybírán pouze obcí, která vykonává státní správu v oblasti živnostenského podnikání.


Celý článek...
 

Na radnici pro ztracené věci

Email Tisk PDF

02.06.16

klice1Ztratili jste na veřejném prostranství, či veřejných prostorách nějakou věc a po marném hledání jste to tak říkajíc vzdali? Pak vám doporučujeme zkusit ještě jednu možnost. Zajděte na městský úřad, kde jsou shromažďovány předměty, které přinesli jejich poctiví nálezci. Možná mezi těmito věcmi bude zrovna ta vaše. V případě dotazů kontaktujte Lukáše Vágnera, tel. 465 466 173, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  


 

Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Email Tisk PDF

16.05.16

ChorvatskoRodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi? Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?


Celý článek...
 

Pravidla provozu městské bezplatné wifi sítě

Email Tisk PDF

10.05.16

Free WiFi Sign Size Guide kopieV návaznosti na nový výklad předpisů týkajících se provozu veřejných wifi sítí stanovilo město Vysoké Mýto pravidla provozu bezplatné wifi sítě v budovách městského úřadu a na náměstí Přemysla Otakara II. Pro přístup do městské wifi sítě bude každému, kdo se do ní bude mít zájem připojit, nejprve zaslána SMS s přístupovým kódem, kterým se přihlásí do sítě. Celý proces je zcela automatizovaný, po úspěšné autorizaci bude umožněn přístup k internetu na 30 minut. Po uplynutí této doby bude systémem vyžadována opětovná autorizace. K městské bezplatné wifi síti je možné se připojit každý den od 7:00 do 21.00.


Celý článek...
 

Upozornění občanům na zakázaný podomní a pochůzkový prodej

Email Tisk PDF

07.04.15

znakvmNa základě aktuálních informací Městské policie získaných z podnětů a stížností vyzýváme občany, aby pečlivě zvážili, koho si pustí do svých prostor. Mohou to být podomní prodejci, kteří velmi často používají klamavé praktiky za účelem odečtů vody, nebo uzavření nových smluv dodávek plynu a elektrické energie. Na tyto praktiky dlouhodobě upozorňuje Energetický regulační úřad ZDE. Podomní i pochůzkový prodej zboží i služeb je ve Vysokém Mýtě striktně zakázán, a to Tržním řádem - Nařízením č. 1/2013.

 


Celý článek...
 

Stomatologická pohotovost v prosinci 2018

Email Tisk PDF

25.05.13

pomoc.jpgPro Vysoké Mýto zajišťují lékařskou službu první pomoci ve stomatologii zubní lékaři z části okresu Ústí nad Orlicí (oblast Vysoké Mýto – Choceň - Česká Třebová – Ústí n. Orlicí). Pacienty ošetří ve svých ordinacích v sobotu, v neděli a o svátcích od 8 do 11 hodin stomatologové podle rozpisu služeb, který naleznete ZDE.


Celý článek...